Perussuomalaiset ovat aloittaneet raivoisan kampanjan Suomen erottamiseksi Euroopan unionista ja palauttamisesta takaisin osaksi Venäjää.
Jos kannatatte tätä paluuta vanhaan, niin muistakaa antaa vaaleissa äänenne perussuomalaisille!
Jos kannatatte tätä paluuta vanhaan, niin muistakaa antaa vaaleissa äänenne perussuomalaisille!
Vastaukset 97
Vanhimmat
Tuo on kyllä totta...
SDP ja vihervasemmistohallitus ajaa Suomea voimalla Venäläisten syliin.
PerusSuomalaiset ajaa puolestaan Suomea itsenäiseksi, pois Venäläisten ja Euvostoliittolaisten vasallina olemisesta.
Vihervasemmisto ym. suvakit ovat maanpettureita, jotka ei kunnioita kaatuneita ja veteraaneja. Käyvät moraalittomat bolzhevikit vain virtsaamassa kaatuneiden haudoille yhdessä tuomiensa maahanmuuttajien kanssa.
Heh. EU:sta ollaan tekemässä liittovaltiota ja Suomelle hankkimassa amerikkalaisia hävittäjiä. Ja persu kuvittelee olevansa menossa Venäjän syliin :-D
Heh, selvästi Nato myönteinen Halla-aho ei haikaile venäjää, kuten viherpunikit.
Toisaalta, Venäjä on viherpunikkien henkinen koti ja eu kelpaa myös, kunhan järjestelmä on mallia neuvostoliitto.
Miksi muuten poliisi T. Packalénia on sanottu Tehtaankadun mieheksi...onko "virallisempia" yhteyksiä Venäjälle, kuulostaa oudolta...
Vai onko Tom PS:n "sisäinen tarkkailija" jonkun asettamana....................?
Voisiko Halla-aho selittää miksi Putinia ihannoidaan persuissa enemmän kuin Venäjällä?
Sinunko oma mielipide😂
Aloittaja on jäänyt 1900-luvulle.
Persut ovat jääneet 1800-luvulle.
Kehruu-Jennyt vie meiltä naiset ja työpaikat.
Muslimit ovat jääneet 700-luvulle.
Se on jäänyt 3-vuotiaan tasolle.
Persut kaipaavat takaisin kivikaudelle.
Venäjän vakoojat Li ja Paavo ovat suorassa yhteydessä Putiniin.
Pitäkää varanne näiden petollisten kanssa.
Äänestä Suomi takaisin
Venäjän autonomiseksi alueeksi!
Äänestä Putinin antifasisteja eli punikkeja! Suomi venäläisille!
Tai äänestä persuja jotta saamme Suomen takaisin suomalaisille.
Valinta on sinun.
Suomen suurruhtinaskunta kuulostaa hienolta. Keisari Vladimir Suuren alaisena kansalainen kokee suurta ylpeyttä.
Äänestän PS ainut tapa pelastaa maamme. Putin on hyvä naapuri, jos olis huono, olis meidät jo liiskannut ja maamme vienyt.
Tarvitsemme Venäjän apua kun siirtolaismassat saapuvat.
Aloittajan logiikka ontuu. Vähän niin kuin jos eroaa vihreistä liittyy automaattisesti kokoomukseen.
..aina vain saa ihmetellä näiden aatoksia...asiat päälaelleen ja isompaa ääntä...
Intersektionalismissa asioiden ajamisessa totuus ja valhe ovat saman arvoisia, mitä aatetta viherpunikit kannattavat. Ei siis ole ihme, että viherpunikkien lauseet vaikuttavat mielettömiltä.
Mieluummin venäläinen kuin ruotsalainen tai natolainen.
...vai että "mieluummin..." jälleen kerran: miten tyhmä saa olla että irti....
Ruotsi on jo vallattu , sisällis sotaa käy jengit.
Ei kukaan halua suomen liittyvän venäjään?On ehkä mahdollista sitä kautta yhdentymisen tapahtuvan,että molemmissa maissa on islaminuskovaisten selvä enemmistö joskus tulevaisuudessa!
Samalla Suomen pitää pyytää venäläisiltä anteeksi Mainilan laukauksia ja hyökkäystä Venäjän rauhanomaista kansaa vastaan.
Tarkoitat juutalaisilta?
”Venäjän vallanneet johtavat bolševikit eivät olleet venäläisiä. He vihasivat venäläisiä. He vihasivat kristittyjä. Heitä motivoi etninen viha. He kiduttivat ja teurastivat säälimättömästi miljoonia venäläisiä. Lokakuun vallankumous ei ollut 'venäläinen vallankumous'. Se oli vieraan kansan valloitusretki Venäjällä. Lähes kukaan ei ymmärrä tätä vieläkään, mikä todistaa, että kansainvälinen valtamedia on saman heimon käsissä.”
Nobel-palkittu kirjailija Aleksandr Solženitsyn.
Hehheh! No et taas muuta keksinyt?
Nää jutut on 1900 luvulta.
Suomen historian parasta aikaa elettiin tsaarin vallan alla. Viipurissakin oli monikielinen ympäristö ja kulttuuri.
