En suosittele SH Esthetics

Anonyymi

Ei voi suositella paikkaa !! Oma kokemukseni asiasta.
Älkää menkö saatte huonoa palvelua

38

7604

    Vastaukset 38

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerrotko lisää, millaista palvelua sait? Harkitsen nimittäin itse juuri tätä paikkaa, ja ennen ajanvarausta kuulisin mielelläni sinun kokemuksista.

      • Anonyymi

        Kuule ihan itse aiheuttaa palautetta on epämielyttävä henkilö


      • Anonyymi

        En näe ainuttakaan rumaa, ankkamaista tai muhkuraista kuvaa. Kaunista jälkeä näyttää olevan ja samaa mieltä näyttää olevan muutkin.


      • Anonyymi

        Oman kokemuksen saa kirjoittaa.
        😜 Asiakas on aina oikeassa


    • Anonyymi

      Huonon kokemuksen saa aina kertoa. En ollut tyytyväinen palveluun.
      Kävin huhtikuussa asiakkaana. Täyteaineet eivät pysyneet

      • Anonyymi

        Et taida tietää oikein nuista asioista… aina tietty osa poistuu varsinki ekoilla kerroilla joten ihan normaalia. Ja kaikki ei sovi kaikille et sitten voi vaihtaa merkkiä jos tuntuu et ei pysy. Ei ole siis aineen laittajasta kiinni 🤷🏼‍♀️

        Olen itse käynyt jo pitkään tässä kyseisessä paikassa kuten moni kaverikin eikä koskaan ole ollut mitään moitittavaa. Oikea ammattilainen joka tekee hyvää jälkeä ja lisäksi on mukava ihminen.

        Mun huulia on ”rakennettu” pikkuhiljaa omasta toiveesta ja lähtökohta oli että ylähuulta ei ollut ollenkaan. Nyt mulla on huulet joihin oon tyytyväinen ja riittää ku ylläpitää tätä tulosta.


    • Anonyymi

      Tämä on ihan täyttä paskaa. Kuka näitä lukee edes ?

    • Anonyymi

      🤡 suositellaan ei suositella siinä pulma .

      • Anonyymi

        Elinkeinon harjoittajan on siedettävä kovaakin toimintaansa kohdistuvaa kritiikkiä.

        On täällä ollut bileet 😆


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Elinkeinon harjoittajan on siedettävä kovaakin toimintaansa kohdistuvaa kritiikkiä.

        On täällä ollut bileet 😆

        Totta tosiaan, paitsi eihän tää ole ollut alun alkaenkaan mitään kritiikkiä vaan yhden ihmisen pahantahtoista sekoilua joka ei näytä käyneen ees asiakkaana😂


    • Anonyymi

      Hupskeikkaa!

      Tulipas tälle päivää surffailtua netissä lähes koko päivä. Tuli katseltua Youtubesta videoita, tuli lueskeltua lukuisia foorumeita ja tulipahan selattua Pohjois-Pohjanmaan edellisen kierroksen kuntavaaliehdokkaatkin läpi ja nyt sitten törmäsin tällaseen keskusteluun jossa yrittäjää yhden henkilön toimesta yritetään kaikinkeinoin lynkata!? Mitä ihmettä tällasella henkilöllä liikkuu päässä joka haukkuu ja valehtelee silmätkin päästä? Nyt kun tämän keskustelun luin alusta loppuun ja vähän googletin lisää, niin tämä touhuhan on jatkunut jo toista vuotta???

      Mustamaalaaminen näyttää olevan täynnä sekavia valheita ja selittelyjä. Jossain välissä kertoo käyneensä asiakkaana , mutta toisessa kohtaan myöntää vain katselleensa kuvia? Mikä pointti tälle kaikelle oikeen on?

      Itse olen työni puolesta oppinut ihmisen kehonkieltä ja kasvojen ilmeitä aika paljon. Ihmisen kasvoilta ja kehon liikehdinnästä voi aistia ja ennakoida hyvin paljon. Ihmisen ei tarvitse välttämättä sanoa sanaakaan, mutta esim ilme kasvoilla on sellainen, että tilanne voi johtaa väkivaltaan jos ei tilannetta ota ns. haltuun.

      Uskosin tämän mustamaalaajan katseen olevan hyvin psykoottinen ja jos tähän vähän huuomoria heittää mukaan, niin lainatekseni vanhaa sketisarjaa Bulttipois, mustamaalaajan kasvoille puhekuplaksi sopii hyvin tekstiksi APUA, APUVA, AAPUUVA!

    • Anonyymi

      Suosittelen Sari Säilyä kauneushoidoissa

      • Anonyymi

        Juu mutta tosiaan ei missään nimessä kosmarille jos haluaa medikaalitason hoitoja tai injektioita. Heillä ei ole missään nimessä tarvittavaa koulutusta ja tietämystä niihin asioihin. Lisäksi jos jotain sattuu kosmarin tekemässä pistostyössä niin mikään ei korvaa sitä asiakkaalle ja tätä ei moni asiakas varmasti edes tiedä.

        Asiansa osaavat maahantuojat ja kouluttajathan eivät nykyisin edes kouluta muita kuin terveydenhuollon asiantuntijoita eivätkä myöskään myy tuotteitaan kosmareille.


