Millä perusteella mies voi saada yksinhuoltajuuden? Riittääkö äidin diagnoosi? Pitääkö käräjöidä? Pitääkö olla todistajia ja keitä, poliisi, joku muu? En ole minä roiskinut minne sattuu, muuten vaan joudun seuraamaan näitä salkkareita :/
VMP VMP VMP
Miten lapsi pois mielenvikaiselta äidiltä?
5
1756
Vastaukset
- Anonyymi
Jos äiti ei lemmessä anna, niin kyllä pitää käräjoidä. Kärijissähän ne asiat riitelevät, eivät ihmiset.....ha....haaaa....
- Anonyymi
Älä yritä. Näen lävitsesi. Etsi muuta ja jätä tämä perhe rauhaan myrkyiltäsi. Mene!
- Anonyymi
Järjestä "äiti" sellaisiin tiloihin että voit kutsua poliisin paikalle..ja sitten ampulanssilla psykiatriaan..
Menet sinne lääkäriä tapaamaan ja siitä se lähtee kun sinä kerrot t o tu u d en .
Yksinhuoltajuutta et saa..mutta paljon muuta vapautta alistaa muka rakastamaasii naista!!
Tietösti tämä kaikki helpittuu jos menet nyt äkkiä naimisiin lapsen äidin kanssa. - Anonyymi
Jos äiti on mielenvikainen, mutta kuitenkin yhteiskuntakelpoinen - kannattaa varautua pahimpaan. Aika todennäköistä on, että sinut eristetään lapsista yhteiskunnan tuella. Olet tilanteen syyllinen..
Tässä otanta käsittelijöiden käyttäytymisestä.
1/3 puolustaa joka tilanteessa äitiä
1/3 menee virran mukana, käytännössä menee tuonne yllä olevaan porukkaan, kun menevät virran mukana.
1/3 haluaa lapsen parasta, mutta tekee sen varovasti. Herkästi lipsuu tonne ylimpään kolmannekseen kun tällänen henkilö on "yksin" ajatustensa kanssa.
Mikään ei riitä tolle ylimmälle kolmannekselle perusteluksi.
Tilanne on arpapeliä.. .. ..
Tsemppiä! Oikeudessahan nuo määrätään, jos sopuun ei päästä muuten.
Siihen, että toiselta otetaan vastentahtoisesti huoltajuus pois tarvitaan varmasti melko paljon todisteita siitä, että äiti on soveltumaton huoltajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys312189Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431174