Tapasimme kerran....

"Tutustuimme" Suomi24:n treffipalstalle, chattailimme, tapasimme kerran... Perästä tuli pari tekstiviestiä, joissa vakuutettiin, kuinka ihana, fiksu, kaunis ja ties mitä olen. Sitten vain pelkkää hiljaisuutta. Ei vastauksia puheluihin, tekstareihin, sähköpostiin... Näinkö sitä toimitaankin!! Ja minä onneton kun jo ihastuin..
102101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä se siitä :)

Äänestä

mullekkin. Ensin kiihkeää tunnelmaa ja sitten tapaaminen ja viesti perään:"kultaseni pääsithän hyvin kotiin? kauniita unia kaunokaiseni"

kohta....."voi kun asut niin kaukana" vaikka aikaisemmin sen matka ei ollut ongelma eikä mikään....
ja sitten ei vastauksia tekstareihin eikä puhelinsoittoihin.....joka toiseen meiliin hän kumma kyllä vielä vastaa.....mutta ei mihinkään asiaa koskevaan kysymykseen.....
ja täällä ollaan ihan pihalla!
Mitä tapahtui? ja kun minäkin piru vie ehdin ihastua tähän yksilöön vaikka yleensä se käy toisin päin....

Äänestä

Luulen, että monen mielestä EI:n sanominen on epäkohteliasta. Minusta on reilua sanoa, että olet kiva tyyppi, mutta et sitä, mitä haen.

Äänestä

Kuulostaa tutulta! Minäkin tapasin mukavan oloisen miehen treffipalstalla! Tapasimme jopa kaksikin kertaa ja minusta tuntui että tulimme hyvin juttuun keskenämme. Vielä tapaamisen jälkeen sain pari viestiä, jossa vakuutettiin että tosi mukavaa oli ja olin mukavan oloinen tyttö, mutta sitten ei enää mitään! Minäkin taisin pahaksi onnekseni hieman ihastua, joten pettymys kun mitään vastausta ei saanut oli todella suuri!

Joten olisiko liikaa vaadittu teiltä miehiltä, että jos ei enää halua olla yhteyksissä niin ilmoittaisi sen suoraan, eikä katoaisi sanaakaan sanomatta! Olisi mukava tietää mikä meni vikaan!

Äänestä
  • Rohkeammat sanovat suoraan, ettei syvempi tuttavuus kiinnosta, mutta mitä selittelemistä siinä on? Ihastuminen ja rakastuminen ovat henkilökemiallisia mysteereitä, ei siinä voi alkaa keksiä tekosyitä - kun ei iske kipinää, niin ei sitten! Vai oisko kiva kuulla olevansa liian pieni tai iso tai juovansa kahvikupista väärällä tyylillä - voi jee!!!

    Äänestä

  • No empä siis ole ainut joka ton on kokenut....
    Tutustuimpa itsekin treffeillä mieheen jonka kanssa juttu kulki ja hauskaa oli. Sovimme tapaamisesta,käytiin kahvilla ja juteltiin.
    Perästäpäin ei kuulunut mitään. Pitkän tinkaamisen ja sähköpostittelun jälkeen sain vastauksen että tällä miehellä oli tullut tunteet liian pintaan ja hänen piti kuulema jäähdytellä?????...ja niin kun mulle ei olisi heti voinut sitäkin sanoa....:/

    Äänestä

Noh, nyt sitten tiedät miltä naisten käytös tuntuu. Voi voi.

Äänestä
  • sitä seuraavalla naisella tarvitse kostaa??
    On tässä kaikenlaisia kokemuksia tullut vuosien varalle hankituksi: Kerran tapasin sokkotreffeillä tosi mukavan miehen, jonka kanssa mentiin kahville jo parin päivän päästä ja turistiin pari tuntia. Siinä jo sovittiin, että tavataan myöhemmin uudestaan. Samana iltana tuli sitten 5 tekstaria, joissa vakuuteltiin, kuinka ihastuttava olin ja miten miehellä kolahti ja kyseltiin, että lähdenhän sitten varmasti hänen kanssaan toistekin kahville. Lupasin lähteä ja hän sanoi soittavansa. Sitä soittoa on nyt odotettu about 3 vuotta:))(Toki lähetin 2 viikon odottelun jälkeen tekstarin muistutuksena olemassa olostani). Mietin, että tekikö hän jotain tilastoa, vai oliko monta rautaa tulessa yhtäaikaa ja valitsi sitten parhaimman. No se ei minulla selviä ikinä, eikä kyllä ole niin suurta väliäkään!
    Omaa käytöstäni en aio muuttaa moisen perusteella!

    Äänestä

  • Aha? Melkoinen helmimamma varmaan joo, joka perään lähettelee jotai läperrystekstareita.

    Eipä oo tullu mieleen parin deitin pohjalta, yhdellekään miehelle. Enkä ole kuullut että kukaan muukaan.

    Että tuskin on naisen käytöstä lähelläkään. Nainen jättää vastaamatta alunperinkään. Jos se tuntuu, voi voi.

    Ja aloittajalle: tuttu tilanne. Lorun äkkiloppu johtuu siitä, että jätkä muisti yhtäkkiä olevansa naimisissa. Ole siis tyytyväinen. Seuraava kehuu kauniimmin.

    Äänestä

Me olemme tekstailleet päivittäin, tavanneet tähän mennessä kerran, suunnittelemme yhteistä juhannusta ja yritämme tästä lähin nähdä niin usein kuin mahdollista. Kiinnostus siis molemmin puolista, ja välimatkaa noin 100 kilsaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuulevi kirjoitti:

"Tutustuimme" Suomi24:n treffipalstalle, chattailimme, tapasimme kerran... Perästä tuli pari tekstiviestiä, joissa vakuutettiin, kuinka ihana, fiksu, kaunis ja ties mitä olen. Sitten vain pelkkää hiljaisuutta. Ei vastauksia puheluihin, tekstareihin, sähköpostiin... Näinkö sitä toimitaankin!! Ja minä onneton kun jo ihastuin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu