Onko Sprite pullossa vain all spraittia?

Anonyymi

Tyhjässä on tietysti ilmaa, mutta täydessä?

2

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämäkin on suuri huijaus! Nykyään Sprite- pullossa on kaikenlaisia makeutusaineita, luontaisia aromi- aineita ynnä muita lisä- aineita. Tähän, kun lisätään, että veden määrä on aivan tolkuton. Valmistaja ei ilmoita prosenttimääriä, mutta veikkaisin, että vettä on ainakin puolet ja noita makeutusaineita ja aromeja melkeinpä toinen mokoma. Puhdasta Spritea saattaa olla vain 1 tai 2 prosenttia. Nehän tuo 100%:sta Spritea Amerikasta säiliöissä Suomeen ja laimentaa sitä sitten täällä.

      • Makeutusaineet, luontaiset aromit, feikkiumamit ja feikkisokerit on kaikki aadeehoodeeta aiheuttavia.
        Nuoriso ja vanhemmatkin ei pysy paikallaan. Ei pysty keskittymään. Pahimmillaan kuin turennesairautta eiku tourettesairautta muistuttava hektinen ei hetkinen psykoosi. Kirotaan niin maan perkeleesti.

        Sit jotku puhuu sokerihumalasta mutta sellasta en ole kokenut vaikka aikamoinen sokurihiiri olinkin joskus. Mutta noi luontaiset aromit just joo ja niin. Tervetuloa aadeehoodee. Ja jerkkikultti väkivahvoinen spraitteineen. Onko siinä oikeesti lemonia vai onko sekin jokin feikkiaromi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      495
      8612
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5882
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      284
      4888
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4645
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      72
      4179
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      162
      3958
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3788
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1731
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1292
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      899
    Aihe