Espoossa toinen motoristin kuolonkolari

aamulla Alavudella. Mikähän tämänkin ajokauden synkkä saldo tulee olemaan,..
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/567ed614-6bfe-40d3-a961-8ca73194d410
860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä prätkällä pitää ajaa niin paljon kuin se kulkee, miksi muuten edes ostaa moista laitetta.

Äänestä

Se on hyvä jos tuollanen kaahottaja päätyy itekseen tieltä ulos ja katkoo niskansa tappamatta sivullisia, aina on yksi vaarallinen kahjo pois liikenteestä.

Lisäksi kaikki tehoputket pitäisi kieltää ja poliisilla pitäisi olla desibelimittarit mukana, kortti aina pois kun desibelit ylittyy.

Äänestä
  • "Teho"putken eli äänentehostimen avulla sateenkaarihenkilöt löytävät toisensa.

    Äänestä

Noiden nopeus pitäisi rajoittaa 60 km/h.

Äänestä
  • Eilen ajoin viimeksi 307km/h Suzukilla........jos et ehdi liikenteen mukaan niin anna jo korttisi pois...

    Äänestä

  • Nii pitäs, koska siinä ei oo ympärillä mitään kehikkoa, kuten autossa. Pitäis olla joku rajoitus. Voisko laittaa myös mopon tehot? Mopolla oon itekki ajanu joskus ja se on mielestäni suht turvallinen maaseudulla ainaki.

    Äänestä

Mikä pakko se on ajaa kuin mielipuoli noilla pyörillä? Pelkkää osaamattomuuttaja tyhmyyttä tuo on. Mistä sitä mallia ”ajamiseen” otetaan? YouTube videoistako? Vai peleistä?
Oma on vika kun henki löhtee, ihan omaa tyhmyyttä.

Äänestä

Tehoputkilla häiritään ihmisten kotirauhaa, laki sanoo että poliisin pitää valvoa yleistä järjestystä ja turvallisuutta, siihen kuuluu myös ihmisten kotirauhan turvaaminen.

Jatkuva häirintä aiheuttaa stressiä ja sairastuttaa myös fyysisesti, osa ihmisistä kuolee niihin sairauksiin.

Mikä oikeus noilla dorgilla on aiheuttaa muille ennenaikaisia lähtöjä.

Joutaisi nirri niiltä iteltä pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

aamulla Alavudella. Mikähän tämänkin ajokauden synkkä saldo tulee olemaan,..
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/567ed614-6bfe-40d3-a961-8ca73194d410

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu