Moikka ! Löytyneekö mistään autoilevaa kypsää miestä , joka lähtisi minun kanssani
mökille viettämään vaikka ihan arkipäivää / päiviä ??
Jos yhtään nappaa, lähetä viesti ?? Mökille on matkaa n, 46 km. Lappeenrannasta.
Onnistuuko ?? Sinne vois ajatella menoa joskus syyskuun aikana, kalastus, sienestys, ym ym. Keksitään itse lisää tekemistä !!
Romanttisia iltoja mökkirannassa
10
1508
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt on mielenkiintoista nähdä, minkäikäisiä miehiä tähän alotukseen vastailee. Mustikat on muuten kohta ylikypsiä.
- Anonyymi
Nii no , kyllä varmaankin mustikat ovat jo ylikypsiä, mutta kun puolukat kypsyy, on kiva niitten hirvikärpästen seassa samoilla.
oottelen nyt mielenkiinnolla , mitä tuleman pitää ??
- Anonyymi
Muuten hyvä ok mutta H. Veijone 😁
- Anonyymi
Mitä mutta tarkoittanet, minä olen ihan tosissaan etsimässä autoilevaa miestä , kun minä annoin auton tyttärelleni, kun muutin kerrostaloon, ja kaikki on lähellä, niin auto on lähes tarpeeton. Niin on H. Veijone.
- Anonyymi
Siihen asti kunnes olet virallisesti eronnut minusta niin et todellakaan saa olla kenenkään kanssa missään tekemisissä
- Anonyymi
Just joo, romanttisia iltoja miesten kesken 🤣
- Anonyymi
Mikähän yllätys on kyseessä😆
- Anonyymi
Minä olen kypsä 46 v mies ja tykkää olla mökilä ja kalastaa.
- Anonyymi
Tekikö joku idän ihme Suomalaisista eristäytyneitä jurottajia. Mistäpä tietää.
Miksi Suomalaiset eivät nykyään enää puhu toisilleen. Ennenvanhaan tuntemattomatkin saattoivat vaikka Junassa alkaa puhua keskenään. Miehet ja naiset toisilleen tuntemattomat aloittivat juttelun. Nykyään ei edes baarissa voi mennä juttelemaan ihmisille. Mikäli et ennestään ole tutun porukan mukana liikkeellä niin yksinäsi saat istua.
Tämän ovat saaneet aikaan kulttuurimarxistit, henkilöt jotka ajavat Kommunistista vallankumousta. Tämän ajatus lähti liikkeelle jo Neuvostoliitosta heti toisen maailmansodan jälkeen. Suomalaiset jotka olivat panneet kunnolla kampoihin Neuvostoliitolle talvisodassa piti vaikka hiljalleen hävittää. Suomalaisille alettiin markkinoida kulttuuria, joka ihannoi eristäytymistä ja yksinäisyyttä siinä muodossa, että ihmisiä ei lähestytty ja pysyttiin vain vanhassa tutussa porukassa ja uusia ystävä ja tuttavuussuhteita ei saanut luoda. Alettiin markkinoida naisille kulttuuria jossa heille vaikka julkisissa liikennevälineissä juttelevat vieraat miehet ovat ääliöitä tai kuka tietää vaikka raiskaajia. Feministit olivat valjastettuja tähän tarkoitukseen.
Tiukka feminismi on suosittua varsinkin äärivasemmiston keskuudessa. No syyhän tähän on se, että Taistolaiset kultturimarxistit tähtäävät Suomen kansan syntyvyyden laskuun ja sukupuuttoon tällaisen kulttuurin kautta, joka suosii sosiaalista eristyneisyyttä ja omassa pienessä kuppikunnassa jurmottamista.
Tällähän syntyvyys laskee. Lehdet ovat jo vuosikymmeniä olleet täynnä tarinoita siitä miten on ikävää ja ärsyttävää, kun ei saa istua junassa rauhassa yksinään tai omalla porukalla ja vieraille naisille juttelevat tuntemattomat miehet ovat ärsyttäviä ääliöitä ja sääliöitä. Eipä tällaisessa kultturissa paljon uudet parisuhteet kuki aikä syntyvyys nouse ja nyt suunnitelma on jo hyvin käynnissä menee eteenpäin.
Samasta syystähän tämä Miehen logiikkakin on trollien tärväämä kuollut palsta jonne kukaan ei tule enää kirjoittelemaan.
Ennenhän täällä saatoi vaikka syntyä parisuhteita ja jopa perheitä ehkä perustettiin sen perusteella, että tutustuttiin miehen logiikassa jutellessa.
Kultturimarxistit sitten tuhosivat palstan estääkseen tämänkin. Kommunistinen vallankumous on menossa koko ajan eteenpäin kohti punafasisitista yhteiskuntaa.
Kukahan tämän Neuvostoliitossa keksi.- Anonyymi
Kuinkahan moni raiskaus on jonkun Kommarin laskelmoidusti tekemä naisten pelottelemiseksi edellisessä viestissä kuvattuun tarkoitukseen. Ei voi kuin arvailla, eipä luulsi kovin monen todellisen feministin suosivan kommunismia, jos vain tietäisivät asian todellisen laidan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721