Olen n. 60 vuotias helsinkiläinen mies. Vaikka kunto ja terveys ovat edelleen hyvät on kasvojen ja kaulan alueella iän ja perimänkin mukanaan tuomia muutoksia jotka mielestäni ovat melko häiritseciä.
Löytyisikö palstalta vihjettä mistä, miten ja keneltä kannattaisi plastikkakirurginen konsultaatio aloittaa. Jonkinlainen konsultatiivinen keskustelu lääkärin kanssa avaisi varmaan asiaa?
Olen ymmärtänyt että uusia menetelmiä ja hoitomuotoja on viime vuosina tullut yhä enemmän. Elättelen toivoa että mahdolliset korjaukset voitaisiin tehdä pienimuotoisemmin ilman kasvojen kaulan suuria korjausleikkauksia.
Kiitokset etukäteen.
Ps.
Minuun voi myös ottaa yhteyttä sähköpostilla tms jos kiinnostaa keskustella kahden kesken.
Jeesiä kasvojen korjaustoimenpiteiden suunnitteluun ja aloitukseen
Anonyymi
4
182
Vastaukset
- Anonyymi
Heikki Kupi.
- Anonyymi
Onko kyse vain iän tuomista muutoksista eikä taustalla ole perinnöllistä sairautta? Joskus kasvoja muuttaa eräät sairaudetkin ja silloin korjaus hoidetaan julkisella puolella.
- Anonyymi
Kai Lassila Pihlajalinna. Fiksasi juuri nuo mainitsemasi ongelmakohdat minulta.
- Anonyymi
Ensimmäinen kommentti katosi??
Kai Lassila Pihlajalinna Hki fiksasi juuri nuo mainitsemasi ongelmat minulta onnistuneesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275705
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952469- 1312400
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42042- 56956
- 10922
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍8912- 51872
- 76795
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101755