Onko seksi teille yhdynnässä oloa, suuseksiä, käsillä tyydyttämistä vai missä kulkee raja. Vaimolleni seksi/rakastelu on yhdynnässä oloa, suuseksi, käsillä tyydyttäminen, suukottelu ja pussailu on vaimolleni hellintää jota nainen ei miellä seksiksi. Mielipiteensä tai näkemyksensä kai kullakin.
Minkä miellätte seksiksi
Anonyymi
20735
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä kaikki tuo on jo seksiä. Tai muuten" tahdon olla sulle hyvin hellä" kappalekin saa ihan eri merkityksen. 🤔
Välillä kuulee juttuja varatuista naisista, jotka eivät pidä takaapäin antamista pettämisenä. Kuulemma suuttuvat jos naisen onnistuu huijamaan antamaan edestä päin ja siten pettämään ;D
Enpä ole moista kuullut, yhtä naimisissa olevaa rouvaa olen rakastellut. Muistaakseni en edes pannut naista takaapäin koska nainen ei siitä tykännyt, oli ratsailla ja lopussa allani.
Oli aikoinaan mielenkiintoinen keskustelu ex-vaimon kanssa pikkujoulujen jälkeen siitä mikä lasketaan seksiksi. Suuseksiä ei kuulemma lasketa jos ei niele. Kun emme päässeet asiasta yhteisymmärrykseen jouduimme sittemmin eroamaan.
Joo, muistuu omat keskustelut vaimon kanssa mikä seksiä mikä ei, oli ollut pari kuukautta suhteessa toisen miehen kanssa, kielsi suhteen olleen intiimi siis ei yhdyntää mutta ei kuitenkaan kertonut oliko muuta kun kysyin. Yhdessä ollaan ja annoin vaimon uskottomuuden olla. Taitaa olla aikaa jo kulunut noin 27 vuotta.
Ei suukottelu oo seksiä. Etelän maissahan esim. vaihdetaan poskisuudelmat ihan vaan kenenkä kanssa tahansa, jonka kanssa ollaan tekemisissä.
Jos ollaan kontaktissa sukupuolielimiin on kyse seksistä.
Kyllä seksiä on myös jos katsoo tai lukee pornoa, kiihtyy siitä ja tyydyttää sitten itseään. Monella ei sitä elävää partneria, joten joutuu ottamaan korvaushoitoa omatoimisesti. Eikä tämä ole ollenkaan paha asia, sitähän kaikki kuitenkin harrastavat.
Pettämisen puolelle tuo toiminta menee siinä vaiheessa, jos tuo toiminta muuttuu addiktioksi, eikä enää joko halua tai ei pidemmän päälle enää pysty luonnolliseen seksikontaktiin parnerinsa kanssa.
Omatoiminen tyydytys ei ole seksiä, seksiin tarvitaan kaksi ihmistä.
Omatoimisesti seksissä käytetään välineenä pornoa. Ikkunaprinsessa, joka levittää haaransa maksua vastaan tai ilman, on partneri katsojalle.
Seksiä on kaikki mikä kiihottaa ja saa aivoissa feromonit liikkeelle.
No entä kyberseksi, puhelinseksi, voyerismi, exhibitioinismi, sooloseksi. Rajan varmaan panee kukin omassa päässään. Sama kai tuo mikä se nimitys on, jos hyvältä tuntuu. Clintonkeississä sukupuolisuhteena ei pidetty suuseksiä, eriäviäkin näkemyksiä taisi olla.
Moni nainen pitää vasta aktia seksinä, siksi suihin otto vieraalta ei tunnu pettämisestä tai seksin harrastamiselta, olen ollut sellaisen naisen kanssa tekemisissä en suhteessa.
Outo ajatus. Kyllä seksiä on kaikenlainen hyväily ja suukottelu.
Minusta nuo kaikki kuuluvat seksiin ja mitään noista ei enää elämääni kuulu koskaan.
No kyllähän nuo seksiä ovat. Suutelu ja pussailu toki ovat osa sitä, mutta voivat olla vain hellittelyäkin mikä ei liity seksiin. Siis tittakai suukotella ja pussailla pitää ilman, että se seksin vaatii.
*tottakai
Suksippa suolle siitä.
Kaikki mikä tuottaa seksuaalista nautintoa toiselle tai itselle on mielestäni seksiä.
Tulee mieleen ylä asteen seksuaalikasvatus, yhdyntää opettajakin kuvasi seksiksi, pussailu/suutelu tai muu hyväily on hellimistä.
No siis minimissään nyt ainakin kaikki mihin liittyvät toisen ihmisen sukupuolielimet ja niiden koskettelu (poislukien lääketieteelliset toimenpiteet). Itse kyllä lasken myös suukottelut jne. sinne seksuaalisen kanssakäymisen puolelle.