Millainen sun unelmien mies on

Anonyymi

Kerro nainen! I need to know

26

3866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hän on unelmieni mies.

    • Anonyymi

      Se joka luuli olevansa, mutta sillä meni pupu pöksyyn.

    • Anonyymi

      Mikko Leppilampi 🤤

    • Anonyymi

      Rehellinen ja rehti sekä luotettava. Sitoutuu ja aidosti rakastaa. Ei tahdo vahingoittaa eikä halua suihinottoa naiselta eikä peppukivaa. Hänelle riittää arki ja yhteiselo elämän loppuun saakka. Tykkää pussata ja helliä. Huomioi naisensa. Ei ole väkivaltainen eikä päihde tai peli riippuvainen tai maksuhäiriöinen.

      • Anonyymi

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Pitkässä suhteessa voi toinen muuttua kovin paljonkin. Joskus ikävään suuntaankin ja liitto päättyä, kun asioita ei saa korjattua. Tekeekö se naisesta huonon?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Sanoisin, että on mahdollisuus saada. Moni valitsee väärin.


      • Anonyymi

        Hyvin kiteytetty! Ja seksiinpainostajat kuuseen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
        Tämä huomio mieheltä.

        Voi kun niin olisikin. Ihmisen luonne tulee esiin vasta parisuhteen kehittyessä. Alussa mies voi feikata paljonkin. Ulospäin näitä ei välttämättä näytetä.


    • Anonyymi

      Huumorintajuinen.
      Luotettava.
      Yms.... 🙂tykkäis viettää mun kans aikaa eikä heti luiki pakoon.

    • Anonyymi

      Ehkä sinä olet se unelmien mies.

    • Anonyymi

      Onhan se hyvinkin selkeää.
      Hyvä lähteä pelkästään sillä että ihmisen kanssa voi olla keskusteluyhteydessä ilman että oletus on se, että olen jotain vailla.

    • Anonyymi

      Eräs mies keneen tutustuin täällä.

      • Anonyymi

        Hän on rauhallinen, kiltti ja söpö. Tykkään hänen silmistä, katse on ystävällinen. Turvallista olla hänen seurassa. Oi vitsi..


    • Pidempi kuin minä (olen 153,5), 25-35 v, lappilainen ( olen itsekkin lapista kotoisin), urheilullinen. Kiharat hiukset plussaa, mutta ei välttämättömyys. :3 Ruskeat silmät vielä jos olis niin vau. Semmonen mies kyllä veis jalat alta. Sellaset oikein tumman ruskeat. :3

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Unelmien mies on tietysti kaikin puolin unelma. Vaan jos nyt ensiksi niitä oikeasti tärkeitä juttuja ...

      Samantyyppinen maailmankatsomus ja maailmankuva kuin itselläni. Päihteetön ja savuton, alkoa saa käyttää hyvin maltillisesti. Väkivallaton ja myös riehumaton ja huutamamaton ihminen, joka ei yritä pomottaa eikä komennella. Samantyyppinen huumori kuin itselläni. Fiksu, ajatteleva ja rakastava tyyppi, jonka kanssa löytyis yhteistä tekemistäkin.

      Sitten tietysti kun unelmasta puhutaan niin pitää myös vähän unelmoida. Luova ja ehkä jopa taiteellinen ja musikaalinen, tykkää lähteä mun kanssa taidenäyttelyihin ja museoihin ja kierrellä katselemassa arkkitehtuuria. Tykkäis myös luonnosta ja luonnossa liikkumisesta. Viihtyis kuitenkin hyvin myöskin kotona, eikä aina tarvitsisi menoa johonkin. Tekisi mielellään osan kotitöistä. Hyvännäköinen (siis minun makuuni hyvännäköinen) eli ristiverinen, ei turhan voimakaspiirteinen, keskipitkä ja suht hoikka. Tykkää lapsista (omiakin saa olla), mutta ei halua ainakaan enää enempää. Tykkää myös eläimistä. Jos nyt noilla alkuun.

    • Perus lappilaisen näköinen mies jolla on tummanruskeat silmät ja hiukset ja ainaki 177cm pitkä. Esko Hukkasessa yhdistyy kaikki minun mielestä viehättävät ominaisuudet niin hänen näköisen miehen, kun jostain löytäisin niin onnellinen olisin. Komean ulkonäön lisäksi toivoisin miehen olevan luonteeltaan rauhallinen ja sitoutuvaa sorttia.

    • Anonyymi

      Sama maailmankatsomus, uskollinen, rehellinen, huumorintajuinen, pitää huolta hygieniastaan.

    • Anonyymi

      aivan älyttömän iso ja komea parta

    • Anonyymi

      Turkoosit tai siniset silmät. Hiukset voi olla tummat tai vaaleat. Ei liian pitkä käytännön syistä. Normipituus jees. Huomaavainen, mielellään korkeakoulutettu ja pitää tietenkin olla minulle rakas, kuten minä hänelle. Pärjätään asioiden kanssa tuli mitä tuli.

      • Anonyymi

        Niinkun sä

        Huomaavaisuudella kuorrutettu

        Hunnutettu luonteella, jota näyttelit

        Hellyydellä silattu


    • Anonyymi

      Lihannemies. Mun lihana. Hih hih hih hiiih ih

    • Anonyymi

      Aloitetaan ihan vaikka tuosta arvostelukyvystä.

    • Anonyymi

      Niin kuin Keanu Reeves....kaikinpuolin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe