Millainen sun unelmien mies on

Anonyymi

Kerro nainen! I need to know

26

4109

Äänestä

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hän on unelmieni mies.

    • Anonyymi

      Se joka luuli olevansa, mutta sillä meni pupu pöksyyn.

    • Anonyymi

      Mikko Leppilampi 🤤

    • Anonyymi

      Rehellinen ja rehti sekä luotettava. Sitoutuu ja aidosti rakastaa. Ei tahdo vahingoittaa eikä halua suihinottoa naiselta eikä peppukivaa. Hänelle riittää arki ja yhteiselo elämän loppuun saakka. Tykkää pussata ja helliä. Huomioi naisensa. Ei ole väkivaltainen eikä päihde tai peli riippuvainen tai maksuhäiriöinen.

      • Anonyymi

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Pitkässä suhteessa voi toinen muuttua kovin paljonkin. Joskus ikävään suuntaankin ja liitto päättyä, kun asioita ei saa korjattua. Tekeekö se naisesta huonon?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Sanoisin, että on mahdollisuus saada. Moni valitsee väärin.


      • Anonyymi

        Hyvin kiteytetty! Ja seksiinpainostajat kuuseen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Voi kun niin olisikin. Ihmisen luonne tulee esiin vasta parisuhteen kehittyessä. Alussa mies voi feikata paljonkin. Ulospäin näitä ei välttämättä näytetä.


    • Anonyymi

      Huumorintajuinen.
      Luotettava.
      Yms.... 🙂tykkäis viettää mun kans aikaa eikä heti luiki pakoon.

    • Anonyymi

      Ehkä sinä olet se unelmien mies.

    • Anonyymi

      Onhan se hyvinkin selkeää.
      Hyvä lähteä pelkästään sillä että ihmisen kanssa voi olla keskusteluyhteydessä ilman että oletus on se, että olen jotain vailla.

    • Anonyymi

      Eräs mies keneen tutustuin täällä.

      • Anonyymi

        Hän on rauhallinen, kiltti ja söpö. Tykkään hänen silmistä, katse on ystävällinen. Turvallista olla hänen seurassa. Oi vitsi..


    • Pidempi kuin minä (olen 153,5), 25-35 v, lappilainen ( olen itsekkin lapista kotoisin), urheilullinen. Kiharat hiukset plussaa, mutta ei välttämättömyys. :3 Ruskeat silmät vielä jos olis niin vau. Semmonen mies kyllä veis jalat alta. Sellaset oikein tumman ruskeat. :3

    • Anonyymi

      Tässä unelmien mies <3

      LEVELI NEWS #6: ROKOTEPASSIEN PUSKU ON ALKANUT! Erityisvieras
      https://youtube.com/watch?v=ZARkYeS5aU4

    • Anonyymi

      Unelmien mies on tietysti kaikin puolin unelma. Vaan jos nyt ensiksi niitä oikeasti tärkeitä juttuja ...

      Samantyyppinen maailmankatsomus ja maailmankuva kuin itselläni. Päihteetön ja savuton, alkoa saa käyttää hyvin maltillisesti. Väkivallaton ja myös riehumaton ja huutamamaton ihminen, joka ei yritä pomottaa eikä komennella. Samantyyppinen huumori kuin itselläni. Fiksu, ajatteleva ja rakastava tyyppi, jonka kanssa löytyis yhteistä tekemistäkin.

      Sitten tietysti kun unelmasta puhutaan niin pitää myös vähän unelmoida. Luova ja ehkä jopa taiteellinen ja musikaalinen, tykkää lähteä mun kanssa taidenäyttelyihin ja museoihin ja kierrellä katselemassa arkkitehtuuria. Tykkäis myös luonnosta ja luonnossa liikkumisesta. Viihtyis kuitenkin hyvin myöskin kotona, eikä aina tarvitsisi menoa johonkin. Tekisi mielellään osan kotitöistä. Hyvännäköinen (siis minun makuuni hyvännäköinen) eli ristiverinen, ei turhan voimakaspiirteinen, keskipitkä ja suht hoikka. Tykkää lapsista (omiakin saa olla), mutta ei halua ainakaan enää enempää. Tykkää myös eläimistä. Jos nyt noilla alkuun.

    • Perus lappilaisen näköinen mies jolla on tummanruskeat silmät ja hiukset ja ainaki 177cm pitkä. Esko Hukkasessa yhdistyy kaikki minun mielestä viehättävät ominaisuudet niin hänen näköisen miehen, kun jostain löytäisin niin onnellinen olisin. Komean ulkonäön lisäksi toivoisin miehen olevan luonteeltaan rauhallinen ja sitoutuvaa sorttia.

    • Anonyymi

      Sama maailmankatsomus, uskollinen, rehellinen, huumorintajuinen, pitää huolta hygieniastaan.

    • Anonyymi

      aivan älyttömän iso ja komea parta

    • Anonyymi

      Turkoosit tai siniset silmät. Hiukset voi olla tummat tai vaaleat. Ei liian pitkä käytännön syistä. Normipituus jees. Huomaavainen, mielellään korkeakoulutettu ja pitää tietenkin olla minulle rakas, kuten minä hänelle. Pärjätään asioiden kanssa tuli mitä tuli.

      • Anonyymi

        Niinkun sä

        Huomaavaisuudella kuorrutettu

        Hunnutettu luonteella, jota näyttelit

        Hellyydellä silattu


    • Anonyymi

      Lihannemies. Mun lihana. Hih hih hih hiiih ih

    • Anonyymi

      Aloitetaan ihan vaikka tuosta arvostelukyvystä.

    • Anonyymi

      Niin kuin Keanu Reeves....kaikinpuolin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      442
      1713
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      95
      1146
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      94
      960
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      63
      889
    5. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      43
      793
    6. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      788
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      123
      763
    8. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      10
      758
    9. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      740
    10. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      39
      729
    11. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      61
      707
    12. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      626
    13. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      37
      617
    14. 45
      577
    15. 34
      575
    16. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      562
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      92
      556
    18. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      545
    19. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      50
      522
    20. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      85
      518
    Aihe