Kerro nainen! I need to know
Millainen sun unelmien mies on
26
3791
Vastaukset
- Anonyymi
Hän on unelmieni mies.
- Anonyymi
Se joka luuli olevansa, mutta sillä meni pupu pöksyyn.
- Anonyymi
Mikko Leppilampi 🤤
- Anonyymi
Rehellinen ja rehti sekä luotettava. Sitoutuu ja aidosti rakastaa. Ei tahdo vahingoittaa eikä halua suihinottoa naiselta eikä peppukivaa. Hänelle riittää arki ja yhteiselo elämän loppuun saakka. Tykkää pussata ja helliä. Huomioi naisensa. Ei ole väkivaltainen eikä päihde tai peli riippuvainen tai maksuhäiriöinen.
- Anonyymi
Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
Tämä huomio mieheltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
Tämä huomio mieheltä.Pitkässä suhteessa voi toinen muuttua kovin paljonkin. Joskus ikävään suuntaankin ja liitto päättyä, kun asioita ei saa korjattua. Tekeekö se naisesta huonon?
Anonyymi kirjoitti:
Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
Tämä huomio mieheltä.Sanoisin, että on mahdollisuus saada. Moni valitsee väärin.
- Anonyymi
Hyvin kiteytetty! Ja seksiinpainostajat kuuseen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yleensä normaali ja kaunis nainen saa hyvän miehen sekä lapsia.
Tämä huomio mieheltä.Voi kun niin olisikin. Ihmisen luonne tulee esiin vasta parisuhteen kehittyessä. Alussa mies voi feikata paljonkin. Ulospäin näitä ei välttämättä näytetä.
- Anonyymi
Huumorintajuinen.
Luotettava.
Yms.... 🙂tykkäis viettää mun kans aikaa eikä heti luiki pakoon. - Anonyymi
Ehkä sinä olet se unelmien mies.
- Anonyymi
Onhan se hyvinkin selkeää.
Hyvä lähteä pelkästään sillä että ihmisen kanssa voi olla keskusteluyhteydessä ilman että oletus on se, että olen jotain vailla. - Anonyymi
Eräs mies keneen tutustuin täällä.
- Anonyymi
Hän on rauhallinen, kiltti ja söpö. Tykkään hänen silmistä, katse on ystävällinen. Turvallista olla hänen seurassa. Oi vitsi..
Pidempi kuin minä (olen 153,5), 25-35 v, lappilainen ( olen itsekkin lapista kotoisin), urheilullinen. Kiharat hiukset plussaa, mutta ei välttämättömyys. :3 Ruskeat silmät vielä jos olis niin vau. Semmonen mies kyllä veis jalat alta. Sellaset oikein tumman ruskeat. :3
- Anonyymi
Tässä unelmien mies <3
LEVELI NEWS #6: ROKOTEPASSIEN PUSKU ON ALKANUT! Erityisvieras
https://youtube.com/watch?v=ZARkYeS5aU4 Esim. Tämä. Tykkään hänen tyylistään. Hän tosin siirtyi taivaan orkesteriin jo vuonna 1995.
https://www.youtube.com/watch?v=3GvQ5gNKsQ4- Anonyymi
Unelmien mies on tietysti kaikin puolin unelma. Vaan jos nyt ensiksi niitä oikeasti tärkeitä juttuja ...
Samantyyppinen maailmankatsomus ja maailmankuva kuin itselläni. Päihteetön ja savuton, alkoa saa käyttää hyvin maltillisesti. Väkivallaton ja myös riehumaton ja huutamamaton ihminen, joka ei yritä pomottaa eikä komennella. Samantyyppinen huumori kuin itselläni. Fiksu, ajatteleva ja rakastava tyyppi, jonka kanssa löytyis yhteistä tekemistäkin.
Sitten tietysti kun unelmasta puhutaan niin pitää myös vähän unelmoida. Luova ja ehkä jopa taiteellinen ja musikaalinen, tykkää lähteä mun kanssa taidenäyttelyihin ja museoihin ja kierrellä katselemassa arkkitehtuuria. Tykkäis myös luonnosta ja luonnossa liikkumisesta. Viihtyis kuitenkin hyvin myöskin kotona, eikä aina tarvitsisi menoa johonkin. Tekisi mielellään osan kotitöistä. Hyvännäköinen (siis minun makuuni hyvännäköinen) eli ristiverinen, ei turhan voimakaspiirteinen, keskipitkä ja suht hoikka. Tykkää lapsista (omiakin saa olla), mutta ei halua ainakaan enää enempää. Tykkää myös eläimistä. Jos nyt noilla alkuun. Perus lappilaisen näköinen mies jolla on tummanruskeat silmät ja hiukset ja ainaki 177cm pitkä. Esko Hukkasessa yhdistyy kaikki minun mielestä viehättävät ominaisuudet niin hänen näköisen miehen, kun jostain löytäisin niin onnellinen olisin. Komean ulkonäön lisäksi toivoisin miehen olevan luonteeltaan rauhallinen ja sitoutuvaa sorttia.
- Anonyymi
Sama maailmankatsomus, uskollinen, rehellinen, huumorintajuinen, pitää huolta hygieniastaan.
- Anonyymi
aivan älyttömän iso ja komea parta
- Anonyymi
Turkoosit tai siniset silmät. Hiukset voi olla tummat tai vaaleat. Ei liian pitkä käytännön syistä. Normipituus jees. Huomaavainen, mielellään korkeakoulutettu ja pitää tietenkin olla minulle rakas, kuten minä hänelle. Pärjätään asioiden kanssa tuli mitä tuli.
- Anonyymi
Niinkun sä
Huomaavaisuudella kuorrutettu
Hunnutettu luonteella, jota näyttelit
Hellyydellä silattu
- Anonyymi
Lihannemies. Mun lihana. Hih hih hih hiiih ih
- Anonyymi
Aloitetaan ihan vaikka tuosta arvostelukyvystä.
- Anonyymi
Niin kuin Keanu Reeves....kaikinpuolin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171597
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35839Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29809Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34708Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42669Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653