Jumalan siivous on käynnissä väärien profeettojen kohdalla. . .

Anonyymi

Jumalan siivous on käynnissä väärien profeettojen kohdalla


Kaikella on aikansa.

Kuten toukokuussa 2021 on infoa tuotu, sitä, että Jumala käy ”väärien profeettojen kimppuun” (niinkuin Jumalan oikea profeetta Jeremia asian on ilmaissut( Jeremia 23. luvussa) - - - ilmoituksen käytäntö näkyy.

Aloitus: Jumala käy väärien profeettojen kimppuun, https://keskustelu.suomi24.fi/t/16907854/miksi-jumala-kay-profeettojen-kimppuun

Tapaus Jouko Ruohonen? Sai tuomionsa jo.

Jumala on jo puuttunut, ja valheprofeettojen eksytysten ”siivous” etenee. . .

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16993761/mieleltaan-turmeltuneet--(profeetat)-suomessa


Harhaprofeetta Sunin tapaus?
---------------------------------

Eräs väärä profeetta Teuvo Suni? Joka on tullut tunnetuksi Suomi24 palstoilla äärimmäisistä rienauksistaan. Yritettyään tuoda harhaopetuksiaan tällä S24-profetiapalstalla, (huonolla menestyksellä) hän alkoi tykittää saastaisia oppejaan

Suomi24 – Raamattu palstalla.

Kiitos Jumalan, totiset uskovat ja valveilla olevat, torjuivat menestyksellä tuon saasteen. ( Suomi 24 Raamattu-palstalla otsikoita Sunin harhaopeista.)

Kun valheagenda S24 – raamattupalstalla torpattiin, hän valitsi foorumiksi

Suomi 24 – Pyhä Henki palstan.

Kiitos Jumalan, taas valvovat ja tervehenkiset uskovat olivat hereillä! Sielläkin lopuksi torjuntapatteristo Raamatun Sanalla kumosi ja kaatoi Sunin valherintaman! ( Pyhä Henki sivustolla on tekstejä sunin ”harhoista”.)


Sunin – valheprofeetan tarinan surkea loppufinaali?
-------------------------------------------------------

Nyt?

Hänen Suomi24 profiilissaan ei ole enää yhtään Aloitusta eikä viestejä!
Kehui niitä olevan taannoin liki 20 000 sivua. Kun joka
sivulla on 20 osumaa, se tekee liki 80 000 osumaa.

Nyt?
https://www.suomi24.fi/profiili/TeuvoSuni
= Ei yhtään tekstiä!

https://www.suomi24.fi/profiili/TeuvoMarttiSuni
= Ei yhtään tekstiä!

Myös Sunin facebook -sivusto oli lukittu ( kai kaapattu?). Mitään ei enää ole tarjolla.

https://fi-fi.facebook.com/teuvo.suni/photos

”Sisältö ei ole käytettävissä tällä hetkellä
Jos näin käy, syynä on yleensä se, että liite on poistettu tai omistaja on jakanut liitteen vain pienelle joukolle ihmisiä tai muuttanut sitä, ketkä voivat nähdä liitteen”

Jumala ei tee mitään ilmoittamatta aikeistaan palvelijoilleen? ( Aam 3:7)
----------------------------------------------------------------------------

Jumala toimittaa myös tuomionsa ”julkisesti” - silloin kun joku julkisesti herjaa, vääristää, häpäisee Hänen nimeään, ja ”vääntää kieroon” Hänen sanaansa ( Raamattua). Tällaisiin äärimmäisiin julkeuksiin tämä Suni on (omilla teksteillään) todistuksen tuonut.

Mutta vaikka hän eteni röyhkeydessään niinkin pitkälle, että alkoi pilkata Jeesuksen Pyhän sovintoveren voimaa ”saatanan vereksi”, ja herjasi kaikkia ja kaikkea! Jeesusta, Hänen valitsemiaan apostoleja (Paavali., Pietari) --- niin Jumala suuressa kärsivällisyydessään vielä tahtoi miestä muistuttaa! ( Hänen tekstinsä olivat niin kauhistuttavaa rienausta, ettei monikaan kauan uskossa ollut ole niin räikeää eksytystä lukenut!)

