ulkolainen raiskasi nuoren tytön helsingissä juuri. 20 vuotias rupesi jutteleen mokun kanssa, ja kohta tämä raahasi tytön pusikkoon ja raiskasi.
moku
raiskasi taas
181526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
20 vuotias ei ole nuori tyttö, vaan nuori nainen ja Helsingissä ei Rautatientorilla ole mitään pusikkoja; stadissa raiskataan patsaan talkana. Sitäpaitsi tuo on jo loppuunkaluttu juttu tällä palstalla.
Kyllä mä ainakin pidän 20 vuotiasta vielä nuorena tyttönä. Sitäpaitsi raiskaaminen on helvetin törkeä teko. Ihme että heti löytyy puolustelijoita raiskaamiselle kun tekijänä on moku. Ei voi kuin ihmetellä naisten logikkaa.
Häh? Kuka täällä on ketään puolustellut? Sitäpaitsi moku tarkoittaa monikulttuurista - eiköhän raiskari ollut ihan yksikulttuurinen? Tämä palsta ei muuten ole rikos-palsta, jos et ole vielä sattunut huomaamaan...Joten jos kirjoittelet väärällä palstalla, voit kaiketi odottaa vääriä vastauksiakin. Menikö jakeluun?
Kyllä sitä keksitään kaikenlaisia verukkeita vääristä palstoista yms., kun halutaan puolustella ulkomaalaisen tekemiä vakavia rikoksia. Toki tämäkin rikos kuuluu tälle palstalle, koska ko. ulkomaanelävä mitä todennäköisimmin asuu suomessa moku-suhteessa jonkun parturi-kampaaja/lähihoitajan/kaupan kassan elättämänä.
Olet silti väärällä palstalla, myönnä jo erehtyneesi, nuija.
Voi kuinka nokkela sanakäyttäjä olet. Arvatenkin olet kovin ylpeä itsestäsi?
Minä laitan huomisen Hesarin yleisönosastolle ilmoituksen erheitteni myöntämisestä.
Tällä palstalla pauhataan aina ulkomaalaisten tekemistä rikoksista ja väkivaltaisesta käytöksestä.
Tässä pieni pätkä...
40% suomalaisista naisista on joutunut miehen tekemäm fyysisen tai seksuaalisen väkivallan tai uhkailun kohteeksi.
Noin joka toinen viikko kuolee nainen perheväkivallan seurauksena.
Perheväkivallan riskiryhmään kuuluu nuoret naiset ja pienten lasten äidit.Noin 11% naisista kertoo olleensa väkivallan kohteena raskauden aikana ja sama määrä synnytyksen jälkeen lapsen ollessa alle 1 vuotias.
Tuommoista tekstiä oli vauva-lehdessä.Tuskin tuo kaikki on ulkomaalaisten tekemää,että kyllä suomi mieskin osaa.
Nättiä tekstiä vauvoille kirjoitetaan
tarkka linkki löytyy tältä palstalta moneen kertaan. en jaksa hakea.
Miten niin vauvoille kirjoitetaan??
Kirjoitin tuohon että vauva-lehdessä oli tuommoinen kirjoitus.Harvemmin ne vauvat niitä lehtiä lukee,luulisin että yleensä vauvojen vanhemmat.
Enkä mitenkään puolustele.Laitoin vain esimerkin kun ulkomaalisia syytetään aina väkivaltaisiksi niin kyllä suomalaisetkin miehet osaa.
En ole mitenkään väkivallan ystävä.En hyväksy sitä ulkomaalaisille enkä suomalaisille,miehille enkä naisille.Enkä todellakaan käytettäväksi raskaana olevaa naista kohtaan.
Tuommoinen kirjoitus vain oli lehdessä,sattui silmään,otsikolla SEIS VÄKIVALTA.Sen voi sieltä lehdestä käydä lukaisemassa.
Niin siis uusin numero.4/2005
Tiesitkö myös, että suomalaiset naiset hakkaavat lapsiaan eniten EU-alueella?
Ensinnäkin, mistä päättelet että väkivallantekijänä on aina, tai edes useimmiten, ollut suomalainen mies? Suomeen on muuttanut naisten perässä kymmeniä tuhansia miehiä.
Toiseksi, suhteellisuudentaju peliin. Suomessa raportoidaan kaikki tapaukset, ja silti niitä on huomattavasti vähemmän kuin esim. Turkissa.
Kolmanneksi, olisi hienoa jos Vauva-lehdessä kerrottaisiin myös siitä, kuinka Suomessa äidit pahoinpitelevät lapsiaan eniten Länsi-Euroopassa. Hyvänä esimerkkinä viime aikojen tapaukset, kun suomalaiset äidit ovat jopa tappaneet lapsiaan.
"ulkomaalisia syytetään aina väkivaltaisiksi niin kyllä suomalaisetkin miehet osaa"
Onko lukutaidossasi jotain vikaa vai lainasitko huonosti lukemaasi tekstiä? Lainaamassasi kirjoituksessa todettiin, että suomalaista naista oli lyöty, ei sanottu että lyöjä olisi suomalainen, tai että oliko syntyperäinen vai maahan muuttanut suomalainen. Jos lyöjä olisi ollut syntyperäinen suomalainen mies, asia olisi kyllä sanottu, koska kaikki muu totuus olisi ollut halveksittavaa rasismia.
Kuka sanoi että päättelen yhtään mitään?Kirjoituksessa ei ollut mitään prosenttilukuja tekijöiden kansallisuuksista,siispä emme voi tietää ketä tekijät ovat olleet,kirjoitin vain että tuskin kaikki ovat olleet ulkomaalaisia.
Kirjoitin vain pätkän mikä sattui silmään lehteä lukiessa.Ei sen kummempaa.
Tiedän että äidit tappavat lapsiaan ja hakkaavat,en ole kirjoittanut tuohon asiaan liittyvää,tiedän myös että naiset hakkaavat ja tappavat miehiä.
Lisään vielä että en hyväksy väkivaltaa minkään kansallisuuden omaavalta enkä todellakaan ulkomaalaisia puolustele vaikka minulla ulkomaalainen mies onkin.
Ilkeästi teki se nainen, joka poltti lapsensa elävältä. Kyllä ne naisetkin osaa kaikenlaista ikävää tehdä.
Laitapa linkkia tosta, etta suomalaiset lyovat lapsiaan eniten EU-alueella. Ainakin Briteissa aidit ja isat lyovat lapsiaan julkisesti (bussit, puistot yms), en ole suomessa kenenkaan nahnyt tekevan samaa.
Suomalaiset ovat kenties EU-alueen väkivaltaisinta kansaa, niin miehet kuin naisetkin. Naiset hakkaavat lapsia, koska eivät miehiä pysty hakkaamaan.