Vaikka olet itse parisuhteessa miehen kanssa.
Tarkoitan tunteita jotka ovat syvempiä, kuin muihin kavereihin.
Kuinka pitkälle olisit valmis kehittään teidän ystävyyttä, olisiko jopa erotiikka mahdollista? Jollain tasolla.
Mutta silti molemmat tuntisivat olevansa täysin heteroita.
Jotain sellaista sielujentanssia jonka voi ainoastaan nainen aistia.
Nainen, rakastatko parasta naispuolista ystävääsi?
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Rakastan, mutta en onneksi eroottisesti.
Miehiä jos rakastaa ystävänä eroottisesti, niin pitää valita: joko ystävyys tai erotiikka. Kaikkea ei voi saada. Etenkin jos on jo parisuhteessa, mutta muutenkin.
- Sheena- Anonyymi
Tunnetko eroottista vetoa ketään naista kohtaan?
- Anonyymi
Et ole täysin hetero jos haluat syventää suhdetta naiseen erootiikan suuntaan. Ja siinä ei ole tosiaan mitään väärää tai pahaa, mutta kannattaa myöntää tosiasiat itselleen.
- Anonyymi
Tunnetko eroottista vetoa naista kohtaan?
"Jotain sellaista sielujentanssia jonka voi ainoastaan nainen aistia."
-Mitä on tämä sielujentanssi, jonka ainoastaan nainen voi aistia?
Itse uskon sukupuolettomaan sielujentanssiin. Sillä tavalla, että sukupuoli ei välttämättä määritä sitä asiaa kenen kanssa se sielujentanssi ja tanssinaskeleet käy yksiin. Tiedän, että ajattelen asioita kuten rakkauttakin enimmäkseen henkisyyden kautta, fyysisyyden kautta vasta sen jälkeen.- Anonyymi
Tunnetko eroottista vetoa ketään naista kohtaan?
- Anonyymi
Voihan sitä omaa lastaankin rakastaa syvästi ilman mitään panofantasioita, miksei sitten ystäväänsäkin.
- Anonyymi
Tällä ihmisellä on vääristynyt kuva, ei osaa puhua muusta kuin panoista, Mikä tällaista ihmistä vaivaa? Onko puutteessa vai onko vain trolli?
- Anonyymi
Vastaatko itsekin kysymykseesi?
En tunne mitään eroottisia tunteita naisystävääni kohtaan. Pelkkää syvää ystävyyttä ja vahvaa luottamusta.
Olen umpihetero ja naimisissa mieheni kanssa, jota kohtaan tunnen rakkautta ja eroottisia tunteita.- Anonyymi
Hienoa, teillä on ihana ystävyys.
Kysyn silti, että jos ystävykset pusuttelee keskenään ja naiset olisivat kaksin sänkyssä alasti. Antaisivat toisilleen kokovartalo helliä halauksia. Mutta ei esim. hävyn koskettelua.
Kyllähän tälläiset naiset ovat silti umpiheteroita.
Jotenkin ehkä hiukan pitemmälle viety, hellän, herkkä ja söpöä ystävyyttä.
Vai miten. Anonyymi kirjoitti:
Hienoa, teillä on ihana ystävyys.
Kysyn silti, että jos ystävykset pusuttelee keskenään ja naiset olisivat kaksin sänkyssä alasti. Antaisivat toisilleen kokovartalo helliä halauksia. Mutta ei esim. hävyn koskettelua.
Kyllähän tälläiset naiset ovat silti umpiheteroita.
Jotenkin ehkä hiukan pitemmälle viety, hellän, herkkä ja söpöä ystävyyttä.
Vai miten.Minun ystävyyssuhteeni eivät mene tuolle asteelle. Eikä siinä tietenkään mitään pahaa ole, jos jokun ystävyys on tuollaista. Onnea vaan heille.
Omat ystävyyssuhteeni ovat pitkiä ja niihin liittyy paljon tapahtumia. Iloja ja suruja. Ystävän luottamus, kannustus ja tuki on molemminpuolista ja ehdottoman tärkeää. Näiden ystävien kanssa on paljon elettyä elämää ja elämänmakuisia, jaettuja tarinoita. Meidän kohtalot on monella tapaa kietoutuneet yhteen. Siinä on ystävyyden vahvuus.
Ilmeisesti me keskustellaan nyt täysin eri tasoilla olevista ystävyyssuhteista.- Anonyymi
tosi..typy kirjoitti:
Minun ystävyyssuhteeni eivät mene tuolle asteelle. Eikä siinä tietenkään mitään pahaa ole, jos jokun ystävyys on tuollaista. Onnea vaan heille.
Omat ystävyyssuhteeni ovat pitkiä ja niihin liittyy paljon tapahtumia. Iloja ja suruja. Ystävän luottamus, kannustus ja tuki on molemminpuolista ja ehdottoman tärkeää. Näiden ystävien kanssa on paljon elettyä elämää ja elämänmakuisia, jaettuja tarinoita. Meidän kohtalot on monella tapaa kietoutuneet yhteen. Siinä on ystävyyden vahvuus.
