Tätähän Hannele Lauri mainostaa. Onko kukaan teistä käyttänyt, mm. regenerative cream, norm/combination skin?
Vastaukset 8
- Heip-.
Ei ole hyvä sarja tuo BM. Mulle tuli juuri siitä norm-sekaihon voiteesta näppyäkin. Ei todellakaan toimi.
- ytis
Käytin pullollisen gel 28, enkä huomannut sitten mitään vaikutusta.
- Sanna..
Mulle suositeltiin sitä arpeen, koska se auttaa ihoa uudistumaan. Olen nyt pari viikkoa laittanut sitä aamuin illoin ja oikein hieronut arven kohdalle ja kyllä arpi on tullut selvästi paremman näköiseksi ts. iho on siltä kohdalta vahvistunut. Muutenkin iho tuntuu pehmeämmältä.
- Tii
Minulla oli sairauden vuoksi ihon kunto todella huono noin vuosi sitten. Sairaanhoitaja vinkkasi kokeilemaan BM-voidetta (normal/combination) ja iho on todella parantunut huomattavasti.
Hankin myös geeliä, mutta se ei minusta vaikuta niin selvästi. Tänä talvena olen käyttänyt kuivanihon vastaavaa voidetta aina välillä, koska talvihan kuivattaa ihoa.
Olen todella tyytyväinen BM-voiteisiin. Mutta se mikä auttaa ja sopii yhdelle, ei kerro mitään, miten vaikuttaa toiselle.
Olen jo keski-ikäinen ja tuntuu, että ihon vanheneminenkin on hidastunut tai jopa pysähtynyt.- anna
Noita voiteita saa? Entä minkä ikäisille suunnilleen noi voiteet on tarkoitettu?
- Memmu
anna kirjoitti:
Noita voiteita saa? Entä minkä ikäisille suunnilleen noi voiteet on tarkoitettu?
Kysy apteekin henkilökunnalta. Varmasti osaavat neuvoa. Ei kai niistä mitään haittaakaan ole nuoremmallekaan kun sisältävät tuota sukralfaattia jolla hoidetaan mahahaavaakin.
- Jaana
Olen kokeillut noita bm tuotteita ja mua ovat ainakin auttaneet. Mulla on aika herkkä mutta kuitenkin epäpuhdas iho. Iho on tasoittunut ja rauhoittunut. Apteekista mulle kerrottiin että aluksi voi tulla jotain pientä kuumotusta ja punoitusta koska se vaikuttava aine sukralfaatti rupee vaikuttamaan ihossa.
- tytti
kertokaas että onko tässä sarjassa myös puhsitusaineita ja kasvovesiä?
Mikä näistä rasvoista sopii epäpuhtalle sekaiholle tämän geelin lisäksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51991Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15868Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan55501