Että tämmöistä

Anonyymi

Sanokaapa mitä ajattelette tämmöisestä.
Mun miehellä on naisia Facebook kavereina ja hänen mielestään mulla ei saa olla muuta kuin sukulaisia ja tuttuja. Eli ketään vierasta en saisi kysyä. Hänellä itsellään on muutama vieras nainen Facebook kavereina.

13

144

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuo nyt ihan oikein oo!

      Ota rohkeasti asia esille, ja jutelkaa!
      Tekopyhää väittää että on vain facebookkikaveri.
      Kyll se pitemmälle johtaa, ja se on miehesi tarkoitus.

      Tottakai sinulla saa ja pitää olla kavereita!
      Onko siellä joku yhdistys, tai ryhmä minne voisit mennä?

    • Anonyymi

      Ei ole oikein, ennenpitkää huomaat että miehellä alkaa olemaan selittämättömiä menoja ja sinä istut kotona.

      • Anonyymi

        Ei ole sellaisesta kyse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole sellaisesta kyse.

        Et voi tietää etukäteen. Meillä oli tilanne sellainen että minä en olisi saanut työn lisäksi käydä missään kodin ulkopuolella, edes lapsen kanssa. Ukko omasta mielestään sai käydä missä halusi ja luulin että ukko käy viikonlopulla kalalla työkaverinsa kanssa, mutta viimein paljastui ihan muuta ja pistin kierrätykseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et voi tietää etukäteen. Meillä oli tilanne sellainen että minä en olisi saanut työn lisäksi käydä missään kodin ulkopuolella, edes lapsen kanssa. Ukko omasta mielestään sai käydä missä halusi ja luulin että ukko käy viikonlopulla kalalla työkaverinsa kanssa, mutta viimein paljastui ihan muuta ja pistin kierrätykseen.

        Tässä tapauksessa ei niin ole.


    • Anonyymi

      Epäluuloinen ja kaksoisstandardillinen niin ei jatkoon

    • Anonyymi

      Tämä mies kuulostaa samanlaiselta kuin oma ex aikoinaan. Hänellä sai olla naisystäviä, mutta minulla ei saanut olla. Hän tanssi naisystävänsä kanssa, ja minulle tokaisi, etten osaa mukamas tanssia. Ja tokaisi vielä suhteen alussa, että minun miesystävät ovat haluamassa minua, mutta ei toki hänen. Mies jopa rajoitti tekemisiäni niin, että en saanut lähestulkoon tavata edes omia naisystäviä viikonloppuna, mutta hän sai mennä. Se johtaa vain huonoon parisuhteeseen. Ja lähdin kyllä kävelemään pois suhteesta, jos mies sanelee milloin, ketä tavata, ja minne, mutta samat säännöt eivät päde häneen. Onneksi jätin hänet. Ja nyt elämä paljon helpompaa, että jos joku mies ikinä sanelee minulle, että mitä teen ja ketä tapaan? Ei kiitos.

    • Kuullostaa taas erittäin terveeltä parisuhteelta. En tiedä ketään jonka suhde olisi kestänyt paria vuotta kauempaa tuollaisen kumppanin kanssa. Mustasukkaisuus muuttuu vainoharhaisuudeksi ja sen jälkeen toista syytetään pettämisestä koko tienoon kanssa. Kannattaa puhua miehesi kanssa tästä, sillä kun se menee tietyn pisteen yli niin ei sitä korjaa enää mikään. Kertoo pitkälti siitä ettei mies luota sinuun.

    • Anonyymi

      Hän saa "rellua" muilta! Parempi uskoa! Oletko lihava/ruma/haiseva rellu? Edellä mainitut asiat hekentät sinun arvoa parisuhteessa.

    • Anonyymi

      Joo, ne on niitä FWB-kamuja, hieman outoo ettei sulla sitte saa vastaavasti olla omia. Teidän pitää istua pöydän ääreen ja tehdä pelisäännöt selviks tossa teidän suhteessa.

    • Anonyymi

      Kontrolloi sua luultavasti myös muilla elämän osa-alueilla. Veikkaan että sulla ei saa olla vastakkaista sukupuolta olevia kavereita ja jos joskus pääset viihteelle, niin se on tarkoin määriteltyä kenen kanssa ja milloin ja jos et vastaa heti puhelimeen oot pettämässä tms. Tuntemattomille miehille ei saa puhua ja edes työkavereita ei saa nähdä vapaa-ajalla, ellei ne oo naisia. Ehkä jopa säätelee sun pukeutumista. Liian paljastava kaula-aukko on ehdoton nou nou ja voit vaan haaveilla mökkireissuista tai ulkomaanmatkoista ilman miestä.

      • Anonyymi

        En käy baareissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En käy baareissa.

        Mieheni ei ole mustasukkainen ei minulla ole mies puolisia kavereita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10189
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      232
      5901
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5374
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      90
      5003
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      17
      3301
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      5
      2672
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2562
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2404
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2214
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      381
      2171
    Aihe