Ihan hyvänä naisten kanssa juttelijana ja keskustelija sekä miksei naurattajana... runosuoni on jotenkin ehtynyt vuoden nettideittailun suhteen jotenkin ehtynyt. Treffejä on ollut ja seurustelumahkuja mutta ei ole tullut eteen mitään säväyttävää.
Nyt on fiilis että ei jaksa enää viestittää tai sopia treffejä kenenkään kanssa. Jotenkin iski totaali väsymys.
Lueskelin joskus että joillakin muillakin on tullut sama eteen. Treffit ja tapaamiset ovat kuin työhaastatteluja ja jotenkin väkinäistä. Pakko ottaa breikki.
Muilla samanlaisia kokemuksia? Vittuilkaa jos haluatte en mä hetkahda enää mistään.
Kun loppuu tarinointi
Anonyymi
2
1002
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on aivan yleistä niin miehillä kuin naisilla. Taitaa naiset väsyä nopeammin kuin miehet?
Kun saa tarpeeksi monta kertaa pettyä hyvästä alusta huolimatta, niin kyllä se vie voimavarat. Sitten vähän puuskutetaan ja kokeillaan X kuukauden päästä taas uudestaan kun pettymyksiin saa etäisyyttä vaikkei aidosti olisikaan unohtuneet. - Anonyymi
Eikö tuo ole juurikin sitä deittailu-uupumusta, josta nykyään puhutaan paljonkin. Deittailu on niin kuluttavaa ja ihmisille tulee paljon pettymyksiä. Breikki varmasti hyvä idea ja tuo selkoa omiin fiiliksiin, ehkä uutta suuntaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781