Ainakin siltä tuntuu.
Onko Tesla maailman ainoa sähköauto?
Anonyymi
1690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei ole, mutta Tesla on ylivoimaisesti maailman eniten myyvä sähköauto tällä hetkellä. Siksi siitä puhutaan eniten. VW on ehkä toisena, mutta edelleen kaukana Teslan lukemista.
Ei ole ainoa, mutta parhaiten toimiva käytännössä. Paljon mainettaan parempi laatu. Ainoa hyvä latausverkosto.
Ajoin Teslan perässä tänään rampilta motarille, jolla on 120km/h nopeusrajoitus. Tesla jäi edessä menevän rekan taakse köröttelemään, kun minä porhalsin omalla polttiksella siitä ohi, ja panin vakkarin päälle mittarinopeuteen 130km/h. Ei sitä sen jälkeen enää näkynyt edes taustapeilistä. Eikös niissä pitänyt olla tehojakin ihan valtavasti?
"Ajoin Teslan perässä tänään rampilta motarille, jolla on 120km/h nopeusrajoitus. Tesla jäi edessä menevän rekan taakse köröttelemään, kun minä porhalsin omalla polttiksella siitä ohi, ja panin vakkarin päälle mittarinopeuteen 130km/h. Ei sitä sen jälkeen enää näkynyt edes taustapeilistä. Eikös niissä pitänyt olla tehojakin ihan valtavasti?" ÄÄLIÖ!!!!
ÄÄLIÖ!!!!
Sellainenhan se Teslan ostanut omistaja on.
Ei tehoja ole pakko käyttää, jos ei huvita. Olen minä välillä ohittanut Ferrarinkin enkä minä silti sen hitautta kummastellut pahemmin.
No ihan varmasti olet. Ferrareitahan ihan vilisee näillä suomen teillä, joita ohitellaan teslalla. Olet edelleen se suoli24 kuningas ääliö...
Väitinkö ohittaneeni Ferrarin Teslalla? Ohitin Ferrarin ihan normaalilla polttisautolla. Ei ole mitenkään erikoista nähdä, että superauto ajelee rauhallisella vauhdilla moottoritiellä. Ei läheskään kaikilla superautoilla kaahailla teillä. Lisäksi rikkaat menettävät korttinsa siinä missä taviksetkin, jos he kaahaavat autoillaan ja saavat ajokiellon päälle jättimäiset sakot. Ei kukaan Ferrarin omistavatkaan Suomessa yli 250 km/h nopeutta moottoritiellä kulje, vaikka siihen kevyesti pystyisikin.
Ferrareita harvemmin näkyy, mutta niitä kuitenkin on Suomessakin.
"Olen minä välillä ohittanut Ferrarinkin enkä minä silti sen hitautta kummastellut pahemmin."
Et sä mitään ferraria ohittanut... Ethän....
Teslahan on jenkkiauto
Kyllähän model ässässä ja kolmosessa on sitä jenkkiautoille tyypillistä suunnittelua,
Paljon heikkouksia ja omituisuuksia löytyy Teslasta ja laatu melkoista kuraa.
Otan osaa, ettei sinulla ole varaa.
Sinulla ihan varmasti on. Olethan ostanut tuollaisen puolivalmisteen vieläpä käteiselläkin......
Monetkin ostavat uusia autoja käteisellä, kaikki eivät ole yhtä persaukisia kuin sinä. Jokin 50 000 euroa ei ole mahdoton säästösumma, jos tulot ovat vähänkin isommat. Pääkaupunkiseudulla tuo on yleensä asunnon käsiraha ihan pienehköstä kerrostaloasunnosta ja silti monilla taviksilla on tuo säästössä ja vielä tuon päälle asunnon remonttiin (jos siihen on tarvetta). Ja monet asunnon käsiraha on yli 100 000 euroa eikä senkään säästäminen ole tuottanut ongelmia.
Mutta tietenkin kateellisena idioottina kuvittelet kaikkien olevan yhtä persaukisia kuin sinä.
Tesla on SÄHKÖAUTO! Muun merkkiset ovat vain sähköautoja...
Teslalalta taitaa puuttua se suunnittelukomitea minkä jäsenten jatkuvasti vedettävä kotiinpäin omiin osastoihinsa. Innovointi loppuu kun pitää miettiä miten vaihteistojampat pitävät työnsä ensi vuonna ja miten kalliita ulkopuolelta ostetut akut ovat ja syökö ylikalliit sähkörutkut konsernin voittoa.
Latausverkosto valovuoden edellä ja se tulee yllätyksenä kun ostetaan paperilla vastaava sähköauto.
Kiinalaisten "oikeiden" sähköautojen rantautumista odottelen mielenkiinnolla.