Mies: miksi vaihdat lennossa?

Anonyymi

Haluaisin erityisesti miehiltä vastauksen otsikon kysymykseen. Toki myös naiset ovat tervetulleita keskusteluun osallistumaan.

Lähinnä olen kiinnostunut tilanteista, joissa pitkähkö parisuhde vaihdetaan yht'äkkiä uuteen. Muutaman kuukauden viritykset / nettideittisuhteet (elleivät ole aitoja parisuhteita) eivät niinkään ole pohdiskeluni kohteena.

Pelkääkö lennosta suhdetta vaihtava esim. yksinäisyyttä tai pulaa seksistä? Muita syitä?

Tiedostan, että saatan olla naiivi odottaessani (myös) asiallisia vastauksia. Kuitenkaan yrittänyttä ei laiteta :-)

1

199

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä voin vastata. Minut jätettiin ja se tuntui pahalta ja olin ihan hukassa kun en saanut selitystä miksi niin kävi. Olisin ymmärtänyt jos olisi sanonut suoraan eikä olisi sattunut niin paljon. Tuli jotenkin ihan epätoivoinen olo miksi hän lähti kun oltiin suunniteltu yhteistä elämää ja rakastettiin niin paljon. Vahingossa kk sitten selvisi ettei hän rakastanutkaan minua, kaveri lähetti kuvan missä hän sen tunnusti treffiryhmässä.
      Hain lohtua monesta naisesta ensin ihan vaan jutellen treffisivuilla että kelpaanko kellekään. Myöhemmin kuukausien päästä olin seksisuhteissa ja taas huomasin että tein sen vaan tietääkseni kelpaanko. Huomasin että minulla on paljonkin markkina-arvoa ja seuran saaminen on edelleen ihan helppoa.
      En ole yhtään tälläinen ja nyt kun sen ymmärrän, yli 6kk tutkiskelun jälkeen, olen yksin kunnes tapaan sen oikean.

      M41

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      709
      1703
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      272
      888
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      857
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      107
      649
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      581
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      557
    7. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      540
    8. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      529
    9. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      522
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      520
    Aihe