Enpä olisi uskonut tällaista näkeväni. Nyt jälkikäteen tietty helppo sanoa miten on ollut niin sokea "oman pesän" touhuille.
https://greatfon.com/v/punkstoo
https://greatfon.com/v/punkstoo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
MEETOO PASKAA!!
Vihdoin joku kuulee pääkii bändin olemasa olosta. Katoin tubesta ja täyttä kuraahan se on
Tässä oma kokemukseni ja anteeksipyyntöni toiselta puolelta, eli olen yksi näistä huonosti käyttäytyneistä.
Olin erään tunnetun punkbändin keikalla, ja yleisössä oli myös naisia ja vähemmistöjen edustajia. Vaikka fiilis oli katossa oli oma oloni jotenkin huono. Kesken setin kovinta vaihetta päästin pierun, joka haisi jonkin verran. Se leijaili suuntaan, jossa oli naisia ja seksuaalivähemmistöjen edustajia. Olin näkevinäni että he haistoivat sen kyllä, mutta itse olin kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Pyydän syvästi anteeksi niiltä naisilta ja vähemmistöjen edustajilta joita olen loukannut toiminnallani. Tiedän että tällainen traumatisoi syvästi, eikä se ole mikään puolustus, että tämä on tapahtunut vain kerran, ja että pieru oli hiljainen eikä sen ääni siten loukannut paikalla olleita. Mulla meni muutenkin kovaa noihin aikoihin, söin mm. kalaa, vaikka tiedän ettei se sovi mulle ja aiheuttaa kaasua. Aloitan terapian, jossa käsittelen tätä asiaa. Mua ei nähdä enää keikoilla, ei yleisössä, soittamassa tai järkkäämässä. Tästä lähin rupsautan vaan kun lähistöllä ei ole ketään, tai menen vessaan suljettujen ovien taa ja laitan vesihanan päälle ennen kuin aloitan toiminnan.
Lopuksi toivon vielä, että uhrini voivat vielä jatkaa elämäänsä kaikesta tapahtuneesta huolimatta, ja että punk skene muuttuu turvallisemmaksi paikaksi kaikille.
Ne julkisuudessa olleet naiset ovat kyllä sen näköisiä, että ei edes soittotaidoton punkkari tekisi niille "ehdotuksia".