Nyt kun koulut pian alkaa

Anonyymi

niin saako äitipuoli leikata miehen lasten hiukset kun on niin pitkät ja epäsiistit? Olisi kiva kun menisivät siisteinä kouluun ja voisin kehua kuin mull aon siistit lapset, vaikkei mun ookkaan, muttei sitä kukaan tiedä, kun olen kuitenkin kasvattaja, ja rikkaus heidän elämässään.

Ostin heille pupureputkin molemmille, mutta eivät tykkää, ja nauroivat vaan, kun ei kuulemma kehta mennä niillä, toinen on 6 luokalla ja toinen menee 7:lle, mutta on se omituista ja heidän äiti osti sitten luultavaasti molemmille 150 e maksavat merkkilaukut. Ääliömäistä menee rikki samanan päivänä varmaan. Mun lapsillani on ihan halvat et olisi kiva kun oisvat samoissa vetimissä ja arvoisissa vaatteissa. Mul ei oo varaa maksella miljoonia.

kasvattajana mulla olisi oikeus olla ottamatta vastaan noin kalliit reput tai tehdä vaihtokauppa mun lasten kanssa, siinä olisi hyvä idea, sais miehen lapsetkin tuntee et mitlä tuntuu olla varaton.

10

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lapset ovat viattomia suhde ongelmiin ja kyllä lapset ovat kaikki samanarvoisia vaikka ei olisi biologisesti omia mutta en hyväksy että lapset ovat eri arvossa missään tilanteessa

      • Anonyymi

        Sitäminäkin, että miehen lasten reput ovat yhtä lailla munlsten käytettävissä ja vaatteet ym joten minä päätän kukan niitä käyttää ja toki suosin omia lapsiani. Kaikki miehenlasten tavarat täällä on yhteisiä munlasteni kanssa,, minä voin määrätä niin, eikä vastalausetita suvaita.

        On kumma jos toisen lapset elävät parempaa elämää kuin taas mun laspet, se ei ole kiva.

        Laiton miehen eksälle viestin että meillä on oikeus käyttää lastesi tarvikkeita ja vaatteita ja reppuja, mikäli tuovat ne tänne.
        Miehenlapset ovat hankalia ja ongelmallisia, ja itsekkäitä, mun lapset ovat esimerkkinä muttei oikein mene perille, kun ovat niin itsekkäitä. laadin listan jota on noudatettava meillä miehenlapet eivät kiussaa, ja reppuja käytetään niin, ett munlapset ma-to ja miehenlapset saavat ne perjantaiksi, sillä he voivat käyttää mun lasten reppuja ihan hyvin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitäminäkin, että miehen lasten reput ovat yhtä lailla munlsten käytettävissä ja vaatteet ym joten minä päätän kukan niitä käyttää ja toki suosin omia lapsiani. Kaikki miehenlasten tavarat täällä on yhteisiä munlasteni kanssa,, minä voin määrätä niin, eikä vastalausetita suvaita.

        On kumma jos toisen lapset elävät parempaa elämää kuin taas mun laspet, se ei ole kiva.

        Laiton miehen eksälle viestin että meillä on oikeus käyttää lastesi tarvikkeita ja vaatteita ja reppuja, mikäli tuovat ne tänne.
        Miehenlapset ovat hankalia ja ongelmallisia, ja itsekkäitä, mun lapset ovat esimerkkinä muttei oikein mene perille, kun ovat niin itsekkäitä. laadin listan jota on noudatettava meillä miehenlapet eivät kiussaa, ja reppuja käytetään niin, ett munlapset ma-to ja miehenlapset saavat ne perjantaiksi, sillä he voivat käyttää mun lasten reppuja ihan hyvin.

        sitä minäkin , että naisen lasten reput ovat yhtä lailla minun lasteni käytettävissä ja vaatteet ym joten minä päätän kukan niitä käyttää ja toki suosin omia lapsiani. Kaikki naiseni lasten tavarat täällä on yhteisiä minun lasteni kanssa,, minä voin määrätä niin, eikä vastalauseita suvaita.

        On kumma jos toisen lapset elävät parempaa elämää kuin taas mun laspet, se ei ole kiva.

        Laiton naiseni eksälle viestin ,että meillä on oikeus käyttää lastesi tarvikkeita ja vaatteita ja reppuja, mikäli tuovat ne tänne.
        naiseni lapset ovat hankalia ja ongelmallisia, ja itsekkäitä, mun lapset ovat esimerkkinä muttei oikein mene perille, kun ovat niin itsekkäitä. laadin listan jota on noudatettava meillä naiseni lapset eivät kiussaa, ja reppuja käytetään niin, ett minun lapset ma-to ja naiseni lapset saavat ne perjantaiksi, sillä he voivat käyttää mun lasten reppuja ihan hyvin.


