Hyvää juhannusta

18

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Kiitos, hyvää juhannusta Norppasellekin. :)

      • Hyvää juhannusta näin myöhässä =) Menin eilen ilatpäivällä mummon luo ja tulin tänään takaisin, niin en voinut aikasemmin toivottaa. Meni juhannus siinä ruuan ja television merkeissä ja vanhoja valokuvia albumeista katellessa. Yöllä vaan oli kauheen ahistavaa ja en saanut kunnolla unta. Oli ihan hiestä märkä. En tajunnu jättää parvekkeen ovea levelleen, tosin olisko sekään auttanu. Helteillä on inhottavaa se, kun asunnoissakin alkaa olla kuuma ja yöllä voi olla ahistavaa.


      • Ja tässä on myös huikea esitys Rory Gallagherilta ja hänen taustabändiltään, mutta soittelee tässä myös huuliharppua englantilainen muusikko Mark Feltham (ja hienosti soitteleekin).
        Tämä on vuodelta 1986.
        https://www.youtube.com/watch?v=s53SblUP-24


      • Norppa83 kirjoitti:

        Hyvää juhannusta näin myöhässä =) Menin eilen ilatpäivällä mummon luo ja tulin tänään takaisin, niin en voinut aikasemmin toivottaa. Meni juhannus siinä ruuan ja television merkeissä ja vanhoja valokuvia albumeista katellessa. Yöllä vaan oli kauheen ahistavaa ja en saanut kunnolla unta. Oli ihan hiestä märkä. En tajunnu jättää parvekkeen ovea levelleen, tosin olisko sekään auttanu. Helteillä on inhottavaa se, kun asunnoissakin alkaa olla kuuma ja yöllä voi olla ahistavaa.

        Aika hautovaa on nytkin. Täällä vähän jyrisi ja satoi jonkun aikaa tänään. Ihan väsynyt olo, nurmikon ajelin tuossa aiemmin. Pyykkiä pessyt, muuta ei ole jaksanut kun kuumuus rasittaa.

        Hyvä vaan silti, että on lämmin eikä kylmä.



      • MCMLXXVI kirjoitti:

        Joe Satriani. Love thing.

        https://youtu.be/6d5hvC3YGCg

        Hyvältä kuulostaa. Tykkään. Rauhallista tunnelmointia.

        Täälläkin oli jokin aika sitten ukkoskuuro.



    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Uus hattu joutu heti testiin 😂


    • Anonyymi

      Hyvää juhannusta ätmiltä ja ätmi aiheinen laulu topi sorsakosken ajomies eli juhannuksena ei ätmiä kaipaa kukaan ei edes kesän tuuli ja jännämies laulu viilaten ja höyläten ja naiset tappelee jännämiehistä niistä parhaista miehistä

      • Anonyymi

        Naisten ihanne biisi ja toive laulu ätmistä maasta sinä olet tullut ja maaksi taas muutut hautajaisissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naisten ihanne biisi ja toive laulu ätmistä maasta sinä olet tullut ja maaksi taas muutut hautajaisissa

        Ja hautuumaan parkissa odottaa korkeastikoulutettu jännä ja viilaten ja höyläten alkaa taas


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja hautuumaan parkissa odottaa korkeastikoulutettu jännä ja viilaten ja höyläten alkaa taas

        Niin voihan jännä olla arabimieskin tai arabimiehiä jotka oottaa naista hauskan pitoon eli taas viilaten ja höyläten laulu


    • Anonyymi

    • Rushia oikein poppimeiningillä, mutta tosi hyvältä kuulostaa ja Geddy Leen ääni sopii todella hyvin tällaiseenkin. Tämäkin levyltä "Hold your fire" niin kuin mun yks ehdoton Rush-suosikki "Mission".
      "Prime mover"
      https://www.youtube.com/watch?v=n95r64HhLOQ

    • Anonyymi

      Tämä on äitini perinteinen juhannus laulu, sitä soitetaan joka juhannus ja useaan otteeseen. Kuuluu jokaiseen juhannus ajan aamuun, kuten aamukahvikin.
      Kauko Käyhköllä kaunis ääni, jos olisi ollut ulkonäöltään komeampi, varmaan olisi noussut Olavi Virran kaltaiseksi suursuosikiksi.
      Äidin ehdoton suosikki, ennen muita ja ihan äänensä vuoksi!

      Kauko Käyhkö ~ Suviserenadi
      https://www.youtube.com/watch?v=CUCuyJXGdmY&list=RDCUCuyJXGdmY&start_radio=1&rv=CUCuyJXGdmY

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      110
      2301
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      24
      1859
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      26
      1837
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      44
      1831
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      99
      1775
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1112
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1006
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      853
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      52
      824
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      817
    Aihe