Uimaan vaiko tekniikka ja niksit peliin? Ilmiö on tullut jäädäkseen. Ennenkuin nuttu muuttuu, voisi olostaan helpottaa mutta miten?
Vastaukset 4
- Anonyymi
Minä pidän ikkunat peitettyinä silloin kun aurinko paistaa enkä pidä ikkunoita auki päiväsaikaan. Nämä on niitä samoja niksejä, joista on iltapäivälehdissäkin kirjoitettu. :)
Nyt tänään vihdoin sain kaapista kaivettua pienen pöytätuulettimen, joka pyörittää virkistävästi ilmaa, Kaksi yötä oon nukkunut pelkkä pussilakana peittonani, siihen asti käytin täkkiä hikoilematta koska asunnon viilennys riitti niin hyvin. - Anonyymi
Ikkunat ja ovet kiinni kuumaan aikaan ja ikkunoissa heijastavat rullaverhot. Öisin taas räppänät auki, jos on viileetä. Pahimpaan hätään on tossa vielä toi ilmalämpöpumppu, mutta ei oo vielä tarvinut käyttää viilentämään. Näin kesäaikaan kylppärin ja saunan lattiat on valtaosan ajasta viileet, eli pidän usein myös tota kylppärin oveakin auki
Nukutaan terassil.
- Anonyymi
Öisin tuuletus ikkunat auki heti kun ulkolämpötila laskenut alle sisätilojen. Kerrostaloihin pitäisi alkaa rakentamaan ilmalämpöpumppuja. Lähes kolmenkymmenen asteen sisälämpötilat ovat läkähdyttäviä eikä kenenkään terveys välttämättä kestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271279
- 871190
- 77641
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9588- 21566
- 47523
- 44495
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115479- 17470
- 41462