    • Anonyymi

      Nyt kun koulut pian alkaa niin saako isäpuoli leikkauttaa naiseni lasten hiukset ,kun ne on niin epäsiistit? Olisi kiva kun menisivät siisteinä kouluun ja voisin kehua kuin mull aon siistit lapset, vaikkei mun ookkaan, muttei sitä kukaan tiedä, kun olen kuitenkin kasvattaja, ja rikkaus heidän elämässään.

      Ostin heille reputkin molemmille, mutta eivät tykkää, ja nauroivat vaan, kun ei kuulemma kehtaa mennä niillä, toinen on kuudennella luokalla ja toinen menee seiskalle yläkoulun , mutta on se omituista ja heidän isä osti sitten luultavaasti molemmille 150 e maksavat merkkilaukut. Ääliömäistä menee rikki samanan päivänä varmaan. Mun lapsillani on ihan halvat et olisi kiva kun olisivat samoissa vetimissä ja arvoisissa vaatteissa. Mul ei oo varaa maksella miljoonia.

      kasvattajana mulla olisi oikeus olla ottamatta vastaan noin kalliit reput tai tehdä vaihtokauppa mun lasten kanssa, siinä olisi hyvä idea, sais naiseni lapsetkin tuntee et miltä tuntuu olla varaton.

    • Anonyymi

      Vain suomalainen ajattelee tollasta. Kyllä minä huolehdin että kaikki lapset ovat samassa arvossa ja saman arvoisia perheen jäsenet jotka leikkivät ja pitävät huolen toisistaan myös silloinkin kun ovat aikuisia. Että kun minä kasvattanut niin silloin jokainen on samassa arvossa

      • Anonyymi

        Minä huolehdin vain omistani mutta naiseni exä saa huolehita omistaan, en halua kasvatusvastuuta, vaikka pitäisi. Hakoteillä ovat kaikki. Meillä on säännöt millä naiseni lapset voivat olla täällä, ja mun lapsilla on omat kun eivät asu täällä . Kovasti opetamme heitä käyttäytymään ja tekemään kotitöitä.


    • Anonyymi

      Jos osaat leikata, niin mikä ettei. Toi reppupolitiikka pitää saada kuntoon.

      • Anonyymi

        Käske lasten äidin ostamaan heinot reput omilleen ja sitten sinä ostat halvat omillesi ja sitten vaihdatte ne . Näin ei synny riitoja paremmista asioista, vaan lapset oppivat pettymyksiä ettei kaikki lapset ole rikkaita että rikkaat voivat luopua heille tärkeistä asiosita ihan hyvin.

        Kerran minä äitipuolena tein niin vaatteiden kanssa, niin lapset suuttu ja eivät enää tuleet kovin usein, että meille se oli helpotus ja hyvä asia, että päättivät itse asioita. Rauha on palannut meille, ja me saaneet pitää miehen talossa enempi.


    • Anonyymi

      Minulla on viisi omaa lasta ja miehellä on kaksi. Huomaa heti eron millasia on miehen lapset kun ei ole äiti joka huolehtii, vaan on jättänyt hunningolle. Minä olen kasvatanut omat lapseni hienosti ja ovat upeita lapsia, toista on miehen lapset, heti huomasin isot ongelmat niissä kun nähtiin ekaa kertaa. Kyllä äitipuoli näkee ongelmia mutta ei saa puuttua eikä kasvattaa. Aioin jo lähtä tästä huushollista, mutta en voi jättää näitä lapsia pulaan ja aloin sitten kasvattamaan ehistä kunnollisia ihmisiä, saa nähdä onnistuuko. On kauheeta pyrittää isoa lapsikatrasta jossa on omia ja toisen, onneksi omat on järkeviä niin voi kasvattaa näitä miehen lapsia,

      • Anonyymi

        Minulla on kolme omaa lasta ja naisellani on kaksi. Huomaa heti eron millasia on naiseni lapset kun ei ole isää joka huolehtii, vaan on jättänyt hunningolle. Minä olen kasvattanut omat lapseni hienosti ja ovat upeita lapsia, toista on naiseni lapset, heti huomasin isot ongelmat niissä kun nähtiin ekaa kertaa. Kyllä isäpuoli näkee ongelmia mutta ei saa puuttua eikä kasvattaa. Aioin jo lähteä tästä huushollista, mutta en voi jättää näitä lapsia ja niiden äitiä pulaan ja aloin sitten kasvattamaan naisenikin lapsista kunnollisia ihmisiä, saa nähdä onnistuuko. On kauheeta pyörittää isoa lapsikatrasta jossa on omia ja toisen, onneksi omat on järkeviä niin voi kasvattaa näitä naiseni lapsia,


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1315
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      612
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe