Nainen tarvitsee miestä...

Anonyymi

Näin se on..........

7

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miestä

    • Anonyymi

      Eikä tarvii vaan mies tarvitsee naista.

    • On ollut pärjättävä ilman, riippumatta siitä tarvitseeko sitä vai ei.

      Taloudellisesti aina pärjännyt itsenäisesti, seksiäkin ilman pärjää.

      sama kuin miehillä, eivät huoli tietynlaista naista, miksi naisen täytyisi valita vaan joku mies, kenet saattuu saamaan jos ei pakko ole olla kenenkään kanssa, vaan pakosta tai tavan vuoksi.

    • Anonyymi

      Mitähän huonoa siinä on, että ihmiset tarvitsee toisiaan?

      • Anonyymi

        Padissä

        Ja vain padissä


    • Anonyymi

      Riippuu miten tuon tulkitsee. Kyllähän elämästä tulis vaikeeta, jos pyrkis olemaan täysin miehistä riippumaton. Toki lähes hommasn kun hommaan löytyy naistekijöitäkin, mutta miksi hitossa tollaseen pitäis ruveta? Itse ainakaan en ole ihan noin pakkomielteinen.

      Vaan jos mennään siihen, että tässä omassa henk.koht. arjessani miestä tarvisin niin en tarvitse. Kumppani olisi toki kiva ja sellaisen haluaisin. Tarvetta mulla ei kuitenkaan sellaselle. En huolisi miestä, joka olettaisi mun häntä tarvitsevan. En myöskään huolisi miestä, joka itse tarvitsisi naisen. Itseellinen ja omillaan toimeentuleva (muussakin kuin rahamielessä) pitää ihmisen olla. Parisuhteeseen huolisin vain siksi, että sen toisen kanssa tahtoisin olla ja samaa edellytän myös toiselta osapuolelta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      201
      8269
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      5
      4323
    3. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      105
      3820
    4. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      137
      3712
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2991
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      156
      2646
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      52
      2512
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      151
      2200
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      73
      1665
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      66
      1471
    Aihe