Lasten koronamassarokotus ja rokotuspassivastainen

Lapsia ja nuoria alle 20-vuotiaita on kuollut lähivuosina influenssaan, muttei yhden yhtä alle 20-vuotiasta koronaan. Miksi siis kaikki lapset ja nuoret halutaan massarokottaa kamalalla kiireellä poikkeusluvalla käytössä olevalla koronarokotteella? Vain 5 alle 20-vuotiasta on Suomessa ollut tehohoitojaksolla, ja alle 50-vuotiaitakin on kuollut koronaan Suomessa vain noin 30. Influenssaan kuollut huomattavasti enemmän.

Massarokotukset vain keino ja valheellisen turvallisuudentunteen antava tekosyy avata yhteiskunta eli todellisuudessa riskaabelit koronariskibisnekset epidemiatilanteen pahentumisesta huolimatta.

Lasten rokotukset palvelevat koronapassipakko-agendaa, jossa koronapassin tuomalla valheellisella turvallisuudentunteella elinkeinoelämä ja sitä lobbaavat porvaripuolueet haluavat pitää pahimman koronariskin koronalinkobisnekset mm. kapakat, festarit ym. auki koronaepidemian pahentuessa. Mitään muuta lasten massarokotusten ja koronapassipakon ajamisen takana ei ole.

Koronapandemian slogan: Business show must go on - Bisnekset tai kuolema!
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Elinkeinoelämän etua ajavaa dystopiaa rokotepassipakkodiktatuuria ei saada voimaan ilman lasten massarokotusta, koska vasta silloin voidaan väittää kaikkien olevan turvassa kun rokotepassin luomalla valheellisella turvallisuudentunteella vapautetaan kaikista rajoituksista pahimmankin tartuntariskin bisnekset eli kapakat, festarit ym. pahenevasta tautitilanteesta huolimatta. Lisääntyvästä tehoitotarpeesta ja koronakuolemista voidaan syyttää aina rokottamattomia, vaikka rokotetut "koronapassivipit" levittävät virusta väestöön siinä missä muutkin.

Äänestä
  • Mitä rokotepassipakko hyödyttää kun rokotetut levittävät virusta siinä missä muutkin? Miksi sinä rokotettu pelkäät rokottamatonta kun on paljon suurempi riski että sinä tai läheisesi saatte deltaviruksen joltain rokotetulta, joka juoksee ja parveilee pää kolmantena jalkana luottaen rokotuspassin antamaan valheelliseen turvallisuudentunteeseen.

    Äänestä

Suomessa on 5,5 miljoonaa altistunut influenssalle ja parisataa tuhatta koronalle. Huomaatko mitään eroa?

Äänestä

Olen pitkälti samaa mieltä kirjoittajan kanssa. En ole vielä löytänyt oikein mitään järjellistä perustelua sille, miksi lapsia halutaan rokottaa massoittain. Rokottaminen kun ei estä lapsia tartuttamasta tautia vanhempiin ihmisiin, eivätkä toisaalta lapset saa muutenkaan koronan vakavia oireita.

Lisää aiheesta täällä: https://politiikkaajarjella.blogspot.com/2021/08/koronan-kanssa-elamiseen.html

Äänestä

Umpihulluja kaikkea hulluja keksiviä järkeviä asioita vastustavia ropelipäitä näyttää olevan liian paljon!

1Äänestä

Bisnes bisnes, kaikille rokote vaikka väkisin, siivut kansanedustajille johtajille (osakesalkut).
Kaikille ostetaan, maksoi mitä maksoi.
T.ex lautakasa masa, nykyinen rokotesijoittaja osakesalkku ossi

Äänestä

Tässä ajankohtainen video tähän lasten koronarokottamiseen liittyen, joka kannattaa katsoa ja jakaa eteenpäin kaikille vanhemmille varoituksena! Sairasta, että lapsia mennään nyt rokottamaan tällaisella uuden tyyppisellä kokeellisella "rokotteella", jonka pitkäaikaisista vaikutuksista ei ole mitään tietoa!
https://www.youtube.com/watch?v=wJGCMUlNjpA&ab_channel=Faktojamaailmanmenosta

Äänestä

Rokotepassipakkodiktatuurin dystopia haluaa viedä myös sananvapauden 👎

Äänestä

Alkuvuodesta 2021 THL sanoi että lapset ei sairastu koronaan eivätkä sitä levitä, nyt lapset ovat rokotuslistalla ensimmäisinä,että silleen... 👎🙄

Äänestä

"Covid19" on illuusio, eli ns. PCR-pandemia, joka on vallan ja bisneksen väline. Tätä on tuotu vähitellen enemmän ja enemmän esille, eikä agendan takana olevat tahot, eikä myöskään heitä palvelevat höydylliset idiootit, pysty loputtomiin estämään totuuden julkituontia.

Äänestä

"Agendalle" tiedoksi, ettå rokotevastaista juttua ei ole tarvis julkaista. Siinä ei ole mitään uutista, joka puoltaisi julkaisua. Teillä ei ole näyttöä sanomisistenne tueksi.

Huhut ja ns. lähituttujen valhe-esimerkit menevät roskikseen. Valitettavasti. Terv. YLEn eläkeläisuutistoimittaja. YLEn kannattaa pysyä kaukana humpuukistanne!

1Äänestä

Masilma menee mukaan suureen valheeseen. Lapset ovat vanhempiensa vastuulla ja yhtäkään lasta EI SAA pakottaa ottamaan mitään rokotetta jos itse ei halua, tämä on lain vastaista!
Koronarokotteen haittoja ei vielä tunneta ja sen tehokin on epävarmaa.Jokainen heistä vakavaan vastuuseen jotka tuhoaa lasten elämää.

