Sanokaa suoraan että vaikuttaako teihin miesten seksuaaliseen halukkuuteen se et naisesi on seurustelun aikana lihonnut?
Miehet
MiSu
5743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä vaikuttaa.. miks ihmeessä naiset eivät pidä enää kunnostaan huolta, kun alkavat seurustelemaan???
Olin seurustelun alkaessa alle 60 kg, ja periaatteeni oli että siitä se ei nouse. Vaan kyllä nousi. Olin niin idiootti että kun vaaka hajosi, en ostanut uutta, ja kuvittelin olevani aina vaan se sama keskikokoinen nainen... Parissa vuodessa läskiinnyin niin siaksi, että pahimmillaan taisin olla 70 kg. Koko ajan miehelleni kuitenkin kelpasi seksi entiseen malliin. (Hän itse on lyhyehkö, ja jotain 72 kg nykyään, hänkin lihoi välillä.) Hänen exänsä taisi jossakin vaiheessa olla 80 kg kaljan voimalla, ja hänkin kelpasi... Toiset eivät ole ronkeleita.
Saatuani uuden vaa'an heräsin karuun totuuteen läskivekkeineni kaikkineni, ja läskipäivät ovat jääneet taakse. Ei siis ole totta että vanhemmiten paino aina vain nousee ja nousee, alaskin pääsee, jos haluaa! (Kävely, rasvan ja makean välttäminen ovat minun konstini.)
Kun se pysyy kohtuullisissa puitteissa ja tietysi mitä kokoa mies.
Yleensä sitä tuppaa toi paino nousta vanhetessa, eikä se laiha rypistynyt iho niin houkutteleva ole kummallakaan.
Minusta kun pitää hieman kuntoo yllä nin ei tuu sitä riippuvaa vatsaa ja takapuolta.
Ja kun rinnat on sopivan kiinteät niin ihan ok.
On niitä laihojakin jotka ei tee kunnolle mitään.
Eikä ne pienet riippuvat rinnat sen hienommat ole tai löysä miehen vatsanahka, kuulemma ei myöskään naista kiinnosta.
Ja kyllä sitä sopivalla pukeutumisella miehen halut herää.
Mutta taas liian yliampuva saa vasta reaktion.
Mielestäni riippuu siitä onko jo lihava vai pelkästään hyvämuotoinen, mutta tuskinpa sinäkään pitäisit seksikkäänä lihavia miehiä.
Itselläni on kilot lähtenyt mukavasti kun en syö kello 18 jälkeen, alle vuodessa lähti lähes 20 kiloa ilman lisäliikuntaa tai ruokavaliomuutoksia.
Ei oo päässyt onneksi niin ikävästi käymään, mut naisten seksuaaliseen halukkuuteen miehen pyöristyminen vyötärön seudulta näyttäis vaikuttavan.. Mut vielä mä näytän!