Kylään suomen kansan raha automaatiksi .? Ei mitään kuulu kuin kokouksessa vuoronperään muuta kuin itkuturkahduksia .Siitä että Orban saattaa olla hyvinkin oikeassa . Von Leyer sais Suomesta painua ?!!!
Onlo Brysseli ottanut Marinin ja Tuppuraisen
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suomi on jo niin myyty maa että kansakaan ei tajua sitä. Ihmetelkää rauhassa vaan kun maahan lappaa lisää matuja elätettäväksi.Äänestäkää vihreitä lisää niin saatte näitä veitsellä hosujiakin lisää.
Kantasuomalaiset ovat pian vähemmistönä täällä.Ulkona liikuessa tulee aina enemmän ja enemmän vastaan "värikkäitä " perheitä, alle kouluikäisiä lapsia 4-5 , sanotaan että suomessa on syntyvyys noussut, miksi ei kerrota rehellisesti että ei kantasuomalaiset ole lisääntymässä, vaan nämä "turvaa " hakijat tekevät lapsia, mutta me veronmaksajat elätämme kaikki. Onko ihan reilua.
Tekee hyvää sinullekin. Saat maistaa, miltä tuntuu kuulua vähemmistöön.
Rahtihameinenko heräsi kommentoimaan.
Suomihan on jo kuollut ajat sitten.
Nyt on rosvot vallassa ja ne riistävät kaiken irti mitä lähtee.
Käytännössä suomalaiset sijoittajat rikastuu väliaikaisesti . Kohta ei ole heillä kuin toisensa!
Marin ja Tokkurainen....2 turhaketta mitä kansa ei tarvitse lainkaan.
Hauskaa.
Tuppuraista saa nimitellä Tokkuraiseksi, mutta Halla-ahoa ei valtakunnannieleskelijäksi.