Suomen terveydenhoidon taso.

Anonyymi

Itsellä on sellainen kuva että en anna esim Porin sairaalassa leikata muuta kuin hiukseni ja kynnet. Hoitovirheiden mekka ja ihmistä käsitellään kuin lihakarjaa. Ennen kuolen kotiin kuin menen kys. paikkaan. Harmittaa että tuloistani pidätetään veroa jolle en saa mitään vastinetta !

6

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu monessa paikassa Suomessa, tämä on totta tänä päivänä.

      • Anonyymi

        no joo minäkin sain tänä keväänä entistä huonomman käsityksen yllättäen


        ppoiuyyy


    • Anonyymi

      Sairaala ei ole viiden tähden hotelli. Vuorokauden hintakin eri.

      Itse olen saanut erittäin hyvää hoitoa monessa sairaalassa Suomessa.
      Kerran samassa huoneessa vieressäni makasi potilas, jolla oli pelkästään valittamista. Se jonkin verran pilasi olosuhteita. Saamamme ruoka oli muuten samaa, mutta hänen lautasellaan se oli syömäkelvotonta. Hän pissasi monta kertaa päivässä sänkyyn kiskottuaan ensin vaipat pois. Loukkaantui sitten valtavasti, kun hoitaja sanoi, ettei vaippaa saa ottaa pois. Vieraita hänellä kävi huoneen täydeltä ja niille hän valehteli hoitajista, ruoasta, sängystä, ihan kaikesta. Näin erilaisia ovat ihmisten kokemukset samoissa oloissa. Ilman tuota sänkynaapuria olot olisivat minun mielestäni olleet hyvät.

      Varsinainen hoito ja tutkimukset olivat perusteelliset. Kaikki kohtelu hoitajien ja lääkärien taholta erinomaista, kuten on ollut kaikissa sairaaloissa.

      • Anonyymi

        On myös niin että' eri potilaat saavat eri kohtelun, jos on kerran sattunut joku virhe tai muu sellainen hoitohenkilökunnalle sen jälkeen virheet ei oo loppuakseen.
        Jos kaikki on sujunut potilaasta voi tulla "kempipotilas".

        ppouyyuy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On myös niin että' eri potilaat saavat eri kohtelun, jos on kerran sattunut joku virhe tai muu sellainen hoitohenkilökunnalle sen jälkeen virheet ei oo loppuakseen.
        Jos kaikki on sujunut potilaasta voi tulla "kempipotilas".

        ppouyyuy

        siis "lempipotilas"


        ppoiuyyy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        siis "lempipotilas"


        ppoiuyyy

        Minussa on potentiaalia kumpaankin.l Jos epäinnistumisen peittely jatkuu huonoa hoitoa on tiedossa jatkossakin. Jos mun kanssa on asiallinen oon niin helppo ihminen että minusta voi tulla lempipotilaskin.,


        ppoiuyyyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe