Globaalin eliitin tuella ja Helsingin poliisin myötävaikutuksella? Missä armeija ja sotilaat, jos poliisi ei pysty hoitamaan hommiaan?
Se on satavarmaa, että jos esimerkiksi osoitettaisiin mieltä esimerkiksi perustuslakituomioistuimen puolesta, niin Helsingin pääkadun tukkijat lähtisivät alta aikayksikön ja tarvittaessa väkivaltaisesti!
Milloin tämä maa on mennyt näin naurettavaksi?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/elokapinan-mielenosoitus-jatkui-yon-yli-eduskuntatalon-tuntumassa-talta-paikalla-naytti/8173304
Se on satavarmaa, että jos esimerkiksi osoitettaisiin mieltä esimerkiksi perustuslakituomioistuimen puolesta, niin Helsingin pääkadun tukkijat lähtisivät alta aikayksikön ja tarvittaessa väkivaltaisesti!
Milloin tämä maa on mennyt näin naurettavaksi?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/elokapinan-mielenosoitus-jatkui-yon-yli-eduskuntatalon-tuntumassa-talta-paikalla-naytti/8173304
Vastaukset 34
Vanhimmat
Tynkkynen puhuu huumehörhöille järkeä.
https://www.youtube.com/watch?v=6T7WHgu4EUk
Kansainvälinen mädätysorganisaatio sekä isot rahat tuon takana, koska Helsingin poliittinen poliisi on täysillä mukana AUTTAMASSA tuossa laittomassa hörhöilyssä!
Tarvitsetteko vielä parempia todisteita?
Luuletteko, että hörhöt laitetaan maksamaan esimerkiksi vahingonkorvauksia? Älkää unta nähkö!
Nuo tulisi märitellä laittomaksi järjestöksi, yhteiskunnalle vaarallinen henkilö ja järjestö.
Onko poliisi noin "lapanen" joka ei saa otettua poliisilain perusteella asiaa haltuun ja saattaa osallistujat lupaehtojen rikkomuksen takia rikollisiksi.
NE sotkee kaiken paskaksi JA sitten tulee metaania.
noilla tuntuu olevan vapaa liput bileisiin ilman narikkaa,
Tämän jälkeen saavat kaikki muutkin tehdä vastaavaa...
De witin leiri sai ensin, monta kuukautta.
Eivät kuitenkaan tukkineet teitä aiheuttaen vahinkoa
Mitä nyt aiheuttivat jokusen pahoinpitelyn ja se yksi uutnatsi heilui ladatun aseen kanssa.
Mitä vahinkoa tällä tien tukkimisella on aiheutettu?
Poliiisi vahti heitä ympäri vuotokauden ja tuon tuosta joutui puuttumaan kun pahoinpitelivät ohikulkijoita tai toisiaan.
Unohdatteko, että vieressä oli LAITTOMIEN leiri?
Heistä di ollut häiriötä mutta de witin leiristä oli. Kerrsan odotin siinä lähellä, niin humalainen viiskymppinen nainen huojui vessAAN, yks nainen pissitti koiraa keskelle toria ja palasi sinne kehikkoon, nuorempi porukka irstaili ja pussaili ja kopeloi ja piti kikatusta ja mölyä
Hehheh! Mitähän siinä laittomien mustassa teltassa oikein tehtiin? 😂
Tässä näkee, että te hörhöt ette ole missään asiassa rehellisiä.
Lait eivät koske vihreitä.
Miksei siinä kuin suomi ensin vai mikä lie leiri de witin johdolla, jos muistat.
Huhtasaari, risikko , halla-aho, peltokangas ja mäenpää kävivät de witin leiriä kannustamassa.
Lisää tuurivoimaa ja akkupäristimiä. https://www.iltalehti.fi/jalkapallon-em-2021/a/f75eb661-8f39-4fe9-ae02-a021027ffa94
Jätin vanhan diesel traktorini pärisemään päiväksi pellolle.
t: Elojussi
Sama juttu, vanha Mersuni kävi tyhjäkäyntiä kun odotin vaimoa kaupasta, mukavaa on istua autossa kun ilmastointi viilentää näin helteellä.
Rauhallinen mielenosoitus, annetaan toisten olla. Mitä tuosta nyt hernettä ottamaan.
Älkää sitten vinkuko kun pääkatu tukitaan taas!!!
Tästä tuli nyt normaalia!
Haluan ajaa rauhassa eduskuntatalon edestä vanhalla Hummerillani. Nyt en voi.
Jep taas on setämiehillä hankalaa ja iso osa jotka ulisee asiasta ei edes käytä koko tietä jossa nuo nuoret on.
Ollaan ajateltu tukkia Mannerheimintie seuraavaksi niin pitkäksi aikaa, kunnes laittomasti maassa olevat on poistettu maasta. Ihan rauhallisesti tukitaan. Vähintään kuukausi.
Eivätkö ne ymmärtäneet Tynkkysen puhetta? No ei ihme, tuolla älykkyysosamäärällä!
Te reppana natsit nyt ette jaksa olla mestoilla kuin max 2 tuntia sitten onkin jo kaljat loppu ja kylmäkin tulee.
Tynkkysenkään älykkyys, opinnot kesken kuten lokallakin vaimoineen.. ei siis oo tömäkkyyttä.
Vain lapsellisilla tyhjäntoimittajilla on aikaa istuskella kadulla estämässä työssäkäyviä tämän yhteiskunnan maksajia.
No onko sillä autolla pakko väistää, jos noin paljon harmittaa? Kyllä minä itsekin kierrätän ja toimin muutenkin ekologisesti, mutta en näe noissa mielenosoituksissa mitään järkeä, koska ne eivät johda mihinkään todelliseen muutokseen.
Jos oikeasti haluaa vaikuttaa, niin siihen on kyllä ihan viralliset kanavat. Ja ennen kaikkea oma esimerkki on tärkeää. Olenhan aikoinaan tehnyt aloitteen (Halosen aikana, tarkkaa vuotta en muista) sen, että kodinhoitotuen tjs. perusteita muutetaan ettei puolison tulot vaikuta liikaa.
Lakimuutos astui voimaan pikavauhtia ja puolisokin ryhtyi saamaan rahaa. Sitä ennen ei saanut senttiäkään mistään, vaan oli täysin minun tulojen varassa. Yhtään mielenosoitusta siinä ei tarvittu.
Tukkisitta ensin ne turpanne!
Alkaako jo v*tuttaa, kun ei tule kansainvälistä lupaa lopettaa kadulla makoilua? Mitäs läksitte! 😂
Eivätköhän ne lähde viimeistään siinä vaiheessa kun kännyköistä loppuu akku! 🤣
Eipä ole enää luottoa Suomen poliisiin, eikä mikään ihme kun sisäministerinä on huumeita ihannoiva turhake. Tänään vois ottaa vaikka kännit ja lähteä autolla katsomaan, jos näitä kadulla istuvia hörhöjä sattuisi tulemaan eteeni.
Ennen ajattelin ilmastoa , mutta näiden hörhöjen ansiosta en enää, kieltämättä elämä on näin mukavampaa.