Mitä Jumala ilmoitti Sunille?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17068070/jumalan-hengen-ilmoitusta-sunille-6-8-2021

Muun muassa sen, että ”kaikki palaa poroksi”. Hän sanansa katoavat kuin savu taivaan tuuliin. että "syntimitta" on täyttynyt.




Näin mies valitti: TeuvoMarttiSuni 06.08.2021 15:53

Facebook <[email protected]>
ei vastaa kysymyksiin , eikä suostu avaamaan tiliäni.

( Suni) ”Olen kirjautunut vain omalta koneelta. Miten joku olisi voinut sinne murtautua, kun se oli kaikille julkinen tili.

Jokaisella oli mahdollisuus tuoda julki mielipiteensä. Vaikka kaveriehdotuksia oli tämän vuonen aikana jatkuvasti yli500.

Kolmen vuoden aikana sain vain kolme kaveria ja kymmenkunta herjaajaa
Ei ole sinne olen alusta alkaen päöässyt vain kuvaani klikkaamalla.
Mutta se sivu poistettiin välittömästi.”
---------------------------------------------------

Hyvä on, ettei Suni saanut kiedottua harhaoppiensa verkkoihin enempää kuin nuo kehumansa 3 kaveria kolmessa vuodessa...

36

1770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei Jumala näitä Saatanan jätöksiä korjaa kuin vasta viimeisellä tuomiolla

      adventisti - aglikaanit - alfalaiset -ateistit - babtistit - birkittalaissisaret branhamilaiset-cityseurakuntalaiset - dominikaanit - elämänsanalaiset slevy:n miespapit -slevy:n naispapit - elämänlähdeläiset - eläväsanalaiset ekumeeniset -exoduslaiset - hartaanselkäläiset - henotesläiset - helluntailaiset hengenuudistuslaiset -heränneet - esikoiset - ilosanomalaiset israelinystävät - jehovalaiset -Jeesuksen pyhän veren papit - joosualaiset jeesusonherralaiset - katolilaiset - katolilaiset kylväjät kansanraamattuseuralaiset - kalleimman veren sisaret kansanlähetysläiset - kuninkaansoturit - kristilliset eläkeläiset kriisipalvelulaiset - kellonkartanolaiset - kotisatamalaiset - luterilaiset lähetysseurakuntalaiset - luthersäätiöläiset - lasarusveljet - lähdekalliolaiset - maranatalaiset - metodistit - missionuoret - mormoonit - munkkiluostarin munkit -nunnaluostarin nunnat - nokialaiset onewayhouselaiset - ortodoksit pelastusarmeijalaiset - patmoslaiset - palatsiseurakuntalaiset paavalinsynodilaiset - paratiisikotilaiset - pikkuesikoiset - radiodeiläiset priskillalaiset - pyhänikolauslaiset - perjantaikristuksellelaiset raamattupuhuulaiset -risteyspaikkalaiset - ristiretkeläiset rukouspalvelulaiset - rukousystäväläiset -rauhansanalaiset rauhanyhdistysläiset ristiinnaulittulaiset - ropolaiset -saalemilaiset sanansaattajalaiset - scientologilaiset - siloalaisetstefanuslaiset suomenraamattuopistolaiset - teologiset instuuttilaiset - bernaakkelilaiset takeitnowlaiset - tuomasmessulaiset - totuudenystäväläiset tunnustukselliset luterilaiset - torontonsiunaajalaiset - uusheränneet - uusapostoliset - uusiviiniläiset - vapaakirkolliset - vanhauskoiset vapaamuurarit - viadolorosalaiset - vineyardilaiset - yhteyskristuksessalaiset - yhteysliikeläiset - yeshualaiset.

      Jeesus esitti heille toisen vertauksen taivasten valtakunnasta: "Mies kylvi peltoonsa hyvää siementä.

      Mutta kun kaikki nukkuivat, hänen vihamiehensä tuli, kylvi vehnän sekaan rikkaviljaa ja meni pois.

      Kun vilja nousi oraalle ja alkoi tehdä tähkää, rikkaviljakin tuli näkyviin.

      Työmiehet menivät silloin isäntänsä luo ja sanoivat hänelle: 'Herra, etkö sinä kylvänyt peltoosi hyvää siementä? Mistä siihen on tullut rikkaviljaa?'

      Isäntä sanoi heille: 'Se on vihamieheni työtä.' Miehet kysyivät silloin häneltä: 'Tahdotko, että menemme kitkemään sen pois?'

      'En', hän vastasi, 'te voitte rikkaviljaa kootessanne nyhtää sen mukana vehnääkin.

      Antakaa niiden kasvaa yhdessä elonkorjuuseen asti. Kun sen aika tulee, minä sanon korjuuväelle: Kootkaa ensin rikkavilja ja sitokaa se kimpuiksi, että se poltettaisiin. Mutta vehnä korjatkaa aittaani.'"

    • Anonyymi

      Niin se näkyy.

      Suni jatkaa rienaamistaan.
      Väittää uskovia solvauksella
      "Saatanan jätöksiä". . .

      Ei ihe että Jumalan aika on puuttua.

      Olisi helpompi kysyä mitä ja ketä Suni ei rienannut?
      Ja Saatanaa korottanut...

      Tässä Aloitus Pyhä henki palstalla:

      Ovatko kaikki suomen kristityt "saatanan jätöksiä"?

      Sunin väitteessä - ovat!
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17072172/ovatko-kaikki-suomen-kristityt--(saa-ta-nan)---jatoksia

    • Anonyymi

      Kyllä sitä on nähty vuosien mittaan, tuota Suninkin saastetta!!

    • Anonyymi

      Hyvä on nähdä, että tämän erään eksyttäjän tarina (T.S.) alkaa hiipua kuin nuotio.
      Kuulemma sen nimi,se eka, on ylläpidon bannissa. Ja tällä toisella nikillä TMS, se vielä koettaa vanhoja tarinoitaan tuputtaa. Ne tosiaan ihan haisevat jo kaukaa!
      Sitä paakkosenpoikaa ja hoitomiestä.... Se raukka on jääny vihan ja traumojensa vangiksi. Siis pahuuden ja paholaisen orjaksi...

    • Anonyymi

      Jumala tosiaan käy "väärien profeettojen kimppuun". Hänellä on siihen oikeus, jos ja kun Hänen nimeään häpäistään ihmistekoisilla ja demonisten henkien saastuttamilla "ennustuksilla".

    • Anonyymi

      Oikein on että Jumala vielä jyrähtää totuuden torvella!

    • Anonyymi

      Tämä säälittävä tapaus T.S. on sekaisin vihasta ja kaikesta. Se mellastaa eräällä toisella Suomi24 palstalla kuin järkensä menettänyt. No, hyvä se on että "hedelmä" näin tulee julkisesti näkyville. Se kauhea hedelmä, joka todistaa missä "hengessä" tai voimassa miesparka liikkuu!

    • Anonyymi

      Siivous jatkuu.

    • Anonyymi

      Suni on nyt? Missä? Hän koetti harhaoppejaan Suomi 24 Raamattupalstalla, sieltä joutui vetäytymään. Sitten kiivas ja paatoksellinen rynnistys Suomi24 Pyhä Henki palstalla. Aivan HIRVEITÄ rienauksia jopa Jeesuksesta, apostoleista, Jeesuksen rististä jne... Mutta? Joku pää on tullut nyt vetävän käteen?
      9.9.2021 perästä mies on kadonnut kuin savu Saharaan? Ei inahdustkaan..

