Kusipäisten suomalaisten vastapainoksi tarvitaan fiksuja maahanmuuttajia. Mitä enemmän maahanmuuttoa, sen parempi!
Toivottavasti maahanmuutto kymmenkertaistetaan
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mistähän nämä "fiksut" sitten tulisivat?
Ei ole fiksua tulla tänne Suomeen, joten fiksut jättää tänne tulematta, joitain poikkeuksia lukuun ottamatta. - Anonyymi
Pakolais raiskaajia lisää tähän maahan. Niitä on liian vähän.
- Anonyymi
Eihän tänne tule kuin laspia hyväksikäytttäviä b-tason palloilijoita ja sosiaalituilla eläjiä. Ei aidot osaajat suostu alipalkkaukseen ja 50% veroasteeseen.
- Anonyymi
Voitaisiin myös houkutella kaikki persut vaikka Koillismaalle (siellähän ei kai enää juuri kukaan asu) esimerkiksi jonkin suurtapahtuman varjolla. Sitten pistettäisiin rajat kiinni, ja julistettaisiin Persland omaksi valtiokseen.
Kyllä ne varmaan siellä viihtyisi. Siellä ei pahemmin ole tummia ihmisiä, eikä ruotsia puhuvia. Myös Venäjä olisi siinä ihanan lähellä, sehän on persujen ihannevaltio nykyään.- Anonyymi
Ne pitäisi mieluummin karkottaa ulkomaille. Silloin Suomen tilastot älykkyyden, työttömyyden ja koulutustason osalta paranisi. Rikollisuus vähenisi myös ja yleinen ilmapiiri kohenisi.
- Anonyymi
Voitaisiin myös satakertaistaa :)
- Anonyymi
Ruotsissa sitä maahanmuuttoa suosittiin kunnes...
Joskus harmis tuntuu olevan jopa oikeassa. Ruotsi on Euroopan väkivaltaisin maa, ei olisi uskonut vielä vuonna 1980, nopeasti maan pilasivat.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d96ac2fd-02db-4d11-a94b-3a9358a9d5d9
AsianVierestä- Anonyymi
Jos suurissa kaupungeissa tulee yhä turvattomampaa, voi olla varma, että kilttien ja kunnollisten miesten mahdollisuudet etsiä naisia tulevat heikkenemään. Suuret kaupungit ovat itseasiassa ainoita paikkoja, joissa saa tehokkaasti mahdollisuuksia tehdä naisiin tutustumisyrityksiä. Tarkoitan niemnomaan sellaisia kilttejä ja kunnollisia miehiä, joilla on vaikeuksia alkaa juttelee tuntemattoman naisen kanssa.
- Anonyymi
Kyllä Suomi on paljon väkivaltaisempi maa, älä vääristele.
- Anonyymi
Halle lujaa, Valkovenäjä kyllä avustaa Afrikan puoleisen maanosan kansalaisia muuttamaan pohjoismaisten valtioiden eläteiksi. Ihan piruuttaan, koska presidentti Aljaksandr Lukašenka kuvittelee siten pysyvänsä vallankahvassa.
Uskoisin että täysin väärä oletus, jossain vaiheessa Putinkin vielä kääntää kelkkaansa Lukašenkaa vastaan.
On se kiusattu kansa ennenkin päättänyt diktaattorin elämän.
Mieleen tuli
Benito Mussolini, ja hänen rakastajattarensa ”Clara” Petacci ammuttiin, heidän yrittäessään paeta maasta. Seuraavana päivänä ruumiit vietiin Milanoon ja ruumiit häväistiin lopulta ripustamalla ne roikkumaan nilkoista bensa-aseman edustalle.
Surkea loppu, mutta kansakunnalle ONNI että vääryyden tekijät maksoivat kovan hinnan julmuuksistaan kansaa kohtaan. - Anonyymi
En vastusta maahanmuuttoa, sillä saa tehokkaasti karsittua huonon naisaineksen suomesta. Sen vajeen korvaamiseksi naisia on pakko tuottaa suomeen ja sitten alkaakin onnenpäivät.
- Anonyymi
Työntekijöiden tuloa jarrutetaan kaikin voimin. Pakolaisten vuoksi kokoontuu eduskunta hätäistuntoon.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/supercell-pomolta-karu-kaytannon-esimerkki-suomesta-tilanne-on-inhimillisesti-taysin-kestamaton/ff67c884-e6f4-4121-941f-df551a0019e0- Anonyymi
Onpas outoa, että pitää odottaa 14 kk että pääsee töitä tekemään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpas outoa, että pitää odottaa 14 kk että pääsee töitä tekemään.
Ja toinen juttu olisi tehdä kaikki nämä viralliset asiointisivut myös englannin kielisinä, elleivät jo ole.
- Anonyymi
Sieltä mistä pakolaiset yleensä tulee, siellä tasa-arvo on vieras käsite ja naisen arvon sellainen, et ymmärrys puuttuu tällaiseen menoon, joka länsimaissa on tullut tavaksi? Minusta nykymeno ei ole mieleen, liikaa kärjistymisiä ja ylilyöntejä miehillä ja naisilla?
- Anonyymi
Jos sua noin ahdistaa, eikö sun kantsis muuttaa täältä pois?
Mun puolestani kyllä persut voitaisiin vaihtaa ihan minkä maalaisiin tahansa.
Vaihtokaupassa ei kertakaikkiaan voisi hävitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa83142Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.92158Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1161778Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101126Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1331012Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450992- 36803
- 53733
- 67701
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30675