Että tämmöistä

Anonyymi

Sanokaapa mitä ajattelette tämmöisestä.
Mun miehellä on naisia Facebook kavereina ja hänen mielestään mulla ei saa olla muuta kuin sukulaisia ja tuttuja. Eli ketään vierasta en saisi kysyä. Hänellä itsellään on muutama vieras nainen Facebook kavereina.

13

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuo nyt ihan oikein oo!

      Ota rohkeasti asia esille, ja jutelkaa!
      Tekopyhää väittää että on vain facebookkikaveri.
      Kyll se pitemmälle johtaa, ja se on miehesi tarkoitus.

      Tottakai sinulla saa ja pitää olla kavereita!
      Onko siellä joku yhdistys, tai ryhmä minne voisit mennä?

    • Anonyymi

      Ei ole oikein, ennenpitkää huomaat että miehellä alkaa olemaan selittämättömiä menoja ja sinä istut kotona.

      • Anonyymi

        Ei ole sellaisesta kyse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole sellaisesta kyse.

        Et voi tietää etukäteen. Meillä oli tilanne sellainen että minä en olisi saanut työn lisäksi käydä missään kodin ulkopuolella, edes lapsen kanssa. Ukko omasta mielestään sai käydä missä halusi ja luulin että ukko käy viikonlopulla kalalla työkaverinsa kanssa, mutta viimein paljastui ihan muuta ja pistin kierrätykseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et voi tietää etukäteen. Meillä oli tilanne sellainen että minä en olisi saanut työn lisäksi käydä missään kodin ulkopuolella, edes lapsen kanssa. Ukko omasta mielestään sai käydä missä halusi ja luulin että ukko käy viikonlopulla kalalla työkaverinsa kanssa, mutta viimein paljastui ihan muuta ja pistin kierrätykseen.

        Tässä tapauksessa ei niin ole.


    • Anonyymi

      Epäluuloinen ja kaksoisstandardillinen niin ei jatkoon

    • Anonyymi

      Tämä mies kuulostaa samanlaiselta kuin oma ex aikoinaan. Hänellä sai olla naisystäviä, mutta minulla ei saanut olla. Hän tanssi naisystävänsä kanssa, ja minulle tokaisi, etten osaa mukamas tanssia. Ja tokaisi vielä suhteen alussa, että minun miesystävät ovat haluamassa minua, mutta ei toki hänen. Mies jopa rajoitti tekemisiäni niin, että en saanut lähestulkoon tavata edes omia naisystäviä viikonloppuna, mutta hän sai mennä. Se johtaa vain huonoon parisuhteeseen. Ja lähdin kyllä kävelemään pois suhteesta, jos mies sanelee milloin, ketä tavata, ja minne, mutta samat säännöt eivät päde häneen. Onneksi jätin hänet. Ja nyt elämä paljon helpompaa, että jos joku mies ikinä sanelee minulle, että mitä teen ja ketä tapaan? Ei kiitos.

    • Kuullostaa taas erittäin terveeltä parisuhteelta. En tiedä ketään jonka suhde olisi kestänyt paria vuotta kauempaa tuollaisen kumppanin kanssa. Mustasukkaisuus muuttuu vainoharhaisuudeksi ja sen jälkeen toista syytetään pettämisestä koko tienoon kanssa. Kannattaa puhua miehesi kanssa tästä, sillä kun se menee tietyn pisteen yli niin ei sitä korjaa enää mikään. Kertoo pitkälti siitä ettei mies luota sinuun.

    • Anonyymi

      Hän saa "rellua" muilta! Parempi uskoa! Oletko lihava/ruma/haiseva rellu? Edellä mainitut asiat hekentät sinun arvoa parisuhteessa.

    • Anonyymi

      Joo, ne on niitä FWB-kamuja, hieman outoo ettei sulla sitte saa vastaavasti olla omia. Teidän pitää istua pöydän ääreen ja tehdä pelisäännöt selviks tossa teidän suhteessa.

    • Anonyymi

      Kontrolloi sua luultavasti myös muilla elämän osa-alueilla. Veikkaan että sulla ei saa olla vastakkaista sukupuolta olevia kavereita ja jos joskus pääset viihteelle, niin se on tarkoin määriteltyä kenen kanssa ja milloin ja jos et vastaa heti puhelimeen oot pettämässä tms. Tuntemattomille miehille ei saa puhua ja edes työkavereita ei saa nähdä vapaa-ajalla, ellei ne oo naisia. Ehkä jopa säätelee sun pukeutumista. Liian paljastava kaula-aukko on ehdoton nou nou ja voit vaan haaveilla mökkireissuista tai ulkomaanmatkoista ilman miestä.

      • Anonyymi

        En käy baareissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En käy baareissa.

        Mieheni ei ole mustasukkainen ei minulla ole mies puolisia kavereita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      5823
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2480
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      81
      1846
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1487
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      187
      1030
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      919
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      833
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      698
    Aihe