Eli juttu on se että en oikeastaan osaa tehdä kulmia tai no en ainakaan tee :D en myöskään käytä paljoa meikkiä mutta ripsiväri on yksi pakollinen. Ongelmahan on se että kun käytän ripsiväriä niin mun kulmat näyttää melkeen siltä kun niitä ei olisi sillä ne on vaaleat ja nyt on mustat ripset niin ne näyttää vielä vaaleanmilta. En tiedä miten saisin kulmiani edes vähän sieltä esiin, voiko niihin laittaa vähän jotain ripsiväriä ja harjalla koittaa saada se väri hyvin kulmiin vai mitä kun en uskalla itse värjätä ettei tule liian tummat
Vastaukset 6
- Anonyymi
niin ja voiko joku ripsi/kulma geeli auttaa siihen? tai ei se kai niitä kulmia mitenkään tummenna D:
- Anonyymi
Ei
- Anonyymi
Voit aivan hyvin ruskeaa ripsiväriä sutia kulmakarvoihin, tai värjätä itse/värjäyttää ne ruskeaksi vaikka kampaamossa. Ruskeat ovat luonnollisemman väriset kuin mustat.
Pari päiväähän ne kulmat ovat melko tummat vaikka ruskealla värjää, joka johtuu siitä, kun se väri tarttuu myös ihoon. Sieltä se pesuissa lähtee, joten paniikkiin ei ole syytä. Taitava värjääjä osaa myös värjäämisen jälkeen nyppiä ne sopivan mallisiksi.
Itse värjään omat värittömät kulmani ruskealla n. kolmen viikon välein.- Anonyymi
näyttääkö ruskea ripsiväri ihan ok lta sitte ripsissä? Ja jos värjään niin kotona aattelin :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
näyttääkö ruskea ripsiväri ihan ok lta sitte ripsissä? Ja jos värjään niin kotona aattelin :)
Miksei ruskea sopisi myös ripsiin, jos nekin ovat ihan vaaleat? Tai käytä mustaa ripsissä edelleen. Pointti kuitenkin on, että kulmissa ruskea ei ole niin luonnoton vaalealla ihmisellä.
Olen joskus kestovärjännyt sekä ripset, että kulmat mustalla, mutta ei ollut kivan näköinen. Onneksi se haalistui reilussa parissa viikossa.
Mikäli hankit ruskean kestovärin, niin värjää toki molemmat samalla kertaa. Pääset helpommalla ripsien laitolla :)
Itse tykkään tehdä vaalealla kulmakynällä niin on luonnollisen eikä liian kovan näköinen lopputulos :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS982694Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.151015Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63853Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke49783- 52769
- 47664
- 80626
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍69612- 50605
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35604