Biden on samassa kunnossa kuin UKK ihan loppuaikoina

Järkyttävää, että USA:n presidentti voi olla tuossa kunnossa. Kuulitteko hänen lehdistötilaisuutensa? Mies oli ihan sekaisin.
10<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä Biden Trumpin voitti moninkertaisesti. Siinä oli sentään järkeä, Trumpilla oli pelkkää uhoa.

Biden on vanha mies, mutta vanhassa on vara parempi ja kokemusta on valtion hallinnosta. Sitä ei Trumpilla ollut, mukaili vain Putinin mielipiteitä ja oli aivan Putinin ohjenuorassa.

Äänestä
  • Just. Miten joku voi olla noin sokea? Keisarilla ei ole vaatteita ja sinä olet se keisari, tai ei niinkään hyvä, luulet olevasi...

    Äänestä

En kannattanut enkä kannata Trumpia, mutta Biden oli ihan muissa maailmoissa tuossa lehdistötilaisuudessa. Suurvallan presidentti!

Äänestä

Biden on todennnäköisesti dementoitunut tai hänellä on pahoja aivoverenkierron häiriöitä.
Ei ole työkykyinen kuitenkaan.

1Äänestä

Kamala on pian bidenin paikalla

Äänestä

Kirjoitan kysymykseni näin:
"kuinka monta prosenttia biden äänestäjistä
äänesti häntä itseään ja kuinka monta prosenttia
äänesti kamala harris"?
amerikan seuraava presidentti on siis
Kamala Harris!!!!

Äänestä
  • Ja kuinka moni "äänestäjä" ei ollut edes äänioikeutettu?
    Demokraatit vastustaa sitä, että osavaltioista osa alkaa vaatia asianmukaista henkilöllisyyden todistamista äänestyksen yhteydessä.

    1Äänestä

En kuullut, linkin voisi laittaa kun olet asiaa seurannut..

Mutta joo, kritisoin jo usa pressan vaalien alla sitä että miksi ihmeessä presidenteiksi suorastaan päästetään niin iäkkäitä henkilöitä ehdolle, jotain rajaa saisi olla. Kyse on ihan jaksamisestakin, se on aika vaativa virka kuitenkin. Tuntuu siltä että on ihan sama kuka siellä on ilmeisesti, tälläinen vaikutelma tulee siitä jos hieman liian iäkkäitä pääsee tuollaiseen virkaan, uskottavuuskin. Varmasti nuorempi henkilö jaksaisi esiintyäkkin paremmin.

No tämä nyt on mielipide melko kaukaa suomesta..

Äänestä
  • Persut vinkuvat jo Trumppia seuraavaksi presidentiksi, mikä olikaan Trumppöljäkkeen ikä?

    Äänestä

Toivottavasti löytävät seuraaviin pressanvaaleihin jo vähän tuoreempaa verta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Järkyttävää, että USA:n presidentti voi olla tuossa kunnossa. Kuulitteko hänen lehdistötilaisuutensa? Mies oli ihan sekaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu