Tyhjässä on tietysti ilmaa, mutta täydessä?
Onko Sprite pullossa vain all spraittia?
2
158
Vastaukset
Tämäkin on suuri huijaus! Nykyään Sprite- pullossa on kaikenlaisia makeutusaineita, luontaisia aromi- aineita ynnä muita lisä- aineita. Tähän, kun lisätään, että veden määrä on aivan tolkuton. Valmistaja ei ilmoita prosenttimääriä, mutta veikkaisin, että vettä on ainakin puolet ja noita makeutusaineita ja aromeja melkeinpä toinen mokoma. Puhdasta Spritea saattaa olla vain 1 tai 2 prosenttia. Nehän tuo 100%:sta Spritea Amerikasta säiliöissä Suomeen ja laimentaa sitä sitten täällä.
Makeutusaineet, luontaiset aromit, feikkiumamit ja feikkisokerit on kaikki aadeehoodeeta aiheuttavia.
Nuoriso ja vanhemmatkin ei pysy paikallaan. Ei pysty keskittymään. Pahimmillaan kuin turennesairautta eiku tourettesairautta muistuttava hektinen ei hetkinen psykoosi. Kirotaan niin maan perkeleesti.
Sit jotku puhuu sokerihumalasta mutta sellasta en ole kokenut vaikka aikamoinen sokurihiiri olinkin joskus. Mutta noi luontaiset aromit just joo ja niin. Tervetuloa aadeehoodee. Ja jerkkikultti väkivahvoinen spraitteineen. Onko siinä oikeesti lemonia vai onko sekin jokin feikkiaromi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958612Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205882Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2844888Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724179Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1623958SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899