Tsaari viihtyi Suomessa - totesi Suomen olleen ainoa kenen kanssa ei ollut ongelmia.
Ruotsinkieliset olivat myrkyttyneitä.
Kun esittää ihan pähkähullun ajatuksen ja toistaa sitä päivästä päivään, niin tyhmin promille kansasta luulee, että siinä täytyy olla jotain totuuspohjaa.
Täytyypä jättää ääni perussuomalaisille antamatta.
Vain tyhmä voi luulla että persut haluaa osaksi venäjää.
Nuo on propaganda temppuja,"jos et kannata eurostoliittoa, kannatat suomen liittämistä Venäjään."
Paljonkohan tälläkin palstalla kirjoittelee Nato- ja eurooppatrolleja.
Vihree aloittaja taas hiilen persujen vaali menestyksestä.
Täys tollo ei ymmärrä edes sitä että tavalliset ihmiset taisteli sotien suomelle pysyvän itsenäisyyden,kunnes eeuu tuli ja kaappasi sen.
Äänestä muutosta äänestä persuja! Punahikka satuja eduskunnassa lukemalla Suomi varmaan pärjää. Sheikki Laakso satusetä Kouvolasta.
Voidaan sanoa, että 1980-luku oli parasta aikaa Suomessa. Silloin oli veroaste ja ostovoima kansalaisilla korkeimmillaan.
Ikävää ettei nuoremmat tiedä siitä ajasta mitään.
Näin on. Asiasta muistuttava viesti sensuroitiin tuosta edeltä.
Minusta 1970-luku oli se, jota muistelen. Silloin pääsi vielä duuniin, eikä kyselty, onko esiintymistaitoja työpaikan saamisen suhteen.
Nykyään ihmiset ovat aivan erilaisia työkavereina kun joskus viiskytvuotta sitten. Ennenmuinon kaikki uskalsivat puhua kaikista maailman tapahtumista paljon vapaammin. Nykyään ollaan niistä turvat tukossa. Eläkkeelle pääsin vuonna2019.
Omiensa keskuudessa Halla-ahoa kutsutaan jo (sivari?) kenraalikuvernööriksi.
Demarit kutsuvat johtajaansa Generalissimus Mariniksi, Stalinin inkarnaatioksi.
Tokoinrannan pyykkäri ihailee Itää vieläkin, vaikka siellä vallitsee ultrakapitalistinen diktatuuri.
Persut ihailevat diktatuurivaltioita kuten Venäjää, Valko-Venäjää ja Unkaria.
Punikit ihannoivat EU-diktatuuria yli kaiken. Se on uusi ECCCP.
Ihan hyvä tavoite. Jokaisen sukupolven soisi kokevan valtion rajojen siirtokokemuksen.
Sensuuri iskee taas ihan randomilla. Näin suoli24 arvostaa lukijoitaan.
randomilla..tarkoitat kai umpimähkään tmv,....matu hyvä!
Taitaisi persut olla ainoata porukkaa joka jäisi isänmaata puolustamaan jos naapuri tänne yrittäisi , muut pistäsivät hiiltä naamaan ja pötkisivät mamujen kanssa pakoon.
Ylipäällikkö Sivari-aho olisi eturintamassa johtamassa uljaasti joukkojaan.
Tarkoitan naapurilla Ruotsia. Sivari Mestari ja muut Suomen Sisun aseistakieltäytyjät taistelisivat urheasti Putinaa huutaen.
Nuoruudessan Halla-Aho äänesti vihreitä ja tiedon lisääntyessä ja iän kasvamisen myötä hän siirtyi perussuomalaisiin. Nuoruudessaan hän meni siviilipalvelukseen, mutta on katunut jälkeenpäin valintaansa ja on nykyään sitä mieltä, että hänen olisi pitänyt suorittaa aikoinaan varusmiespalvelus siviilipalveluksen sijaan. Halla-Aho harrastaa nykyisin myös ammuntaa.
Eipä tuo kovin raivoisaa ole kun on vain yksi silakan avaama ketju suomi 24 sivulla ei kyllä vielä ihan riitä eu eroon tämä sinun ketjusi.
Suomi takaisin vaikka sitten 80-luvulle. Oli parasta aikaa tässä maassa. Ei ollut edes rasismia silloin.
Voi v..tu sinun aloittajan kanssa. Tuo ei tietenkään pidä paikkaansa, mutta te punaiset ajatte Suomen liittovaltio-kommunismiin. Se on kommunismi. Ette te muuten siitä tykkäisi.
Jussi kannattaa natoa ainoana puoluejohtajana. Miksi muut puoluejohtajat eivät liputa naton puolesta?
Tähän kysymykseen en ole koskaan nähnyt annettavan vastausta.
Aloittaja on kehitysvammainen. Kumma juttu kun palstalaiset eivät vieläkään kaikkien näiden vuosien jälkeen ymmärrä olla vastaamatta tämän trollin älyvapaaseen spämmiin.
PS porvaripuolueena ei kannata Suomn EU eroa eikä myöskään aatteellinen sisarpuolueensa kokoomus.
