YKSINASUVAT 800e/kk orjuuseläkeläiset, eivät äänestä "omaishoitajia" rikkaille

Anonyymi

Marinin / Sdp:n tyhjien lupausten kavalkadi, vain jatkuu ja syvenee, kuntavaaleja kohden mennessä. Sdp:ssä täytyy olla informaatiokatkos, jos eivät muka tiedä, että selkeä, suuri enemmistö 800€/kk köyhyyseläkkeille, ilman aitoa oikeusturvaa jätetyistä sairaus-kansaneläkeläisistä, on YKSINASUVIA ja vieläpä naisia, joilla ei ole mitään "omaisia", saati "sukulaisia", joiden kanssa leikkiä "kesäjuhlia" ja joita rahoittaa "omaishoitajina".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666010/koronan-riskiryhmat-800ekk-orjuuselakkeilla-ilman-aitoa-oikeusturvaa-suomessa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16678893/aanestamatta-jattaminen-jo-kuntavaaleissa-on-ainut-keino-heratella-korruptiopaattajia

Samanlaiseksi äärioikeisto-puolueeksi, muuttunut Sdp, Vas, Vihreät, kuin PetosPersKokoomuskin. Ei mitään eroa enää, rikkaiden etujenajamiseen keskittyvillä, eduskunnan korruptoituneilla, poliittisilla puolueilla Suomessa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot

Näpsäköinä äärioikeisto-Keskustan, takuunaisina toimivat, Teekutsujen tunnemössö-lupauksillaan, naisministerit ja kansanedustajat hallituksessa. Marinilla on kovaa luuta korvien välissä, kun ei sitten millään, halua nähdä todellisuutta, johon nykyisellä, eläkeläisköyhien kurjistamispolitiikalla, köyhimpiä ja haavoittuvimpia 800€/kk orjuuseläkeläisiä ajetaan. Edes joka toinen päivä tapahtuvat, oman käden kautta lähtemiset, eivät populisti-korruptiopoliitikkoja pysäytä, kun ne kirjataan "psyyke-päihde"-yms tilastoihin, eikä köyhyyteen pakottamisen seurauksiksi, ilman oikeusturvaa jättämisen tuloksiksi, kuten pitäisi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16400727/800-ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa-eduskunnan-yksipuoluejarjestelmassa#comment-102448912

Nykyajan YKSINASUVAT sairaus-kansaneläkeläiset, tarvitsevat parempaa, he tarvitsevat edes ne aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, aidon oikeusturvan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, kuten kaikissa sivistys- ja oikeusvaltioissa on. Vaaliboikotti olisi pitänyt aloittaa, jo paljon aiemmin, nyt viimeistään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891009/sivistysvaltioissa-ovat-1-250ekk-minimielakkeet-kansalaisten-oikeusturvana

Tervetuloa YKSINASUVIEN 800€/kk köyhyyseläkeläisten, karuun todellisuuteen korruptiopoliitikot. Emme tarvitse teidän rikkaiden "omaishoitajianne" rahoittamisia, vaan suoria, konkreettisia tulojensiirtoja, riittämättömiin köyhyyseläkkeisiin, oikeusturvan puuttumisen korjausta, YKSINASUVILLE köyhyyseläkeläisille.

4

764

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asuminen käy työstä. Uskokaa tai älkää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962901/aari-uusliberalistinen-hallitus--eduskunta-suomessa-rikkoo-kansalaisten-perusoikeuksia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Sananvapauksia estetään rajusti, jos sanoo, että perustuslaki-valiokunnissa Suomessa, on jäseninä henkilöitä, jotka ovat mukana natsijärjestöjen toiminnassa, ei kävisi päinsä missään EU-demokratioissa, joissa 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, ovatkin sotejen ehtona ja edellytyksenä.

    • Anonyymi

      Äärioikeisto-EK-medioissa, yritetään vedota, köyhyyteen pahoinpideltyjen ihmiskauppa-eläkeläisten "hoivaviettiin", heidän korruptiovaali-ääntensä kalastelemiseksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17236706/ei-vaalilupausten-pitamista---ei-vaaliaania-korruptiovaaleissa#comment-111680543

      Enemmistö puolesta miljoonasta, oikeusturvattomiksi köyhyyteen pakotetuista vanhuksista, vammaisista ja pitkäaikaissairaista, on yksinasuvia, joille vihoviimeinen intressi, olisi äänestellä omaishoitajia rikkaille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      68
      3041
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2845
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2077
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1545
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1329
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1308
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1291
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1253
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1212
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1210
    Aihe