Onko Sprite pullossa vain all spraittia?

Anonyymi

Tyhjässä on tietysti ilmaa, mutta täydessä?

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämäkin on suuri huijaus! Nykyään Sprite- pullossa on kaikenlaisia makeutusaineita, luontaisia aromi- aineita ynnä muita lisä- aineita. Tähän, kun lisätään, että veden määrä on aivan tolkuton. Valmistaja ei ilmoita prosenttimääriä, mutta veikkaisin, että vettä on ainakin puolet ja noita makeutusaineita ja aromeja melkeinpä toinen mokoma. Puhdasta Spritea saattaa olla vain 1 tai 2 prosenttia. Nehän tuo 100%:sta Spritea Amerikasta säiliöissä Suomeen ja laimentaa sitä sitten täällä.

      • Makeutusaineet, luontaiset aromit, feikkiumamit ja feikkisokerit on kaikki aadeehoodeeta aiheuttavia.
        Nuoriso ja vanhemmatkin ei pysy paikallaan. Ei pysty keskittymään. Pahimmillaan kuin turennesairautta eiku tourettesairautta muistuttava hektinen ei hetkinen psykoosi. Kirotaan niin maan perkeleesti.

        Sit jotku puhuu sokerihumalasta mutta sellasta en ole kokenut vaikka aikamoinen sokurihiiri olinkin joskus. Mutta noi luontaiset aromit just joo ja niin. Tervetuloa aadeehoodee. Ja jerkkikultti väkivahvoinen spraitteineen. Onko siinä oikeesti lemonia vai onko sekin jokin feikkiaromi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      37
      1822
    2. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      50
      818
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      69
      786
    4. Miksi sitä miestä tuijotetaan joka paikassa

      Onko maine jonkinlainen?
      Ikävä
      108
      740
    5. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      7
      661
    6. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      33
      639
    7. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      580
    8. Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti

      2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.
      Parkano
      15
      569
    9. Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta

      Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.
      Ikävä
      141
      481
    10. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      52
      475
    Aihe