    • Anonyymi

      Oon pitkään pohtinut tänne huulitäyttöön menemistä ja kävin alkuvuodesta konsultaatiossa. Jäi jotenkin omituinen kuva ja nyt kun tuli uudelleen tämä täyttöön meneminen mieleen josko uskaltaisin aikaa varata, päätin googlettaa ja tämä tuli vastaan. Onko tämä vain mustamaalaamista vai onko oikeasti huonoa kokemusta täältä? Vaistoni huutaa, että täällä menee rahat hukkaan.

    • Anonyymi

      No siis, itse kävin Sarilla ensimmäisessä huulten täytössä. Olin varannut ajan ja toivoin huuliin 1ml, mutta hänen suosituksestaan, päädyimme laittamaan 0,5ml. Maksoin tuosta 300e. Heti laitoin jälkeen näin muka jotain muutosta (osaltaan varmasti jo pelkästään piikityksestä ärtymisen vuoksi), kk kuluttua ei mitään. Harmitti kovasti ja tuntui, että rahat meni ihan hukkaan. Ymmärrän, että mieluummin vähän kerralla kuin överit, mutta jos maksat 300e, olisi jokin muutos toivottavaa. Mietin, että tekeekö tarkoituksella noin, jotta asiakas palaisi ”hakemaan lisää”. Ja valitettavasti samoja kokemuksia olen kuullut muiltakin.

      • Anonyymi

        Minulla samantyyppinen kokemus, suositteli toista hoitoa (kalliimpaa) kuin mitä olisin halunnut, kun sen olisi pitänyt olla minulle parempi ja tietysti uskoin häntä, kun luotin, että tietää mitä kannattaa tehdä. Ei ollut parempi, itseasiassa en huomannut mitään muutosta, eli meni monta sataa hukkaan ja kun tästä sanoin, niin en oikein saanut minkäänlaista vastausta.


      • Anonyymi

        Täysin sama kokemus. Alkuun luvattiin, että ensimmäiseksi tehdään molemmat huulet toistensa kanssa symmetrisiksi ja sen jälkeen aletaan täyttämään. Tämä ei kuitenkaan tapahtunut ja tietysti luulin, että tähän samaan, järkyttävän isoon hintaan tehtäisiin hoito uudelleen, koska aiempi symmetrisyyslupauskaan ei toteutunut. Eipä tehty, vaan jouduin jälleen maksamaan summan uudelleen, mutta en _vieläkään_ saanut luvattua symmetrisyyttä. Pulittanut tuonne siis jo noin 600€ täysin turhaan, eikä minkäännäköistä hyvitystä tai ymmärrystä ole tullut Sarin suunnasta. En voi missään nimessä siis suositella, enkä ole astumassa tähän puljuun enää jalallanikaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täysin sama kokemus. Alkuun luvattiin, että ensimmäiseksi tehdään molemmat huulet toistensa kanssa symmetrisiksi ja sen jälkeen aletaan täyttämään. Tämä ei kuitenkaan tapahtunut ja tietysti luulin, että tähän samaan, järkyttävän isoon hintaan tehtäisiin hoito uudelleen, koska aiempi symmetrisyyslupauskaan ei toteutunut. Eipä tehty, vaan jouduin jälleen maksamaan summan uudelleen, mutta en _vieläkään_ saanut luvattua symmetrisyyttä. Pulittanut tuonne siis jo noin 600€ täysin turhaan, eikä minkäännäköistä hyvitystä tai ymmärrystä ole tullut Sarin suunnasta. En voi missään nimessä siis suositella, enkä ole astumassa tähän puljuun enää jalallanikaan.

        Itse ehdin käydä kolme kertaa kyseisessä paikassa laittamassa huulia ja nyt sitten seuraavaksi lähden täyte aineiden poistoon kun täytteet laitettu väärin ja valuneet yli.
        En suosittele paikkaa kyllä kenellekään.
        Palvelu oli ystävällistä,mutta hintoja kokoajan nostetaan ja mitään ei puhuttu kauanko pitäisi pitää taukoa edellisen laiton jälkeen.


    • Anonyymi

      Mielestäni asiakaspalvelu ja pistotekniikka on hyvä. Valitettavsti minulla ei myöskään tulos pysynyt, muutosta en huomannut, kun turvotus lähti. Voi olla, et tosiaan tuote ei niin hyvää, mitä muualla aiemmin laitettu.

    • Anonyymi

      Kävin eilen kyseissä paikassa. Itse hoito onnistui kai ok tai lopullinen tulos näkyy 1-2 kk sisällä.

      Itse hoito alkoi 0,5 tuntia myöhässä ja mitään selitystä ei sille annettu. Kosmetologi laittoi pikaisesti puudutusaineen ja sanoi että sen pitää vaikuttaa 15 minsaa. No se tuli 40 minsan päästä ja selitti että pyörä piti hakea huollosta.

      Siis kesken asiakkaan hoidon…

    • Anonyymi

      Myöskin sama kokemus täyteainehoidosta, ei mitään muutosta entiseen ja kun asiasta kysyy loppuu ystävällisyys/suositellaan lisäannosta.

    • Anonyymi

      Se on tosi hyvä paikka todella hyvin tekee työtä aina hyvin ei ikinä petä❤️

    • Anonyymi

      Onko tuo edellinen viesti ironinen?

    Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      3040
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      71
      943
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      42
      817
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      756
    5. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      637
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      43
      549
    7. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      48
      526
    8. Harvinaisin persoonallisuustyyppi

      Vihdoin löytyi selitys sille mitä olen. En olisi uskonut että löytyisi. Signs You Are the Rarest Personality Type o
      Sinkut
      80
      465
    9. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      460
    10. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      82
      451
    Aihe