koronarajoituksille. Myös Krista Kiurulle ja Mika Salmiselle pitkät porttikiellot.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/ravintolan-vastareaktio-sanna-marinille-vuosien-porttikielto/ar-AAN9b2a?ocid=msedgntp
Marinille vuosien porttikielto ravintolaan vastalauseena
36
75
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein. Baarien liian aikainen sulkeminen estää tehokkaasti sinkkumiehiä pääsemästä naisten kanssa sänkyyn.
- Anonyymi
Niin varmaan jos olet niin surkea tyyppi, että naiset eivät suhun haksahda kuin humalassa
- Anonyymi
Lapsellista porukkaa, nämä kapakan omistajat. Ei voi muuta sanoa. Hoh, hoi !!
- Anonyymi
Eihän ravintoloita enää edes tarvita. Ala on kuopattu. Nyt tulevat ihan muut alat. :)
- Anonyymi
Sama.
- Anonyymi
Minä ainakin alan välittömästi suosia ravintoloita, joihin pääsee vain koronapassilla. Tiedän siitä, että niissä on järkevä ja viisas henkilökunta sekä asiakkaat. Ja paikassa on idiooteilta pääsy kielletty:)
- Anonyymi
Minun puolestani saavat mennä (siis nuo ääliöiden kapakat) konkurssiin. Kukaan ei menetä mitään ja pääsee yrittäjäkin nauttimaan siitä hulppeasta perusturvasta, mitä kritisoi liian isoksi.
Itselläni eläke on 1800€ käteen ja olen täysin perusturvan varassa elävien puolella. Onhan Euroopastakin tullut lukuisia kertoja huomautuksia ja sakkoja liian alhaisesta perusturvasta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun puolestani saavat mennä (siis nuo ääliöiden kapakat) konkurssiin. Kukaan ei menetä mitään ja pääsee yrittäjäkin nauttimaan siitä hulppeasta perusturvasta, mitä kritisoi liian isoksi.
Itselläni eläke on 1800€ käteen ja olen täysin perusturvan varassa elävien puolella. Onhan Euroopastakin tullut lukuisia kertoja huomautuksia ja sakkoja liian alhaisesta perusturvasta.Kun ilmastoanekauppa alkaa, niin saat menettää kaikki tulonsiirto etusi. Työtä tekeviä ei voi ilmaston nimissä rankaista yksin, vaan maksumiehiksi on tultava myös vapaamatkustajat.
Äänestän sitä puoluetta joka ajaa kaikki tulonsiirrot alas. Ansaittu työeläke on eriasia ja sinä et sellaisella ole. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun ilmastoanekauppa alkaa, niin saat menettää kaikki tulonsiirto etusi. Työtä tekeviä ei voi ilmaston nimissä rankaista yksin, vaan maksumiehiksi on tultava myös vapaamatkustajat.
Äänestän sitä puoluetta joka ajaa kaikki tulonsiirrot alas. Ansaittu työeläke on eriasia ja sinä et sellaisella ole.Mitä helvettiä oikein sekoilet. Luuletko, että tällaista eläkettä saisi muualta kuin TYÖELÄKEYHTIÖSTÄ? Kuinka vitun vajaa olet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä helvettiä oikein sekoilet. Luuletko, että tällaista eläkettä saisi muualta kuin TYÖELÄKEYHTIÖSTÄ? Kuinka vitun vajaa olet?
Ei perukkeet mistään mitään tiedä. Tietonsa yhteiskunnasta olemattomat. Nukkuivat koulun yhteiskuntaopin tunnilla. Kuvittelevat paljon, tietävät vähän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä helvettiä oikein sekoilet. Luuletko, että tällaista eläkettä saisi muualta kuin TYÖELÄKEYHTIÖSTÄ? Kuinka vitun vajaa olet?
Timppaa vajaampaa saa hakea xD
- Anonyymi
Baarit täytyy pitää aina auki sillä se on ainoa paikka missä mies ja nainen löytää toisensa ja voivat tutustua ja sitten voivat alkaa seurustelemaan ja perustamaan perhettä. Pitää oll paikka jossa juodaan viinaa ja tutustutaan ja etsimään elämänkumppania. Marinia ei pidää äänestää enää koskaan muistakaa se sinkkumiehet ja sinkkunaiset koska marin estänyt teitä tutustumasta toisinnne.
T viinamies - Anonyymi
Ihan oikein. Monet muutkin yritykset voisi ottaa tästä mallia ja antaa kaikille vasemmanlaidan hallitusministereille apulaisineen porttikiellot.
