Pelkkää änkytystä kokoomuksen mitättömästä petraamisesta jolla ei oo mitään merkitystä täysjärkisille!
Persujen 75% nousu löi mediat täysin lukkoon!
Anonyymi
43123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Mediat vaikenee täysin myös kepun rökälettappiosta kautta maan kun kepun jo muutenkin harvenneet rivit täytetään uusilla perussuomalaisilla alokkailla!
Nyt+on+aika+jytkyttää+75%+nousu+on+totta+ja+jatkoa+on+tulossa!
https://www.youtube.com/watch?v=1yfCBl9kBIg
Tänään+on+tilipäivä+!2017+vaalien+tulos+8,8%+on+nyt+14,5%+eli+nousua+75%!!!!
Media panee nyt kaiken toivonsa kokoomuksen säilymiseen edes hengissä kun koko vanha rintama täydeltä laidalta koki romahduksen vasureista kepuun asti!
Joo huvittavinta on toi YLEn jatkuva valehtelu Kepun "torjuntavoitosta" vaikka Kepu nimenomaan on koko vaalien ilmiselvin ja suurin häviäjä!? :D :/
Noh! YLE on YLE vaikka voissa paistais!? :/
... voi toki olla sekin että YLE koittaa parhaansa aivopestäkseen kepulaisia etteivät he älyäisi olevansa suurimpia luusereita ja pysyisivät hallituksessa? ;)
Yleä en ees katso enää ,mutta kuuluu tuo sama huuto raamasta myös MTVn leirissä!
Kepu sai turpiin todella kunnolla aina pohjoisinta Suomea myöten!
Omituita tässä on yös ettei sinisistä oo kuulunu yhtes mittään!Olis kiva tietää onko niistä jääny jäljelle ees yhtä rumaa ankanpoikasta joka palais omiensa leiriin persuihin!
Valtamediasta+luin:++++5,6+%+++persujen+kannatusmuutos.
Ihmettelen ettei Sanna oo vielä onnitellu poskisuudelmalla Orpoa?
Voi+sen+noinki+laskea,mutta+nousua+oli+n+75%+ja+joka+ei+osaa+laskea+ei+osaa!
Vaikka vasureista kepuun romahti, niin näidenkin vaalien äänestystuloksen mukaan hallituspuolueilla on enemmistö. Eli se siitä romahduksesta.
Toimittajat+viilaavat+kansa+linssiin,+koska+monikaan+kansasta+ei+osaa,+tai+tajua+prosentti+laskusta+yhtään+mitään.+Prosentti+ja+prosenttiyksikkö+ovat+kaksi+eri+asiaa.+Prosenteissa+perussuomalaisten+kannatuksen+nousu+oli+n.+75+%.
Ymmärrän yskäsi: keskusta-oikeistolainen valtamedia ei halua HYPETYStä persujen vaalivoitosta.
En ole tuon (valehtelevan) valtamedian kertaakaan kertovan ääneen, mikä puolue oli ylivoimaisesti vaalien suurin voittaja. Syy edellä tuli mainittua.
Ja toisin päin: Suurpääomapuolue Kokoomus on suurin puolue vain siksi, että äänestysaktiivisuus jäin historian alhaisimmaksi.
Jallittajat tietävät ja kuten huomaamme, jallittajia maassa riittää. Keskusta-oikeistolaisissa riveissä etupäässä.
t. haans.
Kyllä olet oikeassa,mutta tuo persuvastaisuuden liimalla väkisin koossa pidetty leiri kapenee kapenemistaan ,laihtuu ku Egyptin lehmät kuivuuden aikana!
Eikö sen pitänyt hävitä puoluekartalta ja silti sai eniten ehdokkaita?
Hassua.
Verrattuna+2017+kunnallisvaaleihin,+jolloin+Soini+oli+pj.
Eduskuntavaaleissa+tulos+oli+17,5+%+joka+on+parempi+kuin+tämä,+jolloin+pj+oli+Halla-aho
Missä muumilaaksossa!?
Eniten se toki MENETTI ehdokkaita! :)
Prosentit ja prosenttiyksiköt ovat kaksi eri asiaa. Alakoulun matematiikkaa.