Ilmeisesti me keskustellaan nyt täysin eri tasoilla olevista ystävyyssuhteista.Onnittelut sinulle upeista ystävyyssuhteista. Ne ovat elämän tukipilareita, eivät muuta tarvitse.
Anonyymi kirjoitti:
Onnittelut sinulle upeista ystävyyssuhteista. Ne ovat elämän tukipilareita, eivät muuta tarvitse.
Kiitos. Olen ystävilleni suuressa kiitollisuudenvelassa ja vaalin näitä ystävyyssuhteita ikuisesti. Pyrin myös vastavuoroisesti olemaan hyvä ja luotettava ystävä heille.
- Anonyymi
Rakastan, mutta vain ja ainoastaan ystävänä. Se ei ikinä menisi mihinkäön pidemmälle, sillä ei ole mitään mihin se voisi mennä. Minulla ei ole romanttisia tunteita, eikä niitä tule koskaan olemaan. Olen joskus ollut tilanteessa, jossa naispuolinen ystävä on ihastunut minuun ja ikävä kyllä ne ystävyydet eivät ole sitä kestäneet.
- Anonyymi
Minulla on erästä tuttavaani kohtaan tällaisia tunteita. Emme tunne hyvin, mutta tunnen häntä kohtaan enemmän, kuin pelkkää ystävyyttä. Halua olla fyysisesti hänen lähellään. Voisin halata ja suukotella ja nukkua hänen vieressään, mutta en jotenkin ajattele sen suuremmin että mitään kovin seksuaalista tapahtuisi välillämme.
- Anonyymi
Tuollaisessa on sellaista hiukan pitemmälle menevää hellyyttä naistenkesken.
Hyvin kaunista ja jotain salaperäistä kaipuuta ehkä. Ihan ymmärrettävä tunne ja hellän herkkää.
Mutta näihin tarvitaan aina kaksi, jotka toisiaan katsoo, suoraan sieluun. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollaisessa on sellaista hiukan pitemmälle menevää hellyyttä naistenkesken.
Hyvin kaunista ja jotain salaperäistä kaipuuta ehkä. Ihan ymmärrettävä tunne ja hellän herkkää.
Mutta näihin tarvitaan aina kaksi, jotka toisiaan katsoo, suoraan sieluun.Niin! Ja jos toista kohtaan on tällaisia tunteita, ei se tarkoita automaattisesti sitä, että on lesbo tai bi. Tietysti voi olla myös kokeilunhalua. Käsittääkseni kuitenkin jokainen ihminen tuntee vetoa jossakin elämänsä vaiheessa omaankin sukupuoleen. Minun on ainakin vaikea ymmärtää sitä, että ihmiset pitäisi lokeroida johonkin tiettyyn laatikkoon.
- Anonyymi
Tuttava töistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuttava töistä?
Kyllä!
- Anonyymi
Kyllä. Kyllä rakastan.
Olemme tunteneet toisemme hiekkalaatikolta asti, hän oli vuosi ja 7 kuukautta minä pari kuukautta vanhempi kun tavattiin.
Siitä alkoi ystävyys joka on kestänyt erittäin vahvana tähän päivään.
Olemme vahvasti toistemme elämässä ja sydämessä, kuin sisarukset. Mitään eroottista ei välillämme voisi olla, sillä se olisi kuin tuntisi sellaisia tunteita siskoaan kohtaan.
Myös vanhempamme ovat ystäviä.
Kukaan muu ystäväni ei ole näin tärkeä, ja kenenkään muun kanssa en voi kaikkea jakaa sydämeni syvyyksistä ja luottaa 100%. On suuri lahja omata sellainen ystävä.
En voi sanoa ettenkö voisi rakastua naiseen myös eroottisesti, se voisi hyvinkin tapahtua, mutta en sydänystävääni. Se rakkaus on jotain täysin muuta.
Meillä on omat elämämme emmekä roiku koko ajan yhdessä. Kuitenkin aina tietää että se toinen on olemassa. - Anonyymi
Minulla ja parhaalla ystävällä on hienovaraista eroottista rakkautta myös.
Joskus olemme alasti sänkyllä, pusutellaan, koskettelemme hellästi toisiamme.
Myös molempien hävyn hyväilyä, kevyesti sormilla ja häpyäkin suukotellen.
Naimisissa molemmat, ihanat miehet, hyväksyy meidän naistenvälisen hellyyden.
Mieheni pitää sitä lähinnä söpönä ja sallittuna rakkautena.
Silti olemme täysin heteroita.- Anonyymi
Sträppärillä puikotatte vuorotellen?
- Anonyymi
Joskus hulluteltu ystävättären kanssa ajatuksella, että jos ei itseä huvita seksi miehensä kanssa tilapäisesti.
Voisiko ystävätär tulla avuksi ja olla miehen kanssa.
Vastaavasti itse voisi taasen tuurata ystävätärtä, tämän miehen kanssa.
Miehiltä tosin ei olla kysytty asiaan mielipidettä. Eikä ilmeisesti kysytä.
Asia jää varmaan huumorin asteelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019599Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314352Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1133923Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu963815- 2023321
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182827Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221357Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its691319- 901154
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151141