Niin siinä sitten vaan kävi.
8v suhde tuli loppuun. Tiesin sen olevan loppumassa jo vuosi sitten, mutta kai se yhä jotenkin kirpasee, että nyt se on sitten ohitse.
Kumppanissa on huomattavasti enemmän huonoja puolia kuin hyviä, joten tiedän itsekkin eron olevan se oikea valinta tässä tilanteessa. Olinhan minäkin halunnut erota jo pitkään. Silti tuntuu oudolta. Varmaan johtuu siitä, että nyt ei ole enää sitä parasta kaveria, jolle puhua kaikest ja kertoa kaikesta. Se taitaa harmittaa tässä kaikista eniten, että tosiaan menetti sen ihmisen, jolle puhua.
Tässä tilanteessa varmaan parasta olisi lähteä etsimään uusia kavereita ja ihmisiä, mutta tuntuu kyllä oudolle alkaa sitä tekemään. Ehkä jossain vaiheessa se alkaa jälleen luonnistumaan.
Niin siinä sitten vaan kävi
Anonyymi
1
139
Vastaukset
- Anonyymi
Olen koko yön kuunnellut eri broadcasteja jossa puhutaan erosta. Luulen, että nämä aikalailla auttavat tällä hetkellä. Ei satu enää niin paljon, kuin ehkä hetki sitten. Saanut todella paljon ideoita siitä mitä kannattaa eron edessä tehdä (itseen keskittyminen, jonkun hyödyllisen tekemisen löytäminen, josta saa mielihyvää, jne...)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 114028
- 1553827
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka453639Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032815Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv772659Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61938- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4041202Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121198Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos611191