Hallituksen kimittävät ministerin tapaiset naikkoset huutavat ja kimittävät jopa toistensa päälle puhuen huuhaata.
Onneksi vaalit jo sunnuntaina
Onneksi vaalit jo sunnuntaina
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Hienoa kun Halla-aho puhuu selkeästi ja ymmärrettävästi. Hallituksen naisministerit nolaavat itsensä tietämättömyydellään.
Jepulista. Yleinen ongelma nettikeskusteluissa ja varsinkin anonyymien kirjoituksien mahdollistamisen osalta on se, että kommentoidaan asioihin, joista ei oikeasti tiedä paljonkaan. Pakko on aukoa päätään, vaikka ei ole mitään järkevää sisältöä viestissä. Jos ei tuo mitään lisäarvoa keskusteluun, niin sitten on parasta olla kommentoimatta ollenkaan.
Loistava esitys Halla-aholta, todellakin
Halla-aho on taas ylivoimaisesti huonoin! Ei johtaja-ainesta eikä varsinkaan ministeriainesta. Surkea! Klonkku!
Juu ja istuukin ihan väärässä paikassa kun ei ole edes äärioikealla uli-uli uikuti uik! 🤡
Ei sivarilta voi muuta odottaakaan kun nieleskelyä. Surkeaa. Epätoivoista selittelyä duunarin aseman heikentämisestä. Ei mene enää läpi. Palkansaajat lähti jo, Jussi!
Koko paneeli oli hallituspuolueiden riitelyä, tyttöjen kimittämistä ja päälle huutamista. Halla-aho ainoa rauhallinen ja korrekti. Orpo, Hjallis ja Essayah varmaan ihmettelivät mihin ovat joutuneet. Onneksi oli vähän turvavälejä, muuten olisi tullut kynsimistä, raapimista ja tukasta vetoa.
Olen rasvannut rautasaappaani ja kaljuni, annan vielä hyvänyönsuukon Jussin kuvalle ja menen maate. Hyvää yötä.
Ainoo kohta joka ees vähän piristi koomaani oli se kun Marin alkoi omakehumaan et kuinka hyvin tytöt on hoidellu koronan Suomessa niin Ohisalon silmienpyörittely siinä paikassa herätti hilpeyttä! :D 👍🏾
Niimpä. Minä jo Ääneni Persuille annoin, se on ainut tapa sada Suomi takaisin.
Ulkomailla uutisoovat että yli 70 miljoonaa afrikkalaista olis tulossa eurooppaan lähivuosina. Ja sen jälkeen viellä enemmän. Tarvitaan tosiaan järjenääntä, ettei oma kansamme katoa.
Pulassa ovat muutkin euroopan maat, mutta tämänhetken päättäjät eivät meidän puoliamme missään pidä.
Paras osio oli se missä kaikki saivat vuorollaan haukkua perussuomalaisten politiikkaa.
Ja siinähän haukkumista riittää.
No huh huh tulihan tuhlattua taas ihan liikaa minuutteja elämästä täyteen turhuuteen katsomalla ees osan tosta jaarittelusta! :/
Noi samat sönkötykset on kuultu jo sata kertaa aikasemminkin kyselytunneilla ja istuntolähetyksissä, ja aivan liikaa sönkötysaikaa saaneen SOTEn tapauksessa jo yli 10 vuotta sitten.
HAMEVÄKI jankuttaa samoja juttuja jo 30 vuotta, voi video. Eikö nämä naiset ikinä keksi mitään uutta ? Petturi Urpo ei vieläkään ymmärrä antaa tilaa uusille, tuoreille tuulille, hän vajosi tukipakettiäänestykseen. bajamaja on extra- toivoton, loput keskustelijat mun mielestä ihan ok. joo ja äänestetty on ja vain ja ainoastaan isänmaallista ja suomea kunnioittavaa ehdokasta eli ei vasemmalle olevia luopioita.
Halla-aho oli taas lääkitty zombieksi. Tuijotti tyhjyyteen.
Samoin Orpo ja Harkimo, jotka myös selvästi halusivat olla muualla kuin keskellä kissatappelua.
Hallituspuoluella tarkoitus nostaa veroja. Kuntaveron nosto, maakuntaveron tulo ja yritysverotus kiristyy, TÄMÄ JA NÄMÄ OVAT HALLITUSTYTTÖJEN TAKAA AJATUKSET !
ÄÄNESTÄJÄT, TARKKANA KENELLE JA MILLE PUOLUEELLE ÄÄNENNE ANNATTE... SITÄ SAA SITTEN MITÄ TILATAAN.
MINÄ AINAKIN HUOMIOIN TÄMÄN JO ENNAKKOÄÄNESSÄNI !!
Li oli taas kerran paras! Osaava ja tietoa on. Siitä ei pääse mihinkään. Kyllä altavastaajiksi jäi mieskolmikko, Halla-aho, Orpo ja Harkimo.
Halla-aho oli suorastaan surkea.
Halla-aholle annettiin vähiten puheaikaa, vaikka puheenvuoroja pyysikin. Hyvin tuli tuossa tentissä esille toimittajien oma poliittinen kanta, sama koskee mediassa olevia pöllöraateja. Tällaisilla median arvioinneilla tenteistä pyritään vaikuttamaan niihin äänestäjiin, jotka eivät kykene muodostamaan omaa mielipidettään?
Juuri näin, kuten tuhnuiset toimittajat mtv3 aamussa tänään.
Naurattaa valtamedian viime hetken yritykset mollata PS:a ja Halla-ahoa.
Luulisi että ovat oppineet lukuisten vaalien jälkeen, median mollaus vain nostaa PS:n kannatusta
Kissa tappelua ja Jussi puhumassa järkeä
Näittekö Marinin pissismäiset ilmeet Orpon ja Halla-ahon suuntaan.
Ja tuollainen ihan oikeasti pääministeri, huh
Tosin vain Antti Rinteen epäonnistumisen takia, ei omin ansioin.
Huomenna hallitus polvillaan Jussia kohtaan ylen vaalikeskustelussa.
Miksi muilla ei vastaavaa tietomäärää kuin Halla-aholla. Olisi helpompi keskustella keskenään
PS:n tulevaa vaalivoittoa on mukava odotella. Suomalaiset tulee ensin. Onko vastaväitteitä?
Halla-aho toisti ties monenneko kerran sen viisauden, että työstä pitää maksaa sellainen palkka jolla ihminen tulee toimeen.