Tesla syöksyi väkijoukkoon Britanniassa!!

Ei toiminutkaan ihmistä varova systeemi lainkaan! Kuka noita paskoja oikein ostaa!!!???
2650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

T.E.S.L.A= Todella Erikoisen Sonta Laite.

Äänestä

Kuskinhan sen on varottava. Ei Tesla edelleenkään virallisesti ja lakien mukaan ole itseohjaava auto.

Äänestä
  • Siksi ei pitäisi olla systeemiäkään mikä muka osaa ohjata itse, eikä pitäisi ilmoittaa että osaa estää törmäyksen kun ei osaa. Toivottavasti nuo kielletään mahdollismman pian kokonaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siksi ei pitäisi olla systeemiäkään mikä muka osaa ohjata itse, eikä pitäisi ilmoittaa että osaa estää törmäyksen kun ei osaa. Toivottavasti nuo kielletään mahdollismman pian kokonaan.

    Kuski makoili taas takapenkillä ympärijuovuksissa?

    Äänestä

Kukaan ei rakastanut kuskia ehjäksi.
Oi, voi

Äänestä

Oliko se saksassa vai ruotsissa kun
afgaani sai alennusta raiskauksesta,
kun perusteli, että se on niillä siellä tapana.

Suomessa yksi jätettiin tuomitsematta,
kun se ”tilanne vaan ajautui siihen”
5 vuotiaan kanssa

Olisiko länsimaan aika herätä painajaisesta ja
olla taas sivistysmaa?

Äänestä

"Kuka noita paskoja oikein ostaa!!!???"

Modernit nykyaikaiset hyvin toimeentulevat menestyvät ihmiset

Äänestä
  • Ei menestyneen ihmisen tarvitse ostaa puolituotosta. Sillä on rahaa ostaa myös toimiva laite.

    Äänestä

  • Hyvin tyhmät ihmiset.

    Äänestä

Mikähän mahtaa olla 5v. tai 10v. vanhan Teslan jälleenmyyntiarvo?

Äänestä
  • Eiköhän tuo ole jo 3 vuoden jälkeen revennyt kahtia...

    Äänestä

  • Hyvä. Ei liikkuvia osia moottorissa, ei kulumaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvä. Ei liikkuvia osia moottorissa, ei kulumaa.

    No ei kovin hyvä voi olla jos on ympäristölle vaarallinen ja syöksyy ihmisten päälle,kiitos ei tuota mulle.

    Äänestä

  • Tuskin niistä mikään säilyy ehjänä niin kauaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvä. Ei liikkuvia osia moottorissa, ei kulumaa.

    Sähkömoottorissa on liikkuvia osia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvä. Ei liikkuvia osia moottorissa, ei kulumaa.

    HeHEEEE ei-liikkuvia osia sähkömoottoreissa heeee

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sähkömoottorissa on liikkuvia osia.

    Totta, olisi ollut parempi sanoa että vähemmän liikkuvia osia. Sähköauto on yksinkertaisempi huoltaa kuin polttomoottorilla kulkeva.

    Äänestä

vihreät

Äänestä

Viisas nostaa rahansa yhtiöstä kun vielä ehtii...

Äänestä

Jotenkin tuntuu että liikkeellä on kateellisten Tesla vihaa... Aina kun jossain päin maailmaa Tesla ajaa kolarin, niin asia on suunnilleen etusivun juttu. Ihmettelen miksi muut automerkit eivät aiheuta samanlaista kohua?

Äänestä
  • Eli vähän kuin BMW polttisten puolella?:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli vähän kuin BMW polttisten puolella?:)

    Ei Bankkua kukaan kadehdi laittaisivat jo paaliin ne wanhanaikaiset takavetoiset vaarallisia nuorisolle muutenkin eikä kestä edes pudotusta neljästä metristä top gear Saab/BMW pudotustesti

    Äänestä

Tesla tappanut lukuisia, joko ihmiset grillaantuneettunteja palaneeseen autoonsa tai auto ohjautunut väkijoukkoon tai puuta päin.

Tesla, ei kiitos

Äänestä
  • Kuskista jäänyt ainoastaan karrelle palanut luuranko

    Äänestä

Autoihin ollaan rakentamassa järjestelmiä, jotka voivat ottaa auton kesken ajamisen hallintaansa ja tehdä rajujakin ohjausliikkeitä.

Turvallisuuden nimissä. Mutta entäpä sitten jos autonominen tekoäly tekeekin virheen ja tappaa ihmisiä? Joko vian tai sabotaasin seurauksena?

Autonomisesti ihmishengen riistävät laitteet ovat kansainvälisen lain nojalla kiellettyjä, mutta nykyään puhutaan jo tekoälyistä joiden pitäisi kyetä monimutkaisiin arvovalintoihin. Ottamaan ohjat kuljettajalta ja tekemään jopa valintoja siitä kenet auto tappaa ja kenet säästää.

Äänestä

Elon Musk on vähän sellainen sijoittaja että hän heittää paskaa seinään ja katsoo mikä tarttuu. Teslat ovat muuten ihan kelpo autoja, mutta Musk halusi välttämättä panostaa näihin turhiin autopilottiominaisuuksiin. Hyperloop on ihan turhaa sontaa. SpaceXn uudelleenkäytettävät tukiraketit näyttävät kelvollisilta, mutta en ole perehtynyt asiaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei toiminutkaan ihmistä varova systeemi lainkaan! Kuka noita paskoja oikein ostaa!!!???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu