Kenen palstalaisen kanssa

Anonyymi

Haluaisit mennä huvipuistoon paiväksi viettämään aikaa?

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huvipuistoon, joopa, joskus pienenä isä kierrätti meitä lapsia kaikissa huvipuistoissa ympäri Suomen valtiota :)

      Kaupungin keskustakin on kyllä kuin huvipuisto: Petula Clark - Downtown: https://www.youtube.com/watch?v=z_m4Qb0iW-o

    • Anonyymi

      En todellakaan kenenkään kanssa.

    • Anonyymi

      palstalaisille sopisi yhteinen sinkku päivä,

    • En kenenkään kanssa, kun en enää käy huvipuistoissa. Selkä ei enää kestä laitteita, ja tunnelman ja muiden laitteissa käymistä on tylsä katsoa, kun samalla tietää että vaikka haluaisi niihin mennä, ei siitä huolimatta niihin pysty menemään. Niinpä en käy enää huvipuistoissa ollenkaan. Miksi satuttaa itseään tahallaan sellaisella asialla, josta tietää etukäteen ettei sitä enää voi tehdä.

      Sama oli aikanaan pitkään laskettelurinteiden suhteen. Laskettelin 14 vuotta, ja kävin useamman kerran rinteessä joka talvi, tammikuusta -88 vielä kauteen 2003-2004 saakka, joka oli viimeinen kausi rinteessä, vaikka kolme neljä viimeistä talvea rinteessä käyminen jäi pariin kertaan kaudessa, kun olin opiskelemassa sen ollessa samalla sitä aikaa kun toisen polven eturistiside oli lähes poikki useamman vuoden, ennen kuin vika löydettiin ja korjattiin. Kun tiesi ettei pääse enää laskettelemaan, en halunnut edes nähdä muiden laskemista, kun itselle tuli paha mieli siitä, ettei voinut mennä rinteeseen vaikka olisi halunnut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3492
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1684
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1462
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      27
      1274
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      50
      893
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      862
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      852
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      810
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      757
    Aihe