      Mutta? Oli ennalta ilmoitettu jo kesäkuussa 2021, mitä se oli?

    • Anonyymi

      Jospa Saatana vei sen.

      • Anonyymi

        Sitä s... naa se ainakin kovasti ylisti ja korotti. Aina Isolla alkukirjaimella S.
        Viimeisimmissä ketjuissa se jutteli itsensä kanssa, ja ketjussa oli 30-40 x tuo s....na sana.
        Niin että sitä se kai palveli?


    • Anonyymi

      Se T.S. oli bannissa, ja vähä muutakin...

      • Anonyymi

        No oikein olikin!!
        Siellä Pyhä henki ja Raamattu-palstoilla oli viime kesänä tervettä vastarintaa!!


    • Anonyymi

      Jumalan siivous ei ole valmis

    • Anonyymi

      Kaiken aikaa toteutuu Jer 23 luvun Herran sanat:

      Mitä tekevät oljet jyvien seassa?

      Herra tekee erotusta, harhaprofetiat ja näyt hyljättävien kasaan.

    • Anonyymi

      Herra ei jätä työtään kesken.

    • Anonyymi

      saahan sitä ihminen isotella, että on profeetta ja jopa ...

    • Anonyymi

      Synnin syöpä - Suomen surma...

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17712393/synnin-syopa---suomen-surma!---(-osa-6)

    • Anonyymi

      Se oli törkeää lopuksi tämän Teuo Sunin rienaus Pyhistä asioista.
      Nyt hän on poissa keskuudestamme.

      • Anonyymi00034

        Eipä ole. Herjaa yhä Raamattu-palstalla. On laskenut liikkeelle huhuvalheen, jonka mukaan väittää olevansa ”edesmennyt”, mutta ei todellakaan ole. Silkkaa valhetta päästelee. Käyttää jumalatonta miestä Siikajoelta huhunsa levittelyssä.


    • Anonyymi
      • Anonyymi00035

        Ei ole kuollut. Ei todellakaan ole. Vaikuttaa yhä. On hyvin katkera ja suoltaa vihaa ja herjaa jatkuvasti, valitettavasti.


    • Anonyymi

      Alottaja ylensää itsensä Jumalaksi? Sama häirikkö, joka julistaa itsensä ateistiksi ateismipalstalla ja haukkuu Jumalan paholaismaisella tavalla?

    • Anonyymi

      Teuvo Suni oli Jumalan pyhä profeetta joka on nyt ylennetty kirkkauteen taivasten valtakuntaan.

      • Anonyymi

        Teuvo Sunin "hedelmä" oli niin räikeää pilkaamista, jopa Jeesuksen sovintotyön ja sovintoveren häpäisyä - että se hedelmä ei lopuksi todistanut mistään pyhästä profeetasta, saatika edes pyhitetystä uskovasta!


      • Anonyymi00036

        Valehtelijat EIVÄT PERI taivasten valtakuntaa.


    • Anonyymi

      Väärät profeeetat ova itse itsensä nimittäneet. siksi piiloutuvat, eivät astu esille! Pelkureita ovat.

      • Anonyymi

        Joo, niillä on kaunaa ja vihaa, ja koettavat käydä milloin kenenkin kimppuun?

        Nuhtelu on ihan toinen asia, kuin että joku (profeetta) nostaa ittensä tuomariksi!!!


      • Anonyymi00032

        Väärät profeetat, ja profetiat hiljenevät, yksi toisensa jälkeen.


    • Anonyymi00031

      tiedoksi tämäkin aloitus

    • Anonyymi00038

      Kylläpä täälläkin siivotaan kovasti!

      • Anonyymi00039

        Tämän hetkinen tilanne: Jahve siivonnut viestiketjusta 6 väärää profeettaa.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4977
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4366
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      250
      2924
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2872
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1727
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      64
      1685
    Aihe