Itse en yrittäjänä myöskään näitä henkilöitä halua kilometriä lähemmäs firmaani.- Anonyymi
Mene pelle sitten konkurssiin. Tässä maassa ei teitä pellepersuja ole kuin 15% joten heidän, sosiaalipummien narkkareiden ostovoimalla et elä. Onnea valitsemallesi tielle. Kerropa firmasi nimi, niin tolkun ihmiset voivat boikotoida sitä paskaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene pelle sitten konkurssiin. Tässä maassa ei teitä pellepersuja ole kuin 15% joten heidän, sosiaalipummien narkkareiden ostovoimalla et elä. Onnea valitsemallesi tielle. Kerropa firmasi nimi, niin tolkun ihmiset voivat boikotoida sitä paskaa.
Nuo pellet maksaa sun loisimisen ;)
- Anonyymi
Minä niin kovasti toivon, että kaikki muutkin ravintolat laittavat porttikiellot päälle näille tietyille poliitikoille.
Sanoisivat aina vaan että "valitettavasti emme tänään voi palvella Teitä".
Siinähän yhteiskunnan pahimmat loiset saisivat tyytä eduskunnan kuppilaan. Tai omiin eväisiin. - Anonyymi
Pakolaisille vapaa pääsy ja ilmainen tarjoilu. Koska olemme sen heille velkaa!
- Anonyymi
Tiedänpä nyt minäkin olla menemättä kyseiseen ravinteliin.
- Anonyymi
Luin otsikon lehdestä, ajattelin aluksi, että onko sallittua kertoa julkkisten nimiä, joille on porttikielto ravintolaan? Sitten aloin miettiä, keitä ne voisi olla, ekaksi tuli mieleen Stefu ja Sofia ovat taas sekoilleet jossain, sitten Marttina, sitten aloin miettiä keitä muita voisi olla?? Ajattelin, et joku julkihomo voisi löytyä joukosta ja joku joka sekoilee piri päissään yössä? Mut sit olikin tällainen mielenilmaus- juttu?
kyllä on hölmöö laittaa porttikielto. Ihan samalla lailla poliitikot on haitannu muitakin toimialoja. Esimerkiksi korkeet sivukulut ja ympäristömääräykset on tappanu tuhansia kertoja enemmän työpaikkoja, kuin koronarajoitukset. Takavuosina on ollut niin hölmöjä poliitikkoja eikä kukaan oo sanonu mitään.
Että mun mielestä marinia on kohdeltu rumasti. Ja sitten joku katainen joka laitto meille hirveet siirtomaksut, niin ei mitään.
- Anonyymi
Kyl nykyinen hallitus on paras miesmuistiin? Mun mielestä, siksi tällainen porttikielto- juttu tuntuu todella lapselliselta ja ei houkuta kyl itsekkään mennä ravintolaan, jos on tällaista hiekkalaatikko- leikkiä heidän touhu?
- Anonyymi
Saat kiittää Haavistoa siirtomaksuista ja lisää on luvassa. No eihän se meitä haittaa joilla on pinkka kunnossa, mutta alaportaan jehuja ja muita loisia se voi alkaa haittaamaan.
- Anonyymi
Hyvä tietää. Menemmekin heti viikonloppuna
käymään tuolla vaimoni kanssa.- Anonyymi
Ginin ja skottiviskit voit unohtaa, ja palstailu on kielletty! KÄNNYKÄT JÄÄ narikkaan.
t. baarimies
- Anonyymi
Onpa lapsellisia baarinpitäjiä. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Taisi karkottaa muutkin asiakkaat 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisi karkottaa muutkin asiakkaat 😂
Toivottavasti
- Anonyymi
Baarin pitäjä mainostaa omaa kulkutautimyönteisyyttään?
- Anonyymi
(hihitystä)
Mikä estää näitä tyyppejä perustamasta omaa raflaa?
(lisää hihitystä) - Anonyymi
Ravintoloitsijoiden typerää hillumista vain.
- Anonyymi
Uskoisin, että ihmiset laittavat boikottiin tuon ravintolan?
- Anonyymi
Kommunistit ehkä, mutta ei normaalit ihmiset. Kommareilla nyt ei ole rahaa muutenkaan yhteiskunnan pyörittämiseen.
- Anonyymi
Marin ei edes ole viinanainen joka kävisi baareissa. Sama se vaikka kaikki baarit antais sille porttikiellon 50 vuodeksi.
- Anonyymi
Oikein. Baarit pitää pitää auki.
- Anonyymi
Jaa, lapsellista touhua
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201777
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481109Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441000Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37790Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760