Miksi joka kerta kun naista haastatellaan hän kertoo aina olevansa vahva taistelija jolla on oma luonne itsenäinen menestynyt? Miksi miehet ei kerro tätä asiaa? Onko naisilla jatkuva alemmuuskompleksi itsensä kanssa? Miksi nainen levittää itseensä ämpäri kaupalla rasvaa ja hukkaa siihen omaisuuksia koska on sen arvoinen? Miksi miesten iho on samanlainen vaikka eivät hoida ihoaan joskus jopa parempi? Miksi naamasta pitää meikkaamalla tehdä täysin erinäköinen eikä mennä kevyellä meikillä sillä omalla naamalla?
Naisen logiikka?
6
141
Vastaukset
- Anonyymi
Olisiko vaikka yleisten naisiin kohdistuvien asenteiden takia?? -.-" Ja juurikin tuollaisten kommenttien takia joissa miesten ylivertaisuutta korostetaan ja naista poljetaan maahan samalla? Naiset ei laita rasvaa naamaan yhtään sen enempää kuin miehetkään, naisilla ei ole yhtään sen huonompi iho kuin miehilläkään, naiset ei meikkaa sen enempää kuin miehetkään nykyaikana vuonna 2021 on miehiäkin jotka laittaa rasvaa naamaan, meikkaa ja joilla on ruokavalion takia huono iho.
Testesterooni on dominoiva hormooni, joka saa ylimielisen asenteen aikaiseksi miehille ja työntää lihasvoimaa elimistöön naisten estrogeeni hormooni sen sijaan työntää lihasvoimaa pois päin ja saa aikaiseksi sen, että naiset on luonnostaan epävarmoja.
Kaikki ihmiset on yksilöitä ja erillaisia kuin toiset niin jospa heittäisit pois tuollaiset misogyyniset kommentit ja alkaisit elämään vuotta 2021 jolloin nainen on samanarvoinen kuin mies? Se ei ole teiltä miehiltä millään tavalla pois, että nainen on samanarvoinen ihminen kuin mies! - Anonyymi
Öh ... no enpä ole ikinä moista kommenttia naisen suusta kuullut. Yleensä kaikilla on ihan oma luonteensa. Vai Jaana-serkun luonneko sitä muka sitten kaikilla muilla on?
Hyvin hyvin monet miehetkin käyttävät ihorasvoja ja niillä on jopa todistettu teho. Todella harvoin täysin hoitamaton iho näyttäisi paremmalta. Vaan kallit rasvat eivät ole sen kummosempia kuin halvemmatkaan. Edullisesti saa täysin samaa tehoa. Ihonhoidossa oleellista on säännöllisyys, ei käytetyn tuotteen hinta. Jos nyt ollaan julman rehellisiä ollaan niin monilla on kaapit täynnä kalliita rasvoja, joita ei koskaan käytetä. Sitäkään en tiedä miksi kukaan meikka itsensä erinäköiseksi. Eihän se koskaan edes näytä hyvältä.- Anonyymi
Kenelle tämä kommentti oli osoitettu? Paina kommentoi julkaisua nappia, jos julkaisun kirjoittaneelle henkilölle, koska minun kanssa turha vängätä kun kirjoitin ihan tuota samaa asiaa kuin sinäkin, eri sanavalinnoilla vain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenelle tämä kommentti oli osoitettu? Paina kommentoi julkaisua nappia, jos julkaisun kirjoittaneelle henkilölle, koska minun kanssa turha vängätä kun kirjoitin ihan tuota samaa asiaa kuin sinäkin, eri sanavalinnoilla vain.
Aloittajalle, joka ei kirjoittanut kanssani samaa.
- Anonyymi
Ei kannata katsoa tai lukea sellaisia haastatteluita, jotka aiheuttaa eksistentiaalista ahdistusta ja/tai kivien vetäytymistä
- Anonyymi
Aina ei voi valita sitä, että törmääkö joidenkin toisten ihmisten taholta asiattomiin kommentteihin/huonoon käytökseen, mutta ihmiset voi valita että miten ne käyttäytyy ja huono käytös ei ole mitenkään pakollista vaan se on tietoinen valinta olla inhottava kanssa eläjiä kohtaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981