Veroparatiisi-some-tapahtuma-kulttuurialat, eivät äänestä Marinia / vasemmistopuolueita

Anonyymi

Onko pääministeri naiivi, entäs ex-kulttuuriministeri Arhinmäki, jos he kuvittelevat, että syytämällä lisää verovaroja, Veroparatiisi-tapahtuma-kulttuuri-aloille, voisivat turvata äänestäjiä eduskuntavaaleissa, vai onko niin, ettei eduskunnan korruptoituneessa yksipuoluejärjestelmässä, ole niin väliä, mille puolueille vaaliäänet menevät, kunhan niitä edes sen verran tulisi, että vallassa pysyy ?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16898508/miljoonia-tienanneet-quotartistitquot-kerjuulla-koyhyyteen-pakotettujen-kustannuksella#comment-108700901

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16804389/rikkaat-ruikuttajat-eivat-maksa-veroja-suomeen-silti-esittavat-vaatimuksia-valtiolle

Melkein mille tahansa hallituspuolueelle, olisi täysin varma nakki eläkeläisäänestäjissä, saada niitä eduskuntavaaliääniä, 1 250€/kk minimieläkkeillä, mutta mistä johtuu, etteivät ne varmat vaaliäänet kiinnosta, vaan intohimoinen 800€/kk köyhyyteen oikeusturvattomiksi pakotettujen, sairaus-kansaneläkeläisten vihaignoroiminen, korruptiopäättäjien keskuudessa, ei näytä hellittävän.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17022207/elakelaiskoyhyyden-nimi-suomessa-on-sdp--krista-kiuru-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17073809/eduskuntavaali-aanestamisesta-kieltaytymispaatos-voimistuu-paiva-paivalta

Pinnallinen, ailahteleva, ökyrikkaiden luksuselämiä verokeitaissa ihaileva ja mielistelevä ns. kulttuuriala pörssikeinottelijoineen, tuskin vilkaiseekaan Sdp:n ja Vasemmiston vaalilistoja eduskuntavaaleissa, vaikka Marin siellä somessa "Ilmarin kanssa" häärätessään, niin näyttää vakaasti luulevan. Kyllä upporikkaat markkinaviihdetähtöset, äänestelevät äärioikeistoporvareita, joiksi itsensä mieltävät, jatkuvine vaatimuksineen valtiolta ja muilta verojenmaksajilta.

0

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ootko nainen noin mustis musta

        Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
        Ikävä
        84
        6995
      2. Sen kerran kun siellä käyn

        Voisit olla paikalla💚💛☘️
        Ikävä
        35
        3771
      3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

        Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
        Ikävä
        44
        3288
      4. Kauan säkin jaksoit

        Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
        Ikävä
        40
        2512
      5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

        Tämä on ilon päivä 😊
        Kotimaiset julkkisjuorut
        205
        2230
      6. Sä olet nainen kuuluisa..

        ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
        Suhteet
        122
        2172
      7. rakastan sinua!

        Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
        Ikävä
        40
        2162
      8. Miksi kaipaat

        Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
        Ikävä
        29
        2109
      9. Mietin tässä T....

        Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
        Suhteet
        24
        1818
      10. Siis hetkonen

        Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
        Ikävä
        40
        1689
      Aihe