Äitipuolena oon huolissani

Anonyymi

kun miehen lapset ovat häiriköitä ja omalatuisia. Mitä teen? Voinko puuttua kasvatukseen ja vaatia myös heidän äitiään kuuntelmaan neuvojani ja opastuksiani?
Tuntuu ettei mikään mene perille ja olen ainoa joka välittää ja kasvttaa. Omat on ollet helppoja vaikka moni mollaakin, miutta heistä siis, eivät ymmärrä että minä osaan hommani, mutta miehen lapset huolettaa että mkitä siitä tulee kun eivät osaa kaikkea mitä minä opetan ja mun lapset ovat esimerkkinä muttei senkään auta.
On surulista että niin on mutta on.
Yritän kovasti auttaa ja opasta mutta äitinsäkään ei ota todesta mun huomioita vaan väittää että kuvitelen. En kuvittele kun näen omani loistavina lapsina.

5

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äitipuolia ei otet todesta, kun ne ovat uhka naiselle jonka mies on jättänyt kun lysi paremman. Eukko pelkää että lapset ihasgtuu uuteen äitiin ja unohtaa enisen äidin. Ei ne unohda, vaan kyllä muistelee joskus mutta jaluavat uuden äidin joka jaksaa olla heidän kanssaan enempi ja tehdä asioita. Uui äiti on hyvä ihminen joka kasvattaa tosten lapsia. Ja mitä pahaa siinä on jos lapset saavat uudet äidin? Ei mitään, se on iso rikkaus kun on useampi äiti ja isä elämässä. Lapset kyllä tykkää uusista aikuisita ja haluaa heitä elämään. Vanha äiti voi etsiä uuden miehen ja hänen lapsiaan kasvattaa.

      • Anonyymi

        Isäpuolia ei oteta todesta, kun ne ovat uhka miehelle , jonka nainen on jättänyt kun löysi paremman. Ukko pelkää että lapset tykästyy uuteen isiin ja unohtaa entisen isän . Ei ne unohda, vaan kyllä muistelee joskus, mutta haluavat uuden isin ,joka jaksaa olla heidän kanssaan enempi ja tehdä asioita, eikä vaan juopotella. Uusi isi on hyvä ihminen ,joka kasvattaa toisten lapsia jo ammatinsakin puolesta. Ja mitä pahaa siinä on jos lapset saavat uuden isin ? Ei mitään, se on iso rikkaus kun on useampi isä ja äiti elämässä. Lapset kyllä tykkää uusista aikuisista ja haluaa heitä elämään. Vanha iskä voi etsiä uuden naisen ja hänen lapsiaan kasvattaa.


    • Anonyymi

      Hauki on kala hauki on kala haukionkala haukionkala haukionkala ......

    • Anonyymi

      Isäpuolena olen huolissani, kun naiseni lapset ovat häiriköitä ja omituisia. Mitä teen? Voinko puuttua kasvatukseen ja vaatia myös heidän isäänsä kuuntelmaan neuvojani ja opastuksiani?
      Tuntuu ettei mikään mene perille ja olen ainoa joka välittää ja kasvattaa. Omat on olleet helppoja vaikka moni mollaakin, minua heistä , eivät ymmärrä ,että minä osaan hommani, mutta naiseni lapset huolettaa ,että mitä siitä tulee ,kun eivät osaa kaikkea mitä minä opetan ja muut kasvattajat ja minun lapseni ovat esimerkkinä mutta ei senkään auta.
      On surullista.
      Yritän kovasti auttaa ja opastaa, mutta isäänsäkään ei ota todesta mun huomioita vaan väittää että kuvittelen . En kuvittele kun näen sen ominin silmim ,että päin wi...t..a menee.

    • Anonyymi

      Täysin tuttua.
      Mieheni lapset ovat todella heikolla tasolla verrattuna minun lapsiini. Aina pitää olla vieressä ja ohjata joka ikinen asia. Muistan omistani että he osasivat kaiken jo 3-4 vuotiaina, ja nämä miehen ei edes 12 v osaa oikein mitään.
      Mulla on vaatimuksia ja kyttään kyllä opaljon, mutta teen sen heidän parhaaksi. opetan neuvon ja käsen ja päätän ja laitan kotiin viestiä mitä pitää harjoitella ja miten asiat tehdään, mutta ei sekään mene aina perille.

      Täytyy sanoa että olen hyvä opettja ollut koska omat osaa, nyt vaan pitäsi saada meihen lapset ymmärtämään mutta se on todella vikeeta.

      Huh huh, on tässä pyröittämistä koko perheessä mutta ei voi mitään jos lähden he ovat enempi hullingolla kuin nyt, mutta tovottvsti muuttaa pian omilleen että rauha tulee taloon ja huolet äviää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      31
      11210
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      56
      8893
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3318
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      58
      2641
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      70
      2353
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1882
    Aihe