Onko palstalla

Anonyymi

Itseni lisäksi ketään muuta, joka ei ole mt-ongelmainen? Ei siltä vaikuta.

14

77

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei.

    • Anonyymi

      Pitäisi ennemmin kysyä kuka palstalainen on ollut laitoshoidossa ja kenelle on riittänyt avohoito.

    • Anonyymi

      Sinähän erikoinen ihminen olet🙄🤭

    • Anonyymi

      Autismi/asperger ei ole mielenterveysongelma..

    • Anonyymi

      No mitä sitten, vaikka on mt-ihmisiä?

      Luuletko olevasi jotenkin parempi? Tyypillistä tavisluuserin egoilua, että edes jotain ryhmää ylempänä pitää hinnalla millä hyvänsä tuntea olevansa. Olkoonkin vaikka sairaat ja huonovointiset ihmiset!

      Varsinkin tuollainen sairaita ihmisiä maalittava ja häpäisevät aloitus kertoo, ettet ole itse ihmisenä paskankaan arvoinen, tyylitajusta ja inhimillisyydestä puhumattakaan👎

      Ja juuri sinunlaiset ihmiset tekee niitä viha-aloituksia, ei niinkään mt-ihmiset. Päivänselvä asia. Kyllä teidän hyvistelijöiden päänsisäiset ajatusmallit tiedetään.

    • No 🙋‍♂️

      Ei oo ongelmaa ollu mielenterveydestä, sitä en tosin vanno että tervettä mieltä olis.

    • Anonyymi

      Tahdon vastainen hoito olisi monelle palstalaiselle tarpeen.

    • Olen todistetusti hullu. Skitsoaffektiivinen häiriö ja masennus tarkalleen ottaen. Tosin olen oireeton lääkityksen ja hyvän elämänlaadun avulla.

      • Anonyymi

        Laitosjakso voisi tehdä kuitenkin hyvää.

        AsianVierestä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laitosjakso voisi tehdä kuitenkin hyvää.

        AsianVierestä

        En kirjoittanut edellistä kommenttia joten nimimerkkiäni käyttävällä on jonkinlainen jakomielitauti päällä. Se joka toisia moittii onkin se palstan hulluin:)

        AsianVierestä


      • Anonyymi kirjoitti:

        Laitosjakso voisi tehdä kuitenkin hyvää.

        AsianVierestä

        Kävin lyhyen aikaa lataamossa omasta tahdostani n. vuosi sitten, kun olin itsetuhoinen. Välttämätön paha, mutta tulipahan reissu heitettyä.


      • Palstakamu kirjoitti:

        Kävin lyhyen aikaa lataamossa omasta tahdostani n. vuosi sitten, kun olin itsetuhoinen. Välttämätön paha, mutta tulipahan reissu heitettyä.

        Mä olin lataamossa opiaattivierotuksen ajan. Taysin yleispsykiatrisella 5 viikkoo, kun vierotettiin muun muassa panacod ja fentanyyli. Tosin se oli leppoisa osasto jossa ei ollut mitään rajoituksia sen suhteen mitä saa olla mukana ja mitä ei, kuten varsinaisella suljetulla on.

        Luvan kanssa sain käydä yhtenä lauantaina Tampereen keskustassa shoppailemassa, ja olisin päässyt neljänä viikonloppuna viidestä kotiin viikonlopuksi. Matkaa oli kuitenkin sen verran paljon, etten käynyt kotona kuin kerran. Vierotuksen jatkettua pitemmälle, ajattelin että jos tulee jotain viekkareita tai muita terveydellisiä ongelmia kotona käymisen aikana, kuten rytmihäiriöitä tai vastaavia, on osastolla kuitenkin apu lähellä, kun taas kotoa olisi ollut lähimpään päivystykseen matkaa joku 60 kilsaa. Asuin silloin vielä porukoilla, mutta aika pian kotiutuksen jälkeen asettauduin tähän missä nyt asun.

        Kun sieltä kotiutettiin, en uskaltanut mennä kotiin viekkareiden kanssa, koska en ollut siitä varma että pärjäänkö kotona, niin pääsin neljäksi päiväksi oman keskussairaalan suljetulle. Tosin niistäkin päivistä vietin kaksi vuorokautta kotilomalla. Eli torstaina menin, perjantaista sunnuntaihin kotona, ja maanantaina kotiutettiin kokonaan, kun loma oli ollut onnistunut.

        Varsinaisesti en ole mielenterveyden takia ollut tuntiakaan suljetulla, vaan avo on toiminut ja riittänyt hyvin menneet 16 vuotta. Tuo vierotuskin tapahtui 2013, että siitäkin tulee syksyllä kuluneeksi 8 vuotta.


    • Anonyymi

      Monella viiraa enemmän tai vähemmän; partis, peris, valtakunta jne.

      • Anonyymi

        Onhan noita täällä. Välis myös.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      91
      1777
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      139
      1273
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      126
      1045
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      29
      933
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      32
      835
    6. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      808
    7. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      35
      744
    8. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      15
      743
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      68
      700
    10. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      44
      662
    Aihe