Mitä olette mieltä mies lähti jätti minut ja kaksi lasta meidän kotiin. hommasi oman asunnon ja muutti sinne heti. Kaikki johtui siitä kun sain selville että jotain on tekeillä pitää hirveästi johonkin ihmiseen ja myös tapailee häntä ei suostunut kertomaan totuutta. Kuitenkin nyt kun muutti on tarkoitus katsoa voisiko hän palata takasin tai niin hän väittää että miettii asiaa. Ja nyt pitää kuulema häneen luottaa että on tosissaan ihan lasten näkemisenkin uhalla. Mitä olette mieltä? Sanoi että toista suhdetta ei kuulema ole mutta mitä muutakaan tuollainen voi sitten olla kysyn vaan????? Kysyin haluaako hän vain pelata aikaa mutta kuulema ei!
Voiko nyt puhua totta
......
3791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eikö miehet oo yleensä niin skotteja ettei ne turhan takia muuta yksin esim miettimisen takia..
Jos mietitään suhteen jatkuvuutta ja se joka miettii tarkoittaa,haluan vapautta, tuntea olevani jälleen sinkku.Ehkä toista suhdetta ei VIELÄ ole mutta kehottaisin valmistautumaan siihen.Yleensä tosta ei ole paluuta takaisin,mut voin olla väärässäkin.Elä omaa elämääsi älä sorru odottamiseen tai käy suora keskustelu ja asiat selväks nyt eikä 15päivä.
on yleensä järkevää. Tapauksen tekee vaikeammaksi se, että mies otti ja muutti, noin vain. Eikö olisi pitänyt keskustella asiasta pitkään ja hartaasti ennen muuttoa? Vähän huono yhtälö tuo "hetimuutto - voisi mahd. palata takaisin - HÄN miettii asiaa. Itse en moista retaletta enää takaisin huolisi.