Suhteen aloittaminen, suhteen lopettaminen

Anonyymi

hurjaksi voi vielä yli 40 vuotiaana mennä tuo erotaan yhteenpaluu rumba.. tapasin miehen ja kaksi vuotta oltiin onnellisia. Sitten tuli joku kaveri mukaan kuvioihin, joka olikin exä. Pidettiin taukoa kolme kuukautta ja he taas erosivat ja minä tyhmänä aloitin uudestaan. oltiin sitten noin puoli vuotta ja taas tuli tämä ex miehen elämään. Ostivat yhteisen talonkin ja ajattelin että nyt on loppu. Meni taas noin puoli vuotta ja mies sanoi, että tämä ex muuttaa pois. Vielä lähdin mukaan ja yhteiselo kestikin 3,5 vuotta. Ajattelin että nyt tämä kestää. Sitten mies ilmoitti että haluaa että muutan pois. Lähdin vähäksi aikaa ja ajattelin, että tauko tekee hyvää. Sitten mies toi tavarani ja ilmoitti että ex on muuttanut takaisin.. Voiko tämä olla totta!!??

2

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vastaan kysymykseesi, voiko olla totta. No ei voi olla totta, täyttä satua.

      • Anonyymi

        Ei ole satua vaan totta joka sana, vaikka sitä itsekin ihmettelen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      66
      10792
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      134
      10221
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      23
      7973
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6404
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      39
      5267
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      70
      4934
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      135
      4235
    8. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      6
      3799
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3514
    10. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      66
      3227
    Aihe