Äänestä

Erittäin hyvä kirjoitus ja kannanotto

Äänestä

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007617855.html
Tutkimuksen mukaan lapset sairastuivat yhtä helposti kuin aikuiset. Lapsilla korona ei kuitenkaan ollut niin vaarallinen kuin aikuisilla. He olivat usein oireettomia tai oireet olivat lieviä.

Äänestä

ja tämä on vain mielipide ei faktaa ei disinformaatiota ei tietoa , vain mielipide ettei sensuroida kuten kaikkea koronarokotevastaista sensuroidaan: itse asiassa tapahtuuko Koronan levittäminen nimenomaan Koronarokotteiden kautta mikä takaa katkeamattoman rahavirran määrättömäksi ajaksi sillä jos Koronarokote levittää Koronaa niin silloin tarvitaan yhä enemmän rokotuksia joka vuosia ja tällöin saadaan jatkuva rahavirta miljardeja ihmisiä koskien jotka vuodesta toiseen ottavat Koronarokotteen josta saa jälleen Koronan ja sama luuppi toistuu, täydellinen rahastus on keksitty…

Äänestä

ja viimeinen kirjoitus, tämä on suosikkiajatukseni; sitten lopetan, yöllä on mukava laittaa näitä :)

Aika haastava aika näille jotka koittavat pakottaa ihmiset ottamaan koronarokotetta ja koittavat myös saada päätösvallan siinä että lapset rokotetaan pakotetusti ilman vanhempien päätösvaltaa asiassa sillä pakottaminen ei perustu mihinkään todellisuuteen, ja motiivit rokottamisessa ovat puhtaasti rahaan perustuvia sekä rokotteen mahdollisiin piilovaikutuksiin; Olisi todella helppoa perustaa uusi pandemia, jos olisi riittävästi rahapääomaa käytössä, mietitäänpä miten se tehtäisiin; ensin lavastetaan kuvauspaikka jonne kerätään tyhjiä arkkuja riviin ja kuvataan tämä, sitten otetaan yksi sairaalahuone jonne rakennetaan vastaava lavastus tehopotilaista ja kuvataan se; annetaan keksitylle virukselle hieno nimi VirusX; julkaistaan ko. kuvat mediassa ja kerrotaan että tämä on nyt koko maailman laajuinen pandemia se tappaa kaikki varmasti... tämä aletaan vyöryttää sovitusti siis kaikkien maiden medioihin globaalisti koska mediat ovat kaikkein rikkaimpien hallussa sehän on tiedossa... myöhemmin yksittäiset ihmiset alkavat kysellä eri maissa että missä nämä arkkurivit ja täydet sairaalat ovat kun ei niitä löydy heidän kaupungistaan tai maastaan mutta tämä keskustelu on helppo vaimentaa eikä sitä päästetä julkisuuteen missään... sitten aloitetaan rahastus VirusX varjolla, ensin tarvitaan maskeja, desinfiointia yms. ja sitten odotellaan hetki että voidaan julkistaa että nyt meillä onkin jo sopivasti rokotteet VirusX vastaan (ilman vuosien selvitystä - älkää pohtiko sitä liikaa ja älkää pohtiko sitä mitä rokote sisältää tai aiheuttaa), tosin näitä rokotteita pitää ottaa useita ja todennäköisesti loppuelämänne ajan mutta tällä takaamme pysyvän rahavirran miljardeilta ihmisiltä jotka kootaan loppu pelissä siis veronmaksajilta eri puolilla maailmaa... ja myös yksityishenkilöitä voidaan myöhemmin alkaa laskuttaa tai premium palveluna saat rokotteita aina kun haluat eri maksulla... ja kun näyttää siltä että osa aikuisväestöstä vastustaa asiaa niin aloitetaan lasten rokottaminen siten että vanhempien päätöstä omia lapsiaan koskien ei kysytä sillä tällöin vanhemmat voisivat sanoa että ei rokoteta... näin lanseerataan VirusX erittäin tappava tauti pahempi kuin Korona... ei hätää rokotteet ovat taas valmiina ja niissä ei ole mitään ylimääräistä... ;) Elokuvakäsikirjoitus myös valmiina…

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lapsia ja nuoria alle 20-vuotiaita on kuollut lähivuosina influenssaan, muttei yhden yhtä alle 20-vuotiasta koronaan. Miksi siis kaikki lapset ja nuoret halutaan massarokottaa kamalalla kiireellä poikkeusluvalla käytössä olevalla koronarokotteella? Vain 5 alle 20-vuotiasta on Suomessa ollut tehohoitojaksolla, ja alle 50-vuotiaitakin on kuollut koronaan Suomessa vain noin 30. Influenssaan kuollut huomattavasti enemmän.

Massarokotukset vain keino ja valheellisen turvallisuudentunteen antava tekosyy avata yhteiskunta eli todellisuudessa riskaabelit koronariskibisnekset epidemiatilanteen pahentumisesta huolimatta.

Lasten rokotukset palvelevat koronapassipakko-agendaa, jossa koronapassin tuomalla valheellisella turvallisuudentunteella elinkeinoelämä ja sitä lobbaavat porvaripuolueet haluavat pitää pahimman koronariskin koronalinkobisnekset mm. kapakat, festarit ym. auki koronaepidemian pahentuessa. Mitään muuta lasten massarokotusten ja koronapassipakon ajamisen takana ei ole.

Koronapandemian slogan: Business show must go on - Bisnekset tai kuolema!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu