EK-Yle:n Kok-Borgin analyysit, täysin pielessä, pelkkää Kok-mainontaa

Anonyymi

"Poutasää" ei todellakaan, ollut kansanvallan murenemisen syy, pikemminkin se pelasti ne vähätkin äänet, mitä Vasemmistolle ja Sdp:lle annettiin.

Eivätkä ne äänestämättä jättäneiden äänet, olleet koskaan menossa PetosKokPerssinliike-Eilisille, kuten Kok- Sami Borg politiikan tutkijan roolistaan luulottelee, vaan juurikin Vasemmistolle ja Sdp:lle, jos sairaus-kansaneläkeläisille luvatut, aidot korotukset 800€/kk orjuuseläkkeisiin, olisivat liikahtaneet, edes muutamalla satasella, lähemmäksi toteuttamista.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820192/sadistiset-ek-mediat-vaikenevat-modernista-humanitaarisesta-kriisista-suomessa

Kyllä tässä kohtaa, kun on alhaisin äänestysprosentti 70 vuoteen, pitäisi näkyä riippumattomien tutkijoiden analyyseja, eikä äärioikeiston, seuraavankin Veroparatiisi-porvarimainonnan, petaamisia, kun ns. tiedonvälityksestä verovaroissa maksetaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666062/ek-yleisradion-rahoitus-on-lakkautettava--oikeudet-puolueettomaan-tiedonvalitykseen-palautettava

Oikeudet riippumattomaan tiedonvälitykseen, eivät enää toteudu Suomessa.

5

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korkeakoulutetut Marin ja Andersson, saivat nyt suoran palautteen, äärimmäiseen köyhyyteen jätetyiltä, puolelta miljoonalta Suomen sairaus-kansaneläkeläisiltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16440463/eduskunnan-naisviha-konkretisoituu-sairaus-kansanelakelaisten-koyhyyden-jatkamisena#comment-102872918

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891923/yksinasuvat-800ekk-orjuuselakelaiset-eivat-aanesta-quotomaishoitajiaquot-rikkaille

      Hillokeisareiden jälkeläisille, runsaskätisten tukien jakaminen, ei poista köyhien nuortenkaan pahoinvointia, kansalaiset ovat siinä mielessä yhtenäistä "biomassaa", että kun sairaus-kansaneläkeläiset nostetaan, aidon oikeusturvan piiriin 1 250€/kk MINIMIELÄKKEILLE, se heijastuu myös, niiden pahoinvoivien lasten ja nuorten elämiin, myös yksinasuvien eläkeläisköyhien oikeusturvan parantaminen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Häkkäsen toimet perustuslakivaliokunnassa, on tutkittava. Lausunnoissa ohitetaan kansalaisten oikeusturvan kannalta tärkeimmät asiat ja keskitytään pelkästään, Veroparatiisi-sotemonopolien etujenajamiseen. Ei se ole mikään perustuslaillinen lausunto, vaan kansanvallan häpäisemistä.

    • Anonyymi

      Sydän on Vasemmalla 1 250€/kk MINIMIELÄKKEISSÄ.

    • Anonyymi

      Äärioikeistolaisen politiikan hyväksyminen, oli hallituspuolueiden virhe, joka tulee korjata hyvissä ajoin, ennen eduskuntavaaleja, jos mielivät saada äänestäjänsä, liikkumaan Vasemmiston muutoksen suuntaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe