Kauneus ja ulkonäkö ei kiinnosta ollenkaan naisissa. Naiset ei arvosta miesten luonnetta ollenkaan.
En pidä naisia kauniina
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö. Arvostaapa.
- Anonyymi
Naisen kauneus näkyy katsojan silmissä. Eli toiselle kaunis nainen ei välttämättä ole sitä toiselle. Toisen ruma voi olla toiselle myös kaunis. Naisen hyvä luonne voi lisätä hänen kauneutta huomattavasti.
Sit sun pitää katella vaikka miehiä, vaikken mä kyllä ymmärrä mitä katsomista miehissä vois olla.
- Anonyymi
No enpä kyllä voi sanoa että kovinkaan usein törmäisin ihmiseen jota voisin sanoa kauniiksi. Ihan noin kasvonpiirteitten ja olemuksen kannalta.
Kerran näin todella kauniin naisen Oslossa Gardermoenissa kun odotimme lentoa Helsinkiin.
Siis todella kaunis nainen, noin kolmekymppinen, jostain Intiasta tai Pakistanista tai sieltä päin. Silmään pisti kyllä monelle.
Todella eksoottisen kauniit kasvot, hiukset, hoikka vartalo ja vaatteista näki että hyvällä maulla ja rahalla hankittu. Kaikki harkittua kenkiä myöten.
Hävetä sai kun eräs suomalainen "herrasmies "yritti huonolla englannilla sönköttää tälle naiselle ja kun nainen ei kiinnostunut alkoi irvistellä että eikö mies anna puhua toisten miesten kanssa ja tuleeko kotona turpaan. Tyypillistä mutta todella hävettävää.
Ihan tavallisen arkisen kauneuden näen kauniina käytöksenä, hyvästä luonteesta josta se säteilee. Huomioon ottamisena, aidosta välittämisestä lähimmäisistä jne. Ja tämä pätee on sitten mies tai nainen.
Sellainen ihminen vetää puoleensa.
En tosin ymmärrä miten pitkälle pelkällä kauniilla kuorella parisuhteessa mennään jos mitään muuta ei ole? Tietysti jos haluaa pelkän näyttelyesineen jolla leveillä. Kuinkahan kauan se sitten jaksaa ketään kiinnostaa.
Kyllä ainakin omalla kohdallani ihmisessä täytyy olla kauneutta ja hyvyyttä joka tulee sisältä, teoista ja ajatuksista. En voisi ajatella ikinä eläväni ihmisen kanssa joka on jumalaisen kaunis mutta pelkkä tyhjä kuori, ei lämpöä eikä inhimillisyyttä.
Jos mies sitten on komea noitten hyvien ominaisuuksien lisäksi, on se tietysti ihan kiva. Pelkäksi kriteeriksi ei omalla kohdallani kuitenkaan riitä parisuhdetta ajatellessa, leikkikaluksi tietysti hetkeksi aikaa.
Tyhjäpäähän kyllä kyllästyisin hyvin nopeasti... - Anonyymi
Pidän naisia rumina ja sanon siitä myös heille. Joku kerran kysyi nainen että onko se nätti, vastsin suoraan ettei ole ja se loukkaantui. Yritti heittää mua pullolla.
- Anonyymi
Se on oikein se, sillä pitää tuntea vain mitä oikeasti tuntee.
- Anonyymi
Miehen luonne voi olla 💩
- Anonyymi
Älä selitä. Valetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415980Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144785Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021