Uusi immuniteettitutkimut osoittaa, että ihmisillä saattaa olla immuniteetti koronavirukselle joka johtuu aiemmin sairastamien influenssojen johdosta, keho saa ns. risti-immuniteetin. Monet siis ovat saattaneeet "sairastaa" koronan oireettomana tai lähes oireettomana. Tämä uusi tutkimuslöytö on ihan looginen maalaisjärjenkin kanssa. Professori ylilääkäri Juhani Knuuti pitää havaintoja mielenkiintoisina ja innostavina.
https://www.verkkouutiset.fi/yllatystutkimus-monella-voi-olla-jo-immuniteettia-koronavirukselle/#def727b3
https://www.verkkouutiset.fi/yllatystutkimus-monella-voi-olla-jo-immuniteettia-koronavirukselle/#def727b3
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Mielenkiintoinen ja innostava havainto. Voisikohan joku immunologi selittää, olisiko t-soluvälitteinen reaktio riittävä ilman vasta-aineita selittämään immuniteetin synnyn ja sen että osa sairastaa oireettomana". ( Professori Juhani Knuuti)
Tällaista ei olisi osannut odottaa julkistettavan. Toivottavasti saa laajemman julkisuuden tai sitten asia sensuroidaan ja vaietaan kuoliaaksi.
Rokotelobbaajat eivät tästä pidä, se on varmaa.
Pämmääjä hoitaa tämän aloituksen tuonne kauas taakse.
Hienoa uutista.
onpa hienoa että tälläista lohdullista tietoa joka pitäisi pian tiedottaa julkisesti ennenkuin se sensuroidaan ....tämähän jo antaa voimia kaiken "rokote"narratiivin jälkeen sillä moni masennus on rokote painajaisen jälkeen lisääntynyt koska se hämmennys on ollut suurta kun ei ole ollut luottamusta enään meidän terveyden huoltoon kaiken pelottelun myötä !
Katsoin keneltä Knuuti saa rahoitusta, näiltä rokotefirmoilta. Voi kun saisi jostain puolueetonta tietoa.
Tuo on todella hyvä uutinen!