apua sähköisyyteen

Mulla on aivan tajuttoman sähköiset hiukset. Hermot menee. Ei voi pitää ollenkaan auki hiuksia, kun ne vain leijuvat naamalla. Auttakaa hyvät ihmiset! Mulla on pitkät tummat hiukset, jos sillä on jotakin merkitystä.
4359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kosteuttavampi hoitoaine ja kosteuttava jätettävä hoitoaine, suihke näppärin käyttää.

Äänestä

Jotkut shampoot tekee mun hiukset sähköisemmiksi kuin toiset, tällainen on esim. pantene. Kokeile useampia merkkejä, joku voi sopia paremmin kuin toinen. Ja muista käyttää aina hoitoainetta. Hiuksiin jätettävää hoitoainettakin voi kokeilla, voi olla että vähentää sähköisyyttä.

Äänestä

Suosittelen kanssa jotain kosteuttavaa suihketta. Paul Mitchelillä on hyviä, esim; Awapuhi Moisture Mist.

Äänestä

Hyviä vinkkejä, ja myös yksi juttu; jos sulla on tekokuitu puseroita niin ne sähköistää hiukset. Siis käytä pyykin pesussa huuhteluainetta se vie sähköisyyden vaatteista veke.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eijaksaenää kirjoitti:

Mulla on aivan tajuttoman sähköiset hiukset. Hermot menee. Ei voi pitää ollenkaan auki hiuksia, kun ne vain leijuvat naamalla. Auttakaa hyvät ihmiset! Mulla on pitkät tummat hiukset, jos sillä on jotakin merkitystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu