Suomen terveydenhoidon taso.

Anonyymi

Itsellä on sellainen kuva että en anna esim Porin sairaalassa leikata muuta kuin hiukseni ja kynnet. Hoitovirheiden mekka ja ihmistä käsitellään kuin lihakarjaa. Ennen kuolen kotiin kuin menen kys. paikkaan. Harmittaa että tuloistani pidätetään veroa jolle en saa mitään vastinetta !

6

93

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu monessa paikassa Suomessa, tämä on totta tänä päivänä.

      • Anonyymi

        no joo minäkin sain tänä keväänä entistä huonomman käsityksen yllättäen


        ppoiuyyy


    • Anonyymi

      Sairaala ei ole viiden tähden hotelli. Vuorokauden hintakin eri.

      Itse olen saanut erittäin hyvää hoitoa monessa sairaalassa Suomessa.
      Kerran samassa huoneessa vieressäni makasi potilas, jolla oli pelkästään valittamista. Se jonkin verran pilasi olosuhteita. Saamamme ruoka oli muuten samaa, mutta hänen lautasellaan se oli syömäkelvotonta. Hän pissasi monta kertaa päivässä sänkyyn kiskottuaan ensin vaipat pois. Loukkaantui sitten valtavasti, kun hoitaja sanoi, ettei vaippaa saa ottaa pois. Vieraita hänellä kävi huoneen täydeltä ja niille hän valehteli hoitajista, ruoasta, sängystä, ihan kaikesta. Näin erilaisia ovat ihmisten kokemukset samoissa oloissa. Ilman tuota sänkynaapuria olot olisivat minun mielestäni olleet hyvät.

      Varsinainen hoito ja tutkimukset olivat perusteelliset. Kaikki kohtelu hoitajien ja lääkärien taholta erinomaista, kuten on ollut kaikissa sairaaloissa.

      • Anonyymi

        On myös niin että' eri potilaat saavat eri kohtelun, jos on kerran sattunut joku virhe tai muu sellainen hoitohenkilökunnalle sen jälkeen virheet ei oo loppuakseen.
        Jos kaikki on sujunut potilaasta voi tulla "kempipotilas".

        ppouyyuy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On myös niin että' eri potilaat saavat eri kohtelun, jos on kerran sattunut joku virhe tai muu sellainen hoitohenkilökunnalle sen jälkeen virheet ei oo loppuakseen.
        Jos kaikki on sujunut potilaasta voi tulla "kempipotilas".

        ppouyyuy

        siis "lempipotilas"


        ppoiuyyy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        siis "lempipotilas"


        ppoiuyyy

        Minussa on potentiaalia kumpaankin.l Jos epäinnistumisen peittely jatkuu huonoa hoitoa on tiedossa jatkossakin. Jos mun kanssa on asiallinen oon niin helppo ihminen että minusta voi tulla lempipotilaskin.,


        ppoiuyyyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      160
      5888
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      86
      3297
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      105
      1882
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      129
      1217
    5. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      79
      1184
    6. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1134
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      89
      1107
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      64
      1017
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      885
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      159
      875
    Aihe