Näitä on lihaksikkaissa ihmisissä paljon jotke tekee flyessit ja muut pikkuliikkeet ja sitten tekee penkin pikkupainoilla tai tekevät ojentajia taljassa ennen kuin tekevät dippejä tai tekevät vipareita ennen pystypunnerrusta.
Miksi? Ei siitä mitään, heille se toimii mutta itse haluan penkkaa todella paljon enkä nyssytellä jollain 60 kilolla.
Miksi jotkut tekee AINA suuret liikkeet viimeisenä?
3
90
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkaisin että paikat ovat romuna heillä. Eivät enää uskalla tehdä isoilla painoilla, vaan haetaan aluksi esiväsytystä pikkuliikkeillä, niin ei tarvitse niihin suuriin liikkeisiin laittaa enää kauheita painoja. Jos kyse nuorista saliharrastajista, niin ovat katsoneet varmaan liikaa juuri näiden paikkansa hajottaneiden, kymmeniä vuosia treenanneiden kehonrakentajien videoita ja kopioivat heidän treenityylejään, kun luulevat, että tulevat silloin samanlaisiksi.
- Anonyymi
Lihas kehittyy kun sitä harjoittaa. Liikkeellä ei ole mitään väliä. Vituttaa kun edelleenkin jotkut väittää että rintaa ei voi treenata ilman penkkipunnerrusta. Vitut. Vaikka tekisi pelkkää peckdeciä niin rinnasta saa suuren.
- Anonyymi
Rinnasta saa suuren dopingilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741369Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431259Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551038- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44661- 30607