Johtuisko mitenkään siitä, arvon idiootti, että Suomessa ei toimi kuin enemmistöhallitukset, ja siitä, että näissä sillisalaattihallituksissa on aina niin monta puoluetta, joiden agendat on keskenään mitä sattuu? :)
Löytyy keskustaa, löytyy vasemmistoa, löytyy äärivasemmisto, ekohörhöä, jotka ei itsekään tiedä ovatko oikeistoa vai vasemmustoa, ja jopa äärioikeistolaisiksi laskettavissa oleva RKP.
Joten olisitko ystävällinen ja kertoisit mikä on ton hallituksen yksi yhteinen nimittäjä tai ilmiselvä sama agenda? Hillotolppa?
Totuutta ei sas kertoa.
On kyllä mahtavaa. Toivottavasti voidaan nyt julkisesti tuoda esille ulkomaan avustuksiin tuhlattavat miljoonat, ja touhun lopettaminen.
Toivottavasti kiinnitetään huomio myös Tanskan maahanmuutyopolitiikkaan ja otetaan sieltä mallia. Sekä huomioidaan Ruotsin ongelmat maahanmuuton kanssa, jotta täällä jo samanlainen suuntaus lopetetaan. Onhan se järkyttävää, että otetaan ihmisiä tänne ylläpitoon pois muka hengenvaarasta. Ja lopputulema on, että kansalaisemme ovat tulijoiden vuoksi hengenvaarassa. Jopa pikkuöapset on olleet uhreina, siitä on tehtävä loppu.
Odotan paljon parannuksia moniin turvallisuus asioihin, ja nyt toivottavasti ne ongelmat saadaan hoidettua.
Hyvä yritys vassari
Tässäpä lisätehtäviä valtuutetuille, jotka päättävät, onko varaa tarjota ruisleipää kouluissa.
Kun muutimme lapsena vaasan kaupunkiin oli Vaasassa n 15000 asukasta ja se oli puutalokaupunki.Ihmiset asuivat maalla ja siellä ei ollut töitä .Kun muutimme kaupunkeihin
oli töitä muttei asuntoja .Pojat eivät voineet viedä tyttöä kotiin eikä ulkonakaan voinut asua
joten ihmiset eivät pariutuneet tai muuttivat Ruotsiin.Nyt on puutalot poltettu ja tilalle on tullut kivitälokaupunki lähiöineen ja omakotitaloalueineen.Taloja ja asuntoja on niin rutosti ettei niihin enää löydy asujia koska kansaa katuu vanhuuteen eikä edes mustat siirtolaiset pelasta asuntojen ja kiinteistöjen arvon romahdusta koska elämme yltäkylläisyydessä.Ruotsinkielinen kaupunki on suomalaistunut ja arabialaistunut ja ruotsalaiset ovat vähemmistönä pakenemassa Pietarsaareen ja ruotsalaiselle maaseudulle.
kun olimme nuoria ruotsalaiset eivät edes rahalla myyneet tontteja suomalaisille omakotirakentajille ,ennekuin niitä pakkolunastettiin.Ruotsalaisia varakkaita korttelinomistajia pakkas tavaransa ja myivät kaiken omaisuuden Suomesta koska ryssät muuttivat laumoittain heidän kotimailleen .Nyt on enää Pietarsari ja Närpiö ,kaupunkeina heidän hallussaan ,mutta kukapa olisi uskonut heistä joskus 1960luvulla jos tulevaisuus olisi näytetty heille kuvana ,ja että kaupunkien kauppakiinteistötkin muutettaisiin kirpputoreiksi!
Toivottavasti tiedät että Halla-aho on kova Naton kannattaja ja siksi moni isänmaallinen ei Persuja äänestä.
No jos se on luomutuotettua vegaani-sertifioitua ruisleipää niin ... Sallinemme sen?
Tv: Hallituksen hoikat anorektikot
Juu esmes norjalaisilla ja virolaisilla ei ole ollut isänmaata enää vuosikausiin!? :)
*diu diu* 🤪
Tiedän toki ja meillä persuissa saa olla eri mieltäkin,kokoomuksessa ei edustajalla oo ees äänioikeutta!