Hiljaista on nytkin....
Persujen ihannevaltio on yltiökapitalistinen Venäjä.
Ei sentään vaan sdp jonka edustaja on esim. venäjän kaasuputken lobbaaja ja saihan se putinin toveri sdp heinäluomakin ihan oman mitallin toveri putiniltaan.
Jussi kannattaa natoa ainoana puoluejohtajana. Miksi muut puoluejohtajat eivät liputa naton puolesta? Eikö se olekaan uhka?
Viherpunikit puolestaan haluavat elää muiden verovaroilla, sillä suurin osa työkykyisistä viherpukikeista on valtion ja kuntien verovaroin luoduissa työpaikoissa ja työkyvyttömät viherpunikit elävät muiden verovaroin rahoitetun Kelan tukiaisilla.
Vähänkö siistiä kun saa Mersun tankin täyteen muutamalla ruplalla.
Ei ole yhtäkään syytä äänestää persuja ja vain ääliöt niitä äänestävätkin.
Isänmaanetturit äänestää viherpunikkeja.
Taidat itse haaveilla matun patukasta.
Viherpunikit voisivat päivittää itsensä nykyaikaan, sillä Freudin teoriat eivät ole tiedettä, mikä on jo vuosikymmeniä sitten tieteenfilosofiassa todistettu.
Jopa oli outo kannanotto! Millä tavoin perussuomalaiset haluaa Suomesta Venäjän. Ei ole sattunut silmään sellaista kampanjaa tai toivetta. Onkohan aloittaja nyt joutunut kerrassaan harhapoluille ajatuksineen tai ihan aivopestyksi.
Laita kysymys Tom of Russian Packlenille.
Kova kampanjointi heillä on ainakin käynnissä.
Kuinka joku jaksaa noita aivopieruja koko ajan.
Eikö ole hyvä että hän pierekelee täällä noita aivotuhnujaan kuin ihmisten ilmoilla?
Hän tekee kovasti vaalityötä perussuomalaisten hyväksi!
Ajatelkaa miten korea olisi kenraali Halla-aho punaisessa paraatiasussaan?
Keskustelun taso on todella korkeaa...ei uskoisi että aikuiset ihmiset kirjoittavat moista sontaa.
Eipä kirjotuksista löydy kenenkään ikä voi osa olla vaikkapa teinejä mutta jos olet ekaa kertaa täällä niin voin kertoa että tämä sama taso on ollut jo ainakin 10 vuotta.
Ainoastaan persut ajavat Suomen ja suomalaisten etuja ensin?🤔🤨🙄
Voin vastata. Persut ajavat Venäjän ja venäläisten etuja 😉
Kerroppa miten?
Maksammeko venäjälle tukiaisia?
Elätämmekö venäläisiä?
Heikko EU saa Venäjän näyttämään vahvemmalta.
Miksi persut on niin suosittu.
Ainut kansan puolella oleva puolue.
Koska perussuomalaiset ajavat suomalaisten etua, koska suomalaisilla ei ole maailmassa muuta kotimaata kuin Suomi.
Joo, Venäjän kansan puolella.
Jos joskus on sanottu että Kepu pettää, niin Demarit vetää kyllä suoraan hanuriin tällä hetkellä kansalaisia.
Persut fanittaa sitä fasisti Putinia,sehän on selvä ja vihaavat EU:ta.
Kumpi maksaa kansalle enemmän?
Kumpi rajoittaa ja määrää Suomea?
Kaikki mun tuntemat persut tykkää venäjästä ja siitä mielisairaasta uusnatsi Putlerista.
Parempi sekin, kuin velkavankeus lapsenlapsenlapsille eu ssa.
Venäjä on naapurimaa, en ymmärrä miks vihata?
Mitä pahaa venäjä sulle tehnyt viimeiset 20v?
Jengit on suurempi riesa ja kasvava turvallisuusriski. Oliko ne afrikasta, ei naapureita ainakaan?
Juu, annoin,kyllä itsenäinen Suomi parempi kuin eu n kustannukset maksava ja velkainen🥰
Eu ajaa Suomen liittovaltioon, Itsenäisyyttä ei enää ole. Seuraavien vuosien aikana Eu alueelle tulee yli 70 miljoonaa siirtolaista. Minne ajetaan Suomalaiset heidän jaloista?
Tämäkin saa äänestämään ps.
Sittenhän ei tarvitse muuttaa edes Suomen rikoslakia, joka alkaa tänäkin päivänä näin:
Me Aleksander Kolmas, Jumalan Armosta, koko Venäjänmaan Keisari ja Itsevaltias, Puolanmaan Zsaari, Suomen Suuriruhtinas, y.m., y.m., y.m. Teemme tiettäväksi: Suomenmaan Valtiosäätyjen alamaisesta esityksestä tahdomme Me täten armosta vahvistaa seuraavan rikoslain Suomen Suuriruhtinaanmaalle, jonka voimaanpanemisesta, niinkuin myöskin rangaistusten täytäntöönpanosta erityinen asetus annetaan:
https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1889/18890039001
Onneksi on PS. Luojalle kiitos.