Mistä tietää?

Anonyymi

Onko itselle tarkoitettu ketään vai onko minun tarkoitus olla koko ikäni yksin?

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipä sitä tiedäkään. Siksi elämästä pitää nauttia sellaisena kuin se on.

      • Anonyymi

        Jos tekee itsemurhan tai kuolee muuten niin sitten ei ainakaan koskaan löydä ketään.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos tekee itsemurhan tai kuolee muuten niin sitten ei ainakaan koskaan löydä ketään.

        Elämä on kyllä elämisen arvoinen löysipä sitä jonkun tai ei. Tähän pieneen elämääni olen löytänyt monia ihastuttavia ihmisiä. Mutta enpä etsi sitä oikeaa, vaan se oikea on juuri se ihminen jonka seurassa on milloinkin. Joskus se on vain työkaveri tai mummo bussipysäkillä. Mutta jos osaa antaa, voi saadakin.


    • Ketään ei ole tarkoitettu kellekkään, kaikki vaan säntäilee mihin sattuu etsien jotain lohtua jostain ja sit joku hönö jää viereen kulkemaan. Sellasta.

    • En tiedä mistä naisen ja sen oikeen löytäisi. Ei oikein mistään.

    • Anonyymi

      Mä olen jo hyväksynyt ettei mun kohdalle oltu ketään tarkoitettu tulevaksi, yksin mentävä tämä elämä.

    • Anonyymi

      no sitä voi vähän tutkailla itteesä, silleen rehellisesti, että haluaisko itekkään olla ittesä kans, ja jos vastaus on ei, niin sitte varmaanki sut on tarkotettu just siihen, ittes kans vaan olemiseen. Ja, useimmilla on päänsisällä se jatkuva väittely ja riitely, niin että onhan siinä, sitä seuraaki sitte tavallaan aina messissä.

      • Anonyymi

        Bidenin pojalle kävi niin, että nainen oli käännekohta

        Rakkaus antoi voimaa muuttua, ja päästä irti päihteistä

        Suuri siunaus. Hänellä oli paha tilanne


    • Anonyymi

      Suurimmalla osalla ihmisistä on aivan kelvottoman ruma vaimo :D

    • Anonyymi

      .Yrityksen ja erehdyksen kautta.
      Kulkemalla silmät ja sydän avoimena.
      Antamalla toiselle mahdollisuus.
      Se "oikea" tai pikemminkin yksi niistä oikeista sitten löytyy ja jää rinnalle kulkemaan - ja jos ei, elämä jatkuu. Ei se siihen asiaan kaadu.
      Ja sitä paitsi mitään täydellistä yhtä oikeaa ei koskaan eteen tule, koska kukaan ei voi olla täydelinen. Voi olla vain paras mahdollinen niistä ihmisistä jotka tapaa ja on tavannut. Joku joka menee muitten edelle.
      Saman laisia raadollisia ihmisiä olemme kaikki, virheinemme ja erheinemme. Jonkun olemus ja elämäntyyli ja -katsomus vain sopii paremmin yhteen omamme kanssa.

      Kannattaa pyrkiä eroon läheisriippuvuudesta. Elämä on niin valtavan rikas ja hieno kaikkine puolineen että on varsin tyhmää viettää se epätoivoisena etsimällä jotain "oikeaa" ja jättää elämättä! Uusintaa ei kukaan saa. Kannattaako haaskata tämä ainoa kerta elämättä?
      Ja todellakin, arvostatko itse itseäsi? Pidätkö itsestäsi? Sillä jos et, et voi edellyttää että kukaan muukaan pitää.

    • Anonyymi

      Oikein epämiellyttäviä ja epäsosiaalisia voivat olla jotkut blondi-hoitajat ja rumiakin vielä ei mitään jakoa jonkun Ursula Andressin kanssa ollenkaan, menisivät sairaaloista jo kaatopaikoille, sinne kuuluvat HE.

    • Anonyymi

      Nyt ei kyllä tule ainoatakaan ihmispoloa mieleen, joka olisi koko elämänsä ollut seurustelematta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      249
      17377
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12358
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6111
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4955
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4955
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4052
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3635
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      23
      3612
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      40
      3138
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      145
      3113
    Aihe