Niin se maailma muuttuu sveduseni!
Otetaan+vertaus+urheilusta.
Persut+olivat+neljä+vuotta+sitten+Kalevankisojen+vitosella+sijalla+kymmenen.+
Nyt+neljä+vuotta+myöhemmin+he+starttasivat+vitoselle+kokoomuksen+kanssa+rinta+rinnan+(+gallupit).+Kokoomus+oli+maalissa+selvä+ykkönen+ja+Perussuomalaiset+vasta+neljäntenä.+
Perussuomalaiset+paransivat+paljon+neljässä+vuodessa,+mutta+kokoomus+voitti+selvästi.
Tasaisesta+kannatuksesta+lähdettiin+ja+Kokoomus+pesi+7+%+prosenttiyksiköllä.+En+kehuisi+tulosta+pelkästään+sillä+perusteella,+että+se+on+parempi+kuin+neljä+vuotta+sitten.+Politiikassa+merkitystä+on+sillä,+kenellä+on+suurin+kannatus.
Kukas ne kallupit muuten teki ellei meijjän media? Me perussuomalaiset emme ikinä ole uskoneet gallupeihin emmekä nytkään uskoneet ,olimme kuitenkin suurin voittaja sanotaan mitä sanotaan ja kokoomus vain säilytti viimeisenä suurimmista nahkansa eli sai lähes saman tuloksen kuin ennen 2017 vaaleja!
Ja tyypilliseen komnaritapaan verrataan keskenään keihäänheittoa ja kuulantyöntöä? :)
Koska ihan aikuisten oikealla Vitosella persut olis ollu edellisissä VITOSEN (siis EI maratonilla!) kisoissa viidentenä, ja tuli näissä kisoissa neljänneks! :)
Muuuut! Minkäs komukka valehtelulleen mahtaa, kun se on geeneissä! :)
Shokki suvakeille oli todella suuri. Media ei voittoa maininnut, keksi vain toitottaa jytky jäi tulematta
Minusta+tuli+selväksi+että+perusuomalaiset+lisäsivät+äänimääräänsä+5,6+%+ja+saivat+yli+500+edustajaa+kunnan-+ja+kaupunginvaltuustoihin.
Jussi+oli+pettynyt+tulokseen,+koska+Helsingissä+äänet+eivät+riittäneet+siihen+apulaispormestatn+paikkaan,+joka+olisi+viiden+lapsen+ja+kahden+vaimon+miehelle+terveullut,+kun+tämä+puheenjohtajakausi+päättyy.
Mikähän olis sit valtavavalemedioiden mielestä ollut se "jytky" jos ei tämä persujen lähes valtuustopaikkojensa tuplaaminen? :)
Valtakunnan+tasolla+PS+yli+5%+suurempi+kannatukseltaan+kuin+kokoomus.
Joltain+meinasi+unohtua+pikku+kuntavaalin+takia.
Kokoomus oli vaalien suurin puolue. Jokin sen oppositiopolitiikassa vetosi äänestäjiin.
Mä arvioisin että enemminkin tyttöjen sähellykset sai äänestäjät antamaan protestiksi äänet oppositiolle, koska kokoomuksen oppositiopolitiikka on ollut aika tyhjää *tsihi* täynnä? :) :/
Tyhmimmät, eivät ymmärrä miinus tai plus prosenteista yhtään mitään . Änkkäävät vain ilmastonmuutoksesta tai Islamin ihanuudesta. Ei uskoisi, että jotkut ovat politiikkoja, jotka asuvat tasavallassa nimeltä Suomi.
Politiikkojamme.
Tänään on TILIPÄIVÄ! Tuli iso JYTKY!
Haluuks joku ilmasen kaljan? :)
Mä tarjoon sellasen välittömästi sille joka löytää YLEn uutisssitilta maininnan että Kepu hävis vaalit! :D
Niin suuri on YLEläisillä pelko perseessä et kepu ottaa hallituksesta hatkat vaalituloksen johdosta että maailman *köh* vastuullisin media ei uskalla edes vihjata mihinkään ton